Продавница - E-Horeca | Купувај најквалитетно и најефтино со нас

Продавница

Филтри на Продуктите

Прикажува 641–680 од 693 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • Nespresso Компатибилни Капсули

  DolceVita Camomilla | Nespresso

  139 ден

  Пијалок од лисја од камилица. Природно и релаксирачко. Без шеќер.
  Не содржи лактоза. Без глутен.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Mövenpick Green Cap Gusto Italiano Lungo | Nespresso

  250 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет:   9  

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Mövenpick Green Cap Diavolo | Nespresso

  250 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет: 10

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Gimoka Cremoso | Nespresso

  99 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет: 10

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Gimoka Intenso | Nespresso

  99 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет: 11

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  NeroNobile Deciso | Nespresso

  129 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет: 10

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  NeroNobile Qualita Oro | Nespresso

  129 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет: 13

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  NeroNobile Classico | Nespresso

  129 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет:  8 

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  NeroNobile Intenso | Nespresso

  129 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет: 11

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Lattissima One Silky White

  15.000 ден

  Lattissima One ви овозможува да уживате во врвно капучино и лате макијато во удобноста на вашиот дом.

  Lattissima One е опремен со нов и иновативен систем за млеко што е многу едноставен при подготвување на омилените кафе и млечни пијалоци. Само наполнете го бокалот со количината на млеко што ја сакате во вашиот пијалок. Машината ќе направи млечна пена директно во вашата чаша и ќе го свари кафето за совршен пијалок.

  Процесот на чистење е исто така многу едноставен, бидејќи бокалот со млеко може слободно да се мие како и останатите садови.

  Поприфатлив и компактен од неговите претходници, оваа пригодна машина совршено се вклопува во секоја кујна. Lattissima One исто така се одликува со врвен дизајн и квалитативна завршна обработка.

  Технички карактеристики:

  • Брзо загревање за 25 секунди
  • Систем за заштеда на енергија (исклучување по 9 минути неактивност)
  • Компактен и лесен
  • Систем за автоматско чистење
  • Пумпа од 19 bar

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

 • Кафе Аксесоари

  Сет Hausbrandt Капучино Филџани (6 бр.)

  2.100 ден

  Оргинални Hausbrandt капучино филџани специјално дизајнирани за уживање во вашето кафе. Изработени од висококвалитетен порцелан.

  Сет од шест филџани (вклучувајќи тацни).

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Lattissima One Mocha Black

  15.000 ден

  Lattissima One ви овозможува да уживате во врвно капучино и лате макијато во удобноста на вашиот дом.

  Lattissima One е опремен со нов и иновативен систем за млеко што е многу едноставен при подготвување на омилените кафе и млечни пијалоци. Само наполнете го бокалот со количината на млеко што ја сакате во вашиот пијалок. Машината ќе направи млечна пена директно во вашата чаша и ќе го свари кафето за совршен пијалок.

  Процесот на чистење е исто така многу едноставен, бидејќи бокалот со млеко може слободно да се мие како и останатите садови.

  Поприфатлив и компактен од неговите претходници, оваа пригодна машина совршено се вклопува во секоја кујна. Lattissima One исто така се одликува со врвен дизајн и квалитативна завршна обработка.

  Технички карактеристики:

  • Брзо загревање за 25 секунди
  • Систем за заштеда на енергија (исклучување по 9 минути неактивност)
  • Компактен и лесен
  • Систем за автоматско чистење
  • Пумпа од 19 bar

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Lattissima Touch Black

  18.000 ден

  Лесно подготвување на макијато,капучино и лате со едно притискање на копче.
  Намалено време на загревање, подготвено за приближно 25 секунди.
  Еспресо, долгo, кремастo лате, капучино, лате макијато и топло млеко на едноставен и интуитивен начин.
  Автоматско исклучување по 9 минути.
  Создадено специјално за оние кои сакаат кафе со свежо млеко. Подгответе еспресо, лунго, капучино, лате макијато или кремаста лате со едно притискање на копче.

  Како референтен систем со еден допир, Lattissima Touch нуди исклучителна погодност и ви овозможува веднаш да подготвите рецепти за кафе и млеко дома.

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Lattissima Touch Silver

  18.000 ден

  Лесно подготвување на макијато,капучино и лате со едно притискање на копче.
  Намалено време на загревање, подготвено за приближно 25 секунди.
  Еспресо, долгo, кремастo лате, капучино, лате макијато и топло млеко на едноставен и интуитивен начин.
  Автоматско исклучување по 9 минути.
  Создадено специјално за оние кои сакаат кафе со свежо млеко. Подгответе еспресо, лунго, капучино, лате макијато или кремаста лате со едно притискање на копче.

  Како референтен систем со еден допир, Lattissima Touch нуди исклучителна погодност и ви овозможува веднаш да подготвите рецепти за кафе и млеко дома.

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Gran Lattissima Sophisticated Darks

  21.500 ден

  Повеќе кафе рецепти не мора да значат повеќе напор. Без разлика дали сте расположени за капучино, лате, ‘flat white’ или дури ако сакате да додадете малку повеќе млечна пена во вашето кафето, оставете на Gran Lattissima да ја заврши работата беспрекорно.

  Со својот дизајн и системот со еден допир, Lattissima е многу лесен за употреба. Машината е опремена и со лесен систем за плакнење.

  Технички карактеристики:

  • Брзо загревање за 25 секунди
  • Систем за заштеда на енергија (исклучување по 9 минути неактивност)
  • Кафе големина: Еспресо & Лунго
  • Milk frother
  • Пумпа од 19 bar

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Gran Lattissima Fresh Vitality

  21.500 ден

  Повеќе кафе рецепти не мора да значат повеќе напор. Без разлика дали сте расположени за капучино, лате, ‘flat white’ или дури ако сакате да додадете малку повеќе млечна пена во вашето кафето, оставете на Gran Lattissima да ја заврши работата беспрекорно.

  Со својот дизајн и системот со еден допир, Lattissima е многу лесен за употреба. Машината е опремена и со лесен систем за плакнење.

  Технички карактеристики:

  • Брзо загревање за 25 секунди
  • Систем за заштеда на енергија (исклучување по 9 минути неактивност)
  • Кафе големина: Еспресо & Лунго
  • Milk frother
  • Пумпа од 19 bar

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

 • Кафемати на Капсули

  Nespresso Creatista Plus

  33.000 ден

  Nespresso Creatista Plus ви овозможува лесно да креирате автентично Latte Art кафе со врвен квалитет од дома, благодарение на практичноста и експертизата за кафе на Nespresso системот во комбинација со напредната технологија за текстурирање на млеко Breville. Технологија имплементирана за прв пат во машина за кафе на капсули.

  Со Nespresso Creatista Plus, можете лесно да го текстурате млекото на избраната температура и стил за уникатни Latte Art креации и широк спектар на прекрасни рецепти базирани на млеко: од Flat White Latte до кремасто капучино.

  Nespresso Creatista Plus обезбедува интуитивен кориснички интерфејс со својот дисплеј со висока резолуција кој ве води за сите аспекти на подготовка, поставување и одржување. Чистење без мака што дополнително се подобрува со автоматско чистење на стапчето за пареа по секоја употреба.

  Исто така, се одликува со врвен и робустен дизајн со рафинирано брусен нерѓосувачки челик. Вклучен е бариста бокал за млеко од не’рѓосувачки челик со излив дизајниран специјално за Latte Art за да се постигне микро-пена со квалитет.

 • Кафе Аксесоари

  Nespresso Aeroccino 3 Red

  4.299 ден

  Максимален капацитет при подготовка на млечна пена: 120 ml, максимален капацитет ако се подготвува топло млеко: 240 ml (дијаметар: 9 cm, висина: 17 cm).

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Lattissima Touch White

  18.000 ден

  Лесно подготвување на макијато,капучино и лате со едно притискање на копче.
  Намалено време на загревање, подготвено за приближно 25 секунди.
  Еспресо, долгo, кремастo лате, капучино, лате макијато и топло млеко на едноставен и интуитивен начин.
  Автоматско исклучување по 9 минути.
  Создадено специјално за оние кои сакаат кафе со свежо млеко. Подгответе еспресо, лунго, капучино, лате макијато или кремаста лате со едно притискање на копче.

  Како референтен систем со еден допир, Lattissima Touch нуди исклучителна погодност и ви овозможува веднаш да подготвите рецепти за кафе и млеко дома.

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Classy Mini

  8.900 ден

  2 селекции на кафе: aвтоматско и програмирано, за еспресо или еспресо лунго.

  Големина и тежина: 13,5 см ширина, 34 см должина, 26 см висина, 3,5 кг тежина
  Моќност: 1250 W
  Напон: 220-240 В.
  Фреквенција: 50-60 Hz

  Технички карактеристики:
  – 2 селекции на копчиња (еспресо, слободна доза)
  – Време на стартување на машината: 28 секунди
  – Капацитет на резервоар за вода: 0,7 литри
  – Прилагодлива висина на решетката за чаши
  – Работи со капсули Lavazza Blue и компатибилни
  – Полуавтоматско исфрлање на користени капсули
  – Капацитет на контејнерот за капсули: 5

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza A Modo Mio Jolie Red

  5.690 ден

  Lavazza Апарат за Еспресо.

  Технички карактеристики:
  – Моќност 1250W
  – Притисок на пумпата 10 бари
  – Компатибилен со капсулите Lavazza A Modo Mio
  – Автоматско исфрлање на користената капсула
  – Прилагодлива висина на решетката за чаши во 2 големини (S / L)
  – Капацитет на резервоарот за вода 0.6 L
  – Систем на термоблок
  – Kапацитет на фиокaта за капсули 4/5 капсули
  – Материјал за решетките за чаши ABS
  – Време на стартување на машината околу 25 секунди
  – Должина на кабел 0.8 м

  Големина и тежина:
  124 мм ширина, 330 мм должина, 210 мм висина, 2,5 кг тежина

  * 9 капсули подарок

 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.3 E+C Black PROMO

  4.999 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm
 • Нема на залиха

  Кафемати

  Nespresso CitiZ Limousine Black

  8.999 ден

  Наградениот компактен дизајн Red Dot се вклопува во секоја урбана кујна без да зазема премногу простор. Лесните карактеристики вклучуваат две програмабилни копчиња со автоматско запирање на протокот за подготовки за кафе Еспресо и Лунго. Пумпата за високи перформанси од 19 бара нуди кафе во стил на бариста, совршено извлекувајќи го нежниот вкус и температура за само 25 секунди, додека автоматските енергетски премиум ароми на секоја капсула кафе создаваат неспоредливо густа и несигурна крема. Системот за брзо загревање ја достигнува функцијата за заштеда на идеално ниво – ја исклучува машината по 9 минути неактивност.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Essenza Mini Piano Black D30

  5.999 ден

  Тежина: 2,3 кг
  Резервоар за вода: 0,6 L
  Сад за капсули: 6 капсули
  Димензии (ШxДxВ): 11 х 20,5 х 32,5 cm
  Автоматско исклучување по 9 минути, Автоматски дозер: ✓
  Можност за персонализирање и меморирање на пијалоци: ✓
  Однапред поставени функции: Еспресо, Долго еспресо
  Притисок на пумпа (bar): 19″

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

 • Нема на залиха

  Кафемати на Капсули

  Nespresso CitiZ White

  8.999 ден

  Наградениот компактен дизајн Red Dot се вклопува во секоја урбана кујна без да зазема премногу простор. Лесните карактеристики вклучуваат две програмабилни копчиња со автоматско запирање на протокот за подготовки за кафе Еспресо и Лунго. Пумпата за високи перформанси од 19 бара нуди кафе во стил на бариста, совршено извлекувајќи го нежниот вкус и температура за само 25 секунди, додека автоматските енергетски премиум ароми на секоја капсула кафе создаваат неспоредливо густа и несигурна крема. Системот за брзо загревање ја достигнува функцијата за заштеда на идеално ниво – ја исклучува машината по 9 минути неактивност.

 • illy Iperespresso Капсули

  Francis Francis X7.1 Black

  10.500 ден

  Бидете сами свој бариста. Уживајте во незаборавно кафе направено со професионалната машинаа X7.1. Може да создадете совршено еспресо со крема, за прекрасно капучино, лате или макијато. Пробајте автентично италијанско кафе и доживејте го како највисок израз на креативност, со illy Francis Francis X7.1, во вашата омилена црна боја.

  Технички карактеристики:

  Дизајн на познатиот италијански архитект Лука Траци, инспириран од ретро апарати за еспресо. Елегантна црвена боја што идеално го истакнува неговиот ретромодерен дизајн.

  • Млазница за млеко со пена
  • Простор за греење на чаши
  • Притисок на пумпата 15 бари
  • Иновативна 2-фазна технологија Iperespresso: „дифузија – дестилација
  • Контрола на нивото на водата
  • Индикаторско светло за десалинизација
  • Читања на температурата
  • Алуминиумски термоблок
  • Капацитет на резервоарот за вода: 1,2 литар
  • Индикација за празнење на резервоарот за одвод
  • Звучни сигнали
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1200W
  • Тежина: 6 кг
  • Димензии 28cm (ширина) x 28cm (должина) x 31 (висина)
 • illy Iperespresso Капсули

  Francis Francis X7.1 White

  10.500 ден

  Бидете сами свој бариста. Уживајте во незаборавно кафе направено со професионалната машинаа X7.1. Може да создадете совршено еспресо со крема, за прекрасно капучино, лате или макијато. Пробајте автентично италијанско кафе и доживејте го како највисок израз на креативност, со illy Francis Francis X7.1, во вашата омилена бела боја.

  Технички карактеристики:

  Дизајн на познатиот италијански архитект Лука Траци, инспириран од ретро апарати за еспресо. Елегантна црвена боја што идеално го истакнува неговиот ретромодерен дизајн.

  • Млазница за млеко со пена
  • Простор за греење на чаши
  • Притисок на пумпата 15 бари
  • Иновативна 2-фазна технологија Iperespresso: „дифузија – дестилација
  • Контрола на нивото на водата
  • Индикаторско светло за десалинизација
  • Читања на температурата
  • Алуминиумски термоблок
  • Капацитет на резервоарот за вода: 1,2 литар
  • Индикација за празнење на резервоарот за одвод
  • Звучни сигнали
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1200W
  • Тежина: 6 кг
  • Димензии 28cm (ширина) x 28cm (должина) x 31 (висина)
 • illy Iperespresso Капсули

  Francis Francis X7.1

  10.500 ден

  Бидете сами свој бариста. Уживајте во незаборавно кафе направено со професионалната машинаа X7.1. Може да создадете совршено еспресо со крема, за прекрасно капучино, лате или макијато. Пробајте автентично италијанско кафе и доживејте го како највисок израз на креативност, со illy Francis Francis X7.1, во вашата омилена црвена боја.

  Технички карактеристики:

  Дизајн на познатиот италијански архитект Лука Траци, инспириран од ретро апарати за еспресо. Елегантна црвена боја што идеално го истакнува неговиот ретромодерен дизајн.

  • Млазница за млеко со пена
  • Простор за греење на чаши
  • Притисок на пумпата 15 бари
  • Иновативна 2-фазна технологија Iperespresso: „дифузија – дестилација
  • Контрола на нивото на водата
  • Индикаторско светло за десалинизација
  • Читања на температурата
  • Алуминиумски термоблок
  • Капацитет на резервоарот за вода: 1,2 литар
  • Индикација за празнење на резервоарот за одвод
  • Звучни сигнали
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1200W
  • Тежина: 6 кг
  • Димензии 28cm (ширина) x 28cm (должина) x 31 (висина)