Ново - E-HORECA

Ново

Филтри на Продуктите

Showing all 19 results

 • 1.050,00 ден

  Jagermeister 1L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  1050 ден
  6 – 12 1030 ден
  13 – 60 1010 ден
  61 + 990 ден
 • 435,00 ден

  Ликер Пелинковац 1L

  Култниот хрватски билен ликер не остава никој рамнодушен, богат со природен вкус, благодарение на внимателно одбрани билки и произведен по традиционален метод.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  435 ден
  6 – 12 420 ден
  13 – 60 405 ден
  61 + 390 ден
 • 1.130,00 ден

  Виски Johnnie Walker Red Label 1L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  1130 ден
  6 – 12 1100 ден
  13 – 60 1070 ден
  61 + 1040 ден
 • 1.000,00 ден

  Виски Jameson 0.7L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  1000 ден
  6 – 12 980 ден
  13 – 60 960 ден
  61 + 940 ден
 • 1.120,00 ден

  Виски J&B

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  1120 ден
  6 – 12 1090 ден
  13 – 60 1060 ден
  61 + 1030 ден
 • 590,00 ден

  Рубин Вињак 1L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  590 ден
  6 – 12 570 ден
  13 – 60 550 ден
  61 + 530 ден
 • 910,00 ден

  Вотка Absolut 1L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  910 ден
  6 – 12 890 ден
  13 – 60 870 ден
  61 + 850 ден
 • 985,00 ден

  Виски Tullamore 0.7L

  Количина (единица број) Цена
  0 – 5  985 ден
  6 – 12 965 ден
  13 – 60 935 ден
  61 + 915 ден
 • 780,00 ден

  Вотка Smirnoff 1L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  780 ден
  6 – 12 750 ден
  13 – 60 720 ден
  61 + 689 ден
 • 1.000,00 ден

  Виски Grant’s 1L

  Многу виски го земаат својот вкус само од едно буре, но вискито Grant’s Triple Wood е созреано во три различни видови на буре: “Virgin” дабово буре кое дава зачинет силен вкус, буре од американски даб кој дава суптилна мазност на ванила и Бурбоново буре кое нуди сладост на кафеав шеќер, сето ова резултира во мазен и многу богат вкус кој вреди да се проба.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  1000 ден
  6 – 12 975 ден
  13 – 60 945 ден
  61 + 920 ден
 • 760,00 ден

  Вотка Finlandia 1L

  Омилена вотка во баровите и една од светските водечките премиум вотки, позната по својата чистота и произведена со употреба на кристални изворски води, толку чисти што не е потребен хемиски третман.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  760 ден
  6 – 12 730 ден
  13 – 60 715 ден
  61 + 699 ден
 • 205,00 ден

  Шампањ Romer 0.75L

  Römer Krönung semi-dry пенливото вино е вистинска класика на Herres Group.

  Во своето 30-годишно постоење тоа е етаблирано пенливо вино на интернационално ниво. Се произведува од избор на најдобрите вина од секоја поединечна годишна берба.

  Уживајте во разладениот шампањ како аперитив, или во комбинација со лесни и деликатни јадења.

   

  Количина (единица број) Цена
  0 – 5  205 ден
  6 – 12 195 ден
  13 – 60 185 ден
  61 + 175 ден
 • 530,00 ден

  Текила Tres Sombreros Silver 1L

  Автентична текила дестилирана од најчистото сино агаве, увезена од регионот Халиско во Мексико.

  Tres Sombreros Silver е мазна и освежувачка текила со кристална боја.

  Идеална за подготвување на маргарити.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  530 ден
  6 – 12 515 ден
  13 – 60 500 ден
  61 + 490 ден
 • 490,00 ден

  Sax Џин 1L

  Сакс е најпродаваниот хрватски бренд на џин. Се произведува со спој на квалитетен алкохол, дестилат од плодови на смрека (Juniperus communis) и други ароматизирани билки.

  Сакс Џин го карактеризираат беспрекорната бистрина и безбојност како и посебниот вкус на ароматизирани билки и смрека.

  Сакс главно се конзумира како составен дел на long drink пијалоците, како на пример Сакс-Тоник или како основа на коктел.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  490 ден
  6 – 12 475 ден
  13 – 60 450 ден
  61 + 420 ден

   

  Дали знаевте?

  Sax Dry Gin се прави од македонска смрека.

 • 465,00 ден

  Рум Бадел Домашен 1L

  Абецедата на најдобрите колачи започнува со Бадел-овиот Домашен.

  Бадел-овата дама со буре стана традиционален симбол на најпопуларниот ароматичен пијалок кој се користи како додаток за изворни и оригинални слатки и како омилен додаток за чај.

  Бадел-овиот Домашен се произведува според посебна рецептура од најквалитетен алкохол со додаток на специјални есенции од рум. Благодарејќи на таа есенција, тој има препознатлив и карактеристичен мирис кој ги облагородува сите колачи и чаеви во студените зимски денови.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  465 ден
  6 – 12 450 ден
  13 – 60 435 ден
  61 + 420 ден

   

  Дали знаевте?

  Колач без неколку капки Рум Бадел Домашен е исто како вино без грозје.

 • 700,00 ден

  Шток 1L

  Stock – најголемата италијанска компанија за бренди основана во 1884 година, го претставува новото, исклучително бренди.

  Stock 84 brandy е италијански бренд со највисока продажба во многу земји низ светот, и лојалните потрошувачи бараа нешто екстра за специјалните моменти во животот. Тоа може да биде специјалниот празник, кога го славите својот нов успех, или кога, едноставно, се чувствувате екстра дарежливи кон своите пријатели и кон себеси.

  Најдобрите зрна грозје се селектирани и дестилирани, и се оставени да созреат во дабови буриња подолго отколку било кој Stock brandy претходно, затоа ова е екстра посебен бренди. Темен, богат и свиленкаст, тој е доживување кое мора да се открие.

  Уживајте во него после вечера во убава чаша, пробајте го со мраз и парче портокал, или направете ја највкусната шток-кола која сте ја пробале.

   

  Количина (единица број) Цена
  0 – 5  700 ден
  6 – 12 680 ден
  13 – 60 660 ден
  61 + 635 ден
 • 420,00 ден

  Вотка Vigor Classic 1L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  420 ден
  6 – 12 405 ден
  13 – 60 360 ден
  61 + 350 ден
 • 450,00 ден

  Коњак Badel Prima Brand 1L

  Бадел 1862 успешно ја продолжува традицијата на своите предходници Покорни, Патриja и Аркo, чие знаење доведува до настанокот на овој производ пред повеќе од 150 години! Badel Prima Brand е најпознатиот пијалок на Бадел 1862.

  Badel Prima Brand е производ кој се добива со спој на високо квалитетен вински дестилати и одбран алкохол со врвен квалитет. Токму таа комбинација дава бистра, златно кафена нијанса на боја, со карактеристичен и препознатлив мирис и вкус.

  Оригиналниот рецепт, долгогодишната традиција и континуираниот висок квалитет резултираат во лојалност на потрошувачите. Најдобриот доказ за квалитетот е фактот дека старите добри познавачи секогаш пијат – “коњак”.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  450 ден
  6 – 12 430 ден
  13 – 60 410 ден
  61 + 389 ден

   

  Дали знаевте?

  Во своите почетоци Badel Prima Brand беше продаван само во аптеките, и поради тоа беше наречен Brandy Medicinal