Узо Pilavas 1L - E-HORECA

Узо Pilavas 1L

420 ден

Строго придржувајќи се кон тајниот рецепт на Никос Пилавас од 1940-тите, узото Пилавас останува во нерѓосувачки челични садови од 2-3 месеци по дестилацијата. Овој процес му дава на нашето узо нежен, сладок вкус што го прави особено лесен за уживање.
(цената е изразена во единица број)
Пакување 12/1лит
Состав: Aлкохолен дестилат од грозје и анасон.
Производител : Pilavas S.A Distillery Грција

Не е на залиха

Узо Pilavas 1L
Бренд: