Кафемати за Капсули - E-HORECA

Кафемати за Капсули

Филтри на Продуктите

Showing all 2 results

View :
 • Nespresso Компатибилни Капсули

  De’Longhi Nespresso Inissia Black

  7.500 ден

  Тежина (кг): 2,4
  Номинален напон / фреквенција (V ~ Hz): 220-240 V / 50-60 Hz
  Моќност (W): 1260
  Боја: црна
  Автоматско исклучување: Да
  Сад за капсули: 11 капсули
  Контроли: Копчиња
  Димензии (мм): 120х320х230
  Автоматски дозер: ✓
  Можност за персонализирање и меморирање на пијалоци: ✓
  Однапред поставени функции: Еспресо, Долго еспресо
  Притисок на пумпа (bar): 19
  Капацитет на контејнер со вода (L): 0,7
  Материјал на тело: Пластика

   

      БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

  *Со нарачка на овој кафемат ве следуваат 14 Nespresso капсули гратис.

  Во залиха

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Krups Nespresso Inissia Red

  7.500 ден

  Krups Nespresso Inissia Red машина со пумпа за висок притисок од 19 бари, со систем за греење на вода со термоблок и автоматско исклучување по 9 секунди.

   

  Дизајн
  Елегантна и компактна, машината Nespresso Inissia одговара на вашата кујна, без оглед на остатокот од декорацијата. Мала тежина и ергономска рачка за лесно пренесување во друга просторија.

   

  Espresso & Lungo
  За само 25 секунди се загрева. Со еден допир, ќе може да уживате во омиленото кафе, но и да направите уште 8 за вашите пријатели, благодарение на резервоарот за вода 0,7L, додека со двете програмирани копчиња Espresso & Lungo ќе можете да ја прилагодите големината на дозата.

   

  Пумпа
  Лесено за употреба со функција со еден допир за да се подготви кафе без напор и пумпа за висок притисок од 19 бари, за да се вкуси вистинската арома на кафе.

   

  Заштеда на енергија
  Откако ќе го подготвите вашето омилено кафе, машината Nespresso Inissia се исклучува автоматски, по 9 минути неактивност, за да заштедите енергија.

  Не е на залиха