Nespresso Creatista Plus - E-HORECA

Nespresso Creatista Plus

33.000 ден

Nespresso Creatista Plus ви овозможува лесно да креирате автентично Latte Art кафе со врвен квалитет од дома, благодарение на практичноста и експертизата за кафе на Nespresso системот во комбинација со напредната технологија за текстурирање на млеко Breville. Технологија имплементирана за прв пат во машина за кафе на капсули.

Со Nespresso Creatista Plus, можете лесно да го текстурате млекото на избраната температура и стил за уникатни Latte Art креации и широк спектар на прекрасни рецепти базирани на млеко: од Flat White Latte до кремасто капучино.

Nespresso Creatista Plus обезбедува интуитивен кориснички интерфејс со својот дисплеј со висока резолуција кој ве води за сите аспекти на подготовка, поставување и одржување. Чистење без мака што дополнително се подобрува со автоматско чистење на стапчето за пареа по секоја употреба.

Исто така, се одликува со врвен и робустен дизајн со рафинирано брусен нерѓосувачки челик. Вклучен е бариста бокал за млеко од не’рѓосувачки челик со излив дизајниран специјално за Latte Art за да се постигне микро-пена со квалитет.

Нема на залиха

Nespresso Creatista Plus
751552 Бренд: