Black November - E-HORECA

Black November

Филтри на Продуктите

Прикажува 1–28 од 64 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • Кафемати

  TASSIMO HAPPY Black

  3.599 ден
  • Модел: TAS1002
  • Димензии на внатрешната единица: (ВxШxД) 265 x 175 x 305 mm
  • Тежина: 2,2 кг
  • Совршен квалитет на пијалок благодарение на технологијата INTELLIBREW™
  • Едноставна и лесна за употреба – функција со едно копче.
  • Само со еден допир може да подготвите пијалоци за себе и вашето семејство. Машината се загрева веднаш, без чекање.
  • Прилагодлив држач – погоден за сите големини на чаши.
  • Функција за автоматско исклучување за мала потрошувачка на енергија
  • Гаранција: 6 месеци
 • Кафемати

  TASSIMO HAPPY Red & White

  3.599 ден
  • Модел: TAS1006
  • Димензии на внатрешната единица: (ВxШxД) 265 x 175 x 305 mm
  • Тежина: 2,2 кг
  • Совршен квалитет на пијалок благодарение на технологијата INTELLIBREW™
  • Едноставна и лесна за употреба – функција со едно копче.
  • Само со еден допир може да подготвите пијалоци за себе и вашето семејство. Машината се загрева веднаш, без чекање.
  • Прилагодлив држач – погоден за сите големини на чаши.
  • Функција за автоматско исклучување за мала потрошувачка на енергија
  • Гаранција: 6 месеци
 • Кафемати

  TASSIMO HAPPY Black & White

  3.599 ден
  • Модел: TAS1007
  • Димензии на внатрешната единица: (ВxШxД) 265 x 175 x 305 mm
  • Тежина: 2,2 кг
  • Совршен квалитет на пијалок благодарение на технологијата INTELLIBREW™
  • Едноставна и лесна за употреба – функција со едно копче.
  • Само со еден допир може да подготвите пијалоци за себе и вашето семејство. Машината се загрева веднаш, без чекање.
  • Прилагодлив држач – погоден за сите големини на чаши.
  • Функција за автоматско исклучување за мала потрошувачка на енергија
  • Гаранција: 6 месеци
 • Кафемати

  TASSIMO HAPPY Pink

  3.599 ден
  • Модел: TAS1001
  • Димензии на внатрешната единица: (ВxШxД) 265 x 175 x 305 mm
  • Тежина: 2,2 кг
  • Совршен квалитет на пијалок благодарение на технологијата INTELLIBREW™
  • Едноставна и лесна за употреба – функција со едно копче.
  • Само со еден допир може да подготвите пијалоци за себе и вашето семејство. Машината се загрева веднаш, без чекање.
  • Прилагодлив држач – погоден за сите големини на чаши.
  • Функција за автоматско исклучување за мала потрошувачка на енергија
  • Гаранција: 6 месеци
 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Inissia Black

  5.499 ден

  Тежина (кг): 2,4
  Номинален напон / фреквенција (V ~ Hz): 220-240 V / 50-60 Hz
  Моќност (W): 1260
  Боја: црна
  Автоматско исклучување: Да
  Сад за капсули: 11 капсули
  Контроли: Копчиња
  Димензии (мм): 120х320х230
  Автоматски дозер: ✓
  Можност за персонализирање и меморирање на пијалоци: ✓
  Однапред поставени функции: Еспресо, Долго еспресо
  Притисок на пумпа (bar): 19
  Капацитет на контејнер со вода (L): 0,7
  Материјал на тело: Пластика

   

      БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.3 E+C White

  6.499 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm
 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.3 E+C Red PROMO

  6.499 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm
 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.2 E+C Amalfi Light Blue

  6.499 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm
 • Кафе во Зрно

  Hausbrandt Espresso 250gr

  399 ден

  Слатка мешавина со зачинети ноти и вкус на лешник и какао. Главната карактеристика на оваа мешавина e совршената арома од комбинацијата на квалитетни зрна кафе Арабика и Робуста.
  Состав: Арабика 80%, Робуста 20%.

 • Кафе во Зрно

  Segafredo Intermezzo BIO 500 gr

  479 ден

  Вкусот на автентично италијанско еспресo со органски квалитет.

 • Мелено Кафе

  DolceVita Intenso 250gr

  79 ден

  Мешавина на кафе составена од 50% зрна Арабика и 50% зрна Робуста, се карактеризира со интензивен вкус и одлична крема. Напредното печење и употребата на јаки и полни сорти на кафе ја прават мешавината Intenso особено рафинирана за љубителите на силното еспресо.

 • Кафе во Зрно

  Hausbrandt Oro Casa 500gr

  620 ден

  Hausbrandt Oro Casa е кафе со полн вкус. Кафето има прекрасна интензивна арома со ноти на суво овошје, посебен сладок вкус и мала киселост.

 • Кафе во Зрно

  Lavazza Gran Espresso 1kg

  1.150 ден

  Благодарение на богата крема и избалансиран ароматичен профил, мешавината Гран Еспресо нуди уникатно уживање во одлучен вкус, со ноти од какао.

  Состав: Арабика 40%, Робуста 60%.

  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакувавање: 6/1kg

 • Кафе во Зрно

  Lavazza Super Crema 1kg

  1.220 ден

  Благодарение на богатата крема и ароматичниот состав, блендот на Супер Крема нуди одлично уживање. Исто така, како специјална одлика се неодоливите вкусови на печен лешник и кафеав шеќер.

  Состав: Арабика 60%, Робуста 40%.

  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакувавање: 6/1kg

 • Мелено Кафе

  Fitness Coffee Antioxidant 250gr

  399 ден

  Фитнес кафето е револуционерен патентиран премиум производ кој го комбинира вкусот на луксузното италијанско кафе избалансирано со природни билки кои му ги даваат на телото потребните хранливи материи. 100% природен производ, без додадени стимуланси, шеќери, вештачки бои, конзерванси и адитиви.
  Фитнес кафето содржи 90% избрани сортни зрна Арабика и 10% Робуста збогатено со 16 билки кои го забрзуваат метаболизмот и антиоксидативната активност на кафето (300% повеќе антиоксиданти од зелениот чај). Идеален избор за оние кои спортуваат и следат здрава исхрана. Исто така, помага при слабеење, како и за забрзување на метаболизмот.

 • Мелено Кафе

  Naturesso Digestive Organic 250gr

  399 ден

  Naturesso Digestive Organic. Состојки: печено и мелено органско кафе, мешавина од органски билки (анис, анасон, пеперминт, ајдучка трева, сладунец). Оваа мешавина делува за подобрување на метаболизмот, богата е со моќни антиоксиданти и ги содржи некои од најживите билки и зачини од природата.

 • Мелено Кафе

  Naturesso 10 Herbs organic 250gr

  399 ден

  Naturesso 10 Herbs е органска мешавина од 10 природни билки и зачини (смрека, глог, бреза, жалфија, мелиса, анис, валеријана, рузмарин, млечен трн и жичава трева). Оваа мешавина делува како секојдневен детоксификатор, го подобрува метаболизмот, го подобрува варењето на храната, богата е со моќни антиоксиданси и го ревитализира вашето тело.

 • Мелено Кафе

  ILLY Intenso 250gr | Мелено

  439 ден

  Интензивното печено кафе со пријатнен вкус и нежни ноти на какао и суво овошје.

 • Мелено Кафе

  Lavazza Espresso Italiano Classico 250gr | Мелено

  320 ден

  Благ и целосен завршеток, уживање во кафето како што го прават Италијанците, со вашиот омилен метод за подготовка. Еспресо Италијано Класико е слатко и деликатно, со ноти на овошје и постојан вкус.

 • Мелено Кафе

  Lavazza Qualità Oro 250gr | Мелено

  320 ден

  Уникатна комбинација од 6 врсти на Арабика кафе зрно, едни од најдобрите во Централна и Јужна Америка, стручно обработена и совршено измешана.

  Интензитет:  5 

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Lavazza Armonico | Nespresso

  139 ден

  Еспресо Армонико, кафе со полн вкус со убави ноти на печени житни култури и карамела, доаѓа од мешавината на 100% зрна на кафе од Јужна Америка.  Капсули Компатибилни со Nespresso® Original * машините за домашна употреба.

  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  8 

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Lavazza Vigoroso | Nespresso

  139 ден

  Од Бразилска Арабика и чиста Робуста печена на високи температури доаѓа мешавина од одличен карактер и природна сила на интензивно и кремасто кафе со долготраен вкус на карамела. Капсули Компатибилни со Nespresso® Original * машините за домашна употреба.

  Број на капсули:  10 
  Интензитет: 12

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  DolceVita Fragolosa | Nespresso

  79 ден

  Растворлив пијалок со вкус на чизкејк. Познатата американска торта заедно со ноти од јагода.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  DolceVita Gran Crema | Nespresso

  99 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет:   9  

  Премиум мешавина од најдобрите африкански и средно-американски култури, карактеризирано со совршена хармонија помеѓу телото и сладоста.

  Печење
  Избалансирана мешавина со висок процент на Арабика за кое е потребно бавно печење на ниска температура за да се воздигне во целост. Додека пак, Робуста, избрана од послатките сорти, е подложена на печење на повисока температура.

  Арома
  Aроматичен профил сличен на оној од 100% Арабика, но со повеќе тело. Оваа мешавина има слатки овошни ноти придружена со мала киселост.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  DolceVita Decaffeinato | Nespresso

  99 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет:   6  

  Прекрасна мешавина составена од само кафе Арабика внимателно избрано од најдобрите култури во Централна Америка. Многу ароматично и слатко кафе.

  Печење
  Посебното печење со различните температури на Арабика и Робуста обезбедува рамнотежа на овие различни сорти.

  Арома
  Средна екстракција (околу 40 мл.) Мешавина на кафе без кофеин. Совршената рамнотежа помеѓу сортите кафе обезбедува добра крема и сладост со овошната арома.

 • Топло Чоколадо

  Starbucks Signature Chocolate 42% 330g

  295 ден

  Новиот чоколаден пијалок Starbucks® Signature Chocolate 42% е инспириран од врвното Starbucks® топло чоколадо што сите го сакаме. Вкусната мешавина од зрна какао дава кадифеен и мазен вкус на чоколадо. Промешајте со млеко за врвно уживање. 200 ml топло млеко + 5 лажички (18 g) Signature Chocolate, промешајте и уживајте!

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Vaniglietta | A Modo Mio

  159 ден

  Кафе пијалок со вкус на ванила. Со арома на кафе и извонредни ноти на ванила.
  Содржи лактоза. Без глутен.
  Број на капсули:  16