E-Horeca | Е-продавница за кафе, алкохол и безалкохолни пијалоци.
 • 7.500,00 ден

  De’Longhi Nespresso Inissia Black

  Тежина (кг): 2,4
  Номинален напон / фреквенција (V ~ Hz): 220-240 V / 50-60 Hz
  Моќност (W): 1260
  Боја: црна
  Автоматско исклучување: Да
  Сад за капсули: 11 капсули
  Контроли: Копчиња
  Димензии (мм): 120х320х230
  Автоматски дозер: ✓
  Можност за персонализирање и меморирање на пијалоци: ✓
  Однапред поставени функции: Еспресо, Долго еспресо
  Притисок на пумпа (bar): 19
  Капацитет на контејнер со вода (L): 0,7
  Материјал на тело: Пластика

   

      БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

  *Со нарачка на овој кафемат ве следуваат 100 капсули гратис од брендот NeroNobile. Ве молиме во делот на коментари/забелешки, наведете гo вашиoт избор на капсули.

 • 5.699,00 ден

  Krups Dolce Gusto Piccolo XS

  Aпаратот за кафе на капсули NESCAFÉ® Dolce Gusto® Piccolo XS е компактен апарат на реномираниот производител Krups. Има модерен дизајн и примерен е за секоја кујна. Со апаратот се управува рачно, поради што возможна е подготовка на напитоците точно по желба. Управувањето е едноставно и брзо. Примерен е за подготовка на ладни и топли напитоци. За подготовка на шолја вистинско espresso кафе се грижи притисокот од 15 бари со вграден термо блок.

   

  СПЕЦИФИКАЦИИ

  • Бренд: NESCAFÉ® Dolce Gusto®
  • Производител на уредот: Krups
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0.8 l
  • Тркалце за поместување: Левер
  • Teжина на уредот: ~2 kg
  • Сила на уредот: 1340-1600 W
  • Напон: 220-240 V, 50/60 Hz
  • Интернационална гаранциja: 2 години

   

      БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

  *Со нарачка на овој кафемат ве следуваат 96 капсули гратис од брендот NeroNobile. Ве молиме во делот на коментари/забелешки, наведете гo вашиoт избор на капсули.

 • 610,00 ден

  Starbucks Pike Place Roast 200gr

  Нежна, избалансирана мешавина од сорти на кафе од Латинска Америка со рафинирани богати чоколади ароми и печени ореви што можете да ги уживате секој ден.

 • 610,00 ден

  Starbucks Espresso Roast 200gr

  Тоа е толку едноставно. Мешавина од зрна кафе со врвен квалитет од Латинска Америка, печени до темно кафеава боја. Богата со вкус, балансирана со ноти на ореви и какао.
  Ова кафе е почеток на Starbucks, прва мешавина што е создадена во 1971 година.
  Мешавина со одличен вкус што навистина ја отсликува љубовта кон доброто кафе.

  Не е на залиха

 • 610,00 ден

  Starbucks Blonde Espresso Roast 200gr

  Со 50-годишното искуство на Sturbucks во потрага по уникатни зрна кафе, создавање специјални мешавини и печење успеваат да стигнат овде: втор вид еспресо, крајно благо. Овие зрна кафе од Латинска Америка се истакнати по слатките ноти што ги стимулираат сите сетила. Нежно и избалансирано, кога е во комбинација со млеко, претворајќи ги класичните пијалаци од еспресо во особено благи, без интензивни ноти.

 • 450,00 ден

  ILLY Brasile 250gr

  Не е на залиха

 • 450,00 ден

  ILLY Etiopia 250gr

  Не е на залиха

 • 799,00 ден

  Lavazza Suerte 1kg

  Lavazza Suerte е комбинација на солиден вкус и незаборавна арома: неговиот карактер, совршена и урамнотежена комбинација на мекост и јачина, е резултат на умереното пресирање на зрното кафе Лаваца. Вистинско кафе за уживање со семејството и пријателите.

  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакувавање: 6/1kg

  Количина (единица кг) Цена
  0 – 11 799 ден
  12 – 30 740 ден
  31 – 59 670 ден
  60 + 599 ден
 • 1.150,00 ден

  Gran Espresso Lavazza 1kg

  Благодарение на богата крема и избалансиран ароматичен профил, мешавината Гран Еспресо нуди уникатно уживање во одлучен вкус, со ноти од какао.

  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакувавање: 6/1kg

  Количина (единица кг) Цена
  0 – 11 1150 ден
  12 – 30 1110 ден
  31 – 59 1070 ден
  60 + 1030 ден
 • 1.070,00 ден

  Super Crema Lavazza 1kg

  Благодарение на богатата крема и ароматичниот состав, блендот на Супер Крема нуди одлично уживање. Исто така, како специјална одлика се неодоливите вкусови на печен лешник и кафеав шеќер.

  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакувавање: 6/1kg

  Количина (единица кг) Цена
  0 – 11  1070 ден
  12 – 30 1030 ден
  31 – 59 990 ден
  60 + 950 ден
 • 1.100,00 ден

  Crema e Aroma Blue Lavazza 1kg

  Благодарение на богата крема и избалансирана арома, мешавината Crema e Aroma нуди богата текстура со вкус на кикиритки и морско оревче.

  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакувавање: 6/1kg

  Количина (единица кг) Цена
  0 – 11  1100 ден
  12 – 30 1065 ден
  31 – 59 1025 ден
  60 + 985 ден
 • 1.200,00 ден

  Top Class Lavazza 1kg

  Со вкус на темно чоколадо и цимет, Top Class содржи деликатен избор на рачно одбрани Арабика зрна кафе од висорамнините на Централна и Јужна Америка и внимателно помешана со Робуста – како Kaapi Royale (Индија), Java и природна Арабика

  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакувавање: 6/1kg

  Количина (единица кг) Цена
  0 – 11  1200 ден
  12 – 30 1070 ден
  31 – 59 1030 ден
  60 + 990 ден
 • 950,00 ден 769,00 ден

  Qualità Rossa Lavazza 1kg

  Qualità Rossa е мешавина со уникатна арома, богата и исклучително добра текстура, составена главно од бразилските Арабика и Робуста зрна на кафе.
  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакување: 6/1kg

  Не е на залиха

 • 919,00 ден

  Crema & Aroma Lavazza 1kg

  Crema & Aroma е хармоничен спој на внимателно одбрани зрна кафе од Арабика и Робуста. Нејзината долготрајна, кремаста текстура го прави идеалено кафе за уживање.
  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакувавање: 6/1kg

  Количина (единица кг) Цена
  0 – 11  919 ден
  12 – 30 879 ден
  31 – 59 839 ден
  60 + 799 ден
 • 489,00 ден 429,00 ден

  Gimoka Gran Bar 1kg

  Кафе со интензивна арома, има сладок и лесен вкус балансиран со мека и густа крема. Со ‘aftertaste’ на чоколадо.
  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакување: 12/1kg

  Не е на залиха

 • 800,00 ден

  Caffé Don Cortez White Blend 1kg

  Белата мешавина содржи седум избрани сорти на арабика кафе. Има траги од јасмин и ливчиња од роза со миризлива, цветена арома, додека вкусот е полн, деликатен со истакната слатка особина. Зрната на кафе од Арабика имаат ниска кофеинска содржина, така што може удобно да уживате во нив неколку пати на ден.
  (цената е изразена во единица број)
  Пакување 6/1 kg
  Производител : Caffe Carraro Spa Italy

  Количина (единица кг) Цена
  0 – 11  800 ден
  12 – 30 780 ден
  31 – 59 760 ден
  60 + 740 ден

  Не е на залиха

 • 610,00 ден

  Caffé Don Cortez Gold Blend 1kg

  Златната мешавина е составена од пет вида на Арабика и три вида на Робуста кафе, одбрани серија по серија. Одликувајќи со средно печење и ниска содржина на кофеин, оваа мешавина има прекрасни својства на компактен крем, миризлива и овошна арома со богат и вкус.
  (цената е изразена во единица број)
  Пакување 6/1 kg
  Производител : Caffe Carraro Spa Italy

  Количина (единица кг) Цена
  0 – 11  610 ден
  12 – 30 590 ден
  31 – 59 570 ден
  60 + 550 ден

  Не е на залиха

 • 70,00 ден

  Caffé Don Cortez Салфети

  (цената е изразена во единица пакет)
  Пакување: 50 салфети
  Производител: Caffe Carraro Spa Italy

 • 325,00 ден 275,00 ден

  Шеќер E-Horeca 5kg

  (цената е изразена во единица пакет)
  Пакување: 5kg

 • 550,00 ден

  Stomaklija 40,0% вол – 1L

  (цената е изразена во единица број)
  Пакување 6/1L
  Состав: Ракија од слива и мешавина од лековити билки
  Производител : Milan Toplica doo Србија

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  550 ден
  6 – 12 530 ден
  13 – 60 510 ден
  61 + 490 ден
 • 819,00 ден

  Узо Pillavas 2L

  Строго придржувајќи се кон тајниот рецепт на Никос Пилавас од 1940-тите, узото Пилавас останува во нерѓосувачки челични садови од 2-3 месеци по дестилацијата. Овој процес му дава на нашето узо нежен, сладок вкус што го прави особено лесен за уживање.
  (цената е изразена во единица број)
  Пакување: 8/2L
  Состав: Aлкохолен дестилат од грозје и анасон.
  Производител : Pilavas S.A Distillery Грција

  Количина (единица број) Цена
  0 – 7  819 ден
  8 – 16  799 ден
  17 – 59  779 ден
  60 + 759 ден

  Не е на залиха

 • 420,00 ден

  Узо Pilavas 1L

  Строго придржувајќи се кон тајниот рецепт на Никос Пилавас од 1940-тите, узото Пилавас останува во нерѓосувачки челични садови од 2-3 месеци по дестилацијата. Овој процес му дава на нашето узо нежен, сладок вкус што го прави особено лесен за уживање.
  (цената е изразена во единица број)
  Пакување 12/1лит
  Состав: Aлкохолен дестилат од грозје и анасон.
  Производител : Pilavas S.A Distillery Грција

  Количина (единица број) Цена
  0 – 5  520 ден
  6 – 12  500 ден
  13 – 59  480 ден
  60 + 460 ден
 • 132,00 ден

  Узо Pilavas 0.2L

  Строго придржувајќи се кон тајниот рецепт на Никос Пилавас од 1940-тите, узото Пилавас останува во нерѓосувачки челични садови од 2-3 месеци по дестилацијата. Овој процес му дава на нашето узо нежен, сладок вкус што го прави особено лесен за уживање.
  (цената е изразена во единица број)
  Пакување 48 / 0,2L
  Состав: Aлкохолен дестилат од грозје и анасон.
  Производител : Pilavas S.A Distillery Грција

  Количина (единица број) Цена
  0 – 5  132 ден
  6 – 12  112 ден
  13 – 59  108 ден
  60 + 104 ден
 • 1.050,00 ден

  Jagermeister 1L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  1050 ден
  6 – 12 1030 ден
  13 – 60 1010 ден
  61 + 990 ден
 • 435,00 ден

  Ликер Пелинковац 1L

  Култниот хрватски билен ликер не остава никој рамнодушен, богат со природен вкус, благодарение на внимателно одбрани билки и произведен по традиционален метод.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  435 ден
  6 – 12 420 ден
  13 – 60 405 ден
  61 + 390 ден
 • 1.130,00 ден

  Виски Johnnie Walker Red Label 1L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  1130 ден
  6 – 12 1100 ден
  13 – 60 1070 ден
  61 + 1040 ден
 • 1.000,00 ден

  Виски Jameson 0.7L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  1000 ден
  6 – 12 980 ден
  13 – 60 960 ден
  61 + 940 ден
 • 1.120,00 ден

  Виски J&B

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  1120 ден
  6 – 12 1090 ден
  13 – 60 1060 ден
  61 + 1030 ден
 • 590,00 ден

  Рубин Вињак 1L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  590 ден
  6 – 12 570 ден
  13 – 60 550 ден
  61 + 530 ден
 • 910,00 ден

  Вотка Absolut 1L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  910 ден
  6 – 12 890 ден
  13 – 60 870 ден
  61 + 850 ден
 • 985,00 ден

  Виски Tullamore 0.7L

  Количина (единица број) Цена
  0 – 5  985 ден
  6 – 12 965 ден
  13 – 60 935 ден
  61 + 915 ден
 • 780,00 ден

  Вотка Smirnoff 1L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  780 ден
  6 – 12 750 ден
  13 – 60 720 ден
  61 + 689 ден
 • 1.000,00 ден

  Виски Grant’s 1L

  Многу виски го земаат својот вкус само од едно буре, но вискито Grant’s Triple Wood е созреано во три различни видови на буре: “Virgin” дабово буре кое дава зачинет силен вкус, буре од американски даб кој дава суптилна мазност на ванила и Бурбоново буре кое нуди сладост на кафеав шеќер, сето ова резултира во мазен и многу богат вкус кој вреди да се проба.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  1000 ден
  6 – 12 975 ден
  13 – 60 945 ден
  61 + 920 ден
 • 760,00 ден

  Вотка Finlandia 1L

  Омилена вотка во баровите и една од светските водечките премиум вотки, позната по својата чистота и произведена со употреба на кристални изворски води, толку чисти што не е потребен хемиски третман.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  760 ден
  6 – 12 730 ден
  13 – 60 715 ден
  61 + 699 ден
 • 205,00 ден

  Шампањ Romer 0.75L

  Römer Krönung semi-dry пенливото вино е вистинска класика на Herres Group.

  Во своето 30-годишно постоење тоа е етаблирано пенливо вино на интернационално ниво. Се произведува од избор на најдобрите вина од секоја поединечна годишна берба.

  Уживајте во разладениот шампањ како аперитив, или во комбинација со лесни и деликатни јадења.

   

  Количина (единица број) Цена
  0 – 5  205 ден
  6 – 12 195 ден
  13 – 60 185 ден
  61 + 175 ден
 • 530,00 ден

  Текила Tres Sombreros Silver 1L

  Автентична текила дестилирана од најчистото сино агаве, увезена од регионот Халиско во Мексико.

  Tres Sombreros Silver е мазна и освежувачка текила со кристална боја.

  Идеална за подготвување на маргарити.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  530 ден
  6 – 12 515 ден
  13 – 60 500 ден
  61 + 490 ден
 • 490,00 ден

  Sax Џин 1L

  Сакс е најпродаваниот хрватски бренд на џин. Се произведува со спој на квалитетен алкохол, дестилат од плодови на смрека (Juniperus communis) и други ароматизирани билки.

  Сакс Џин го карактеризираат беспрекорната бистрина и безбојност како и посебниот вкус на ароматизирани билки и смрека.

  Сакс главно се конзумира како составен дел на long drink пијалоците, како на пример Сакс-Тоник или како основа на коктел.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  490 ден
  6 – 12 475 ден
  13 – 60 450 ден
  61 + 420 ден

   

  Дали знаевте?

  Sax Dry Gin се прави од македонска смрека.

 • 465,00 ден

  Рум Бадел Домашен 1L

  Абецедата на најдобрите колачи започнува со Бадел-овиот Домашен.

  Бадел-овата дама со буре стана традиционален симбол на најпопуларниот ароматичен пијалок кој се користи како додаток за изворни и оригинални слатки и како омилен додаток за чај.

  Бадел-овиот Домашен се произведува според посебна рецептура од најквалитетен алкохол со додаток на специјални есенции од рум. Благодарејќи на таа есенција, тој има препознатлив и карактеристичен мирис кој ги облагородува сите колачи и чаеви во студените зимски денови.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  465 ден
  6 – 12 450 ден
  13 – 60 435 ден
  61 + 420 ден

   

  Дали знаевте?

  Колач без неколку капки Рум Бадел Домашен е исто како вино без грозје.

 • 700,00 ден

  Шток 1L

  Stock – најголемата италијанска компанија за бренди основана во 1884 година, го претставува новото, исклучително бренди.

  Stock 84 brandy е италијански бренд со највисока продажба во многу земји низ светот, и лојалните потрошувачи бараа нешто екстра за специјалните моменти во животот. Тоа може да биде специјалниот празник, кога го славите својот нов успех, или кога, едноставно, се чувствувате екстра дарежливи кон своите пријатели и кон себеси.

  Најдобрите зрна грозје се селектирани и дестилирани, и се оставени да созреат во дабови буриња подолго отколку било кој Stock brandy претходно, затоа ова е екстра посебен бренди. Темен, богат и свиленкаст, тој е доживување кое мора да се открие.

  Уживајте во него после вечера во убава чаша, пробајте го со мраз и парче портокал, или направете ја највкусната шток-кола која сте ја пробале.

   

  Количина (единица број) Цена
  0 – 5  700 ден
  6 – 12 680 ден
  13 – 60 660 ден
  61 + 635 ден
 • 420,00 ден

  Вотка Vigor Classic 1L

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  420 ден
  6 – 12 405 ден
  13 – 60 360 ден
  61 + 350 ден
 • 450,00 ден

  Коњак Badel Prima Brand 1L

  Бадел 1862 успешно ја продолжува традицијата на своите предходници Покорни, Патриja и Аркo, чие знаење доведува до настанокот на овој производ пред повеќе од 150 години! Badel Prima Brand е најпознатиот пијалок на Бадел 1862.

  Badel Prima Brand е производ кој се добива со спој на високо квалитетен вински дестилати и одбран алкохол со врвен квалитет. Токму таа комбинација дава бистра, златно кафена нијанса на боја, со карактеристичен и препознатлив мирис и вкус.

  Оригиналниот рецепт, долгогодишната традиција и континуираниот висок квалитет резултираат во лојалност на потрошувачите. Најдобриот доказ за квалитетот е фактот дека старите добри познавачи секогаш пијат – “коњак”.

   

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  450 ден
  6 – 12 430 ден
  13 – 60 410 ден
  61 + 389 ден

   

  Дали знаевте?

  Во своите почетоци Badel Prima Brand беше продаван само во аптеките, и поради тоа беше наречен Brandy Medicinal

 • 86,00 ден

  Стомаклија 0,100L

  (цената е изразена во единица број)
  Пакување 25/0,100L
  Состав: Ракија од слива и мешавина од лековити билки
  Произвoдител : Milan Toplica doo Србија

  Количина (единица број) Цена
  0 – 5  86 ден
  6 – 12  84 ден
  13 – 60  82 ден
  60 + 80 ден
 • 346,00 ден

  Тентура Ликер

  Тентура е традиционален ликер на Патра повеќе од еден век.
  Ги комбинира аромите на каранфил, цимет и морско оревче со екстракти од познатото слатко црвено вино на Маврадафи. Тој е совршен како дигестив по оброкот, како додаток во коктели или за шотови.
  (цената е изразена во единица број)
  Производител : Pilavas S.A Distillery Грција

 • 470,00 ден

  Траварица

  (цената е изразена во единица број)

 • 500,00 ден

  Манастирска Сливова

  (цената е изразена во единица број)
  Пакување 6/1L
  Состав: Ракија од Сливи
  Производител : Simex Original doo Србија

  Количина (единица број) Цена
  0 – 5  500 ден
  6 – 12  480 ден
  13 – 60  460 ден
  60 + 440 ден
 • 525,00 ден

  Prokupac Манастирка

  (цената е изразена во единица број)
  Пакување 6/1L
  Состав: Сливова препеченица добиена по традиционална манастирска постапка на производство.
  Производител : Milan Toplica doo Србија

  Количина (единица литар) Цена
  0 – 5  525 ден
  6 – 12 505 ден
  13 – 60 485 ден
  61 + 465 ден
 • 270,00 ден

  Pilavas Чаши за Узо

  Пакување: 6 чаши

  (цената е изразена во единица пакет)

 • 432,00 ден

  Стомаклија Чаши за Ракија

  (цената е изразена во единица пакет)
  Пакување: 12 чаши

 • 37.080,00 ден

  Професионална машина за кафе #1

  Професионален Кафемат за Еспресо

  – Полуавтоматско управување со кафе и топла вода
  – Нерѓосувачки челик
  – Фиоката за капење може да се постави на две нивоа за да се сместат различни големини на чаши/филџани
  – Систем за пред-инфузија за кафе и термосифонски систем
  – Бакарен бојлер (Cu 99.5) со антиоксидативен третман

  Групa: 1
  Верзија: Полу-автоматски
  Бојлер: 5.00 литри
  Тежина: 34 кг
  Димензии: 37 x 54 x 51 cm (Ш x Д x В)
  Моќност: 2000 Watt
  Напон: 220 V

  *продуктот е целосно репариран и спремен за употреба

 • 49.440,00 ден

  Професионална машина за кафе #2

  Професионален Кафемат за Еспресо

  – Полуавтоматско управување со кафе и топла вода

  – Нерѓосувачки челик

  – Фиоката за капење може да се постави на две нивоа за да се сместат различни големини на чаши/филџани

  – Систем за пред-инфузија за кафе и термосифонски систем

  – Бакарен бојлер (Cu 99.5) со антиоксидативен третман


  Групa: 2
  Верзија: Полу-автоматски
  Бојлер: 6.00 литри
  Тежина: 43 кг
  Димензии: 56 x 54 x 51 cm (Ш x Д x В)
  Моќност: 2500 Watt
  Напон: 220 V

  *продуктот е целосно репариран и спремен за употреба

 • 74.160,00 ден

  Професионална машина за кафе #3

  Професионален кафемат за еспресо со полуавтоматско управување со кафе и топла вода. Има прилагодлив систем за балансирање на топлина (патентиран), благодарение на што температурата на секоја група лесно може да се намести според видот на употребеното кафе. Исто така, системот за мешање на топла вода го подобрува квалитетот на водата и овозможува значително заштеда на енергија.

  Групa: 3
  Верзија: Полуавтоматски
  Тежина: 65 кг
  Димензии: 76 x 56 x 52 cm (Ш x Д x В)
  Моќност: 5100 – 6100 Watt

  *продуктот е целосно репариран и спремен за употреба

 • 270,00 ден

  Pilavas Чаши за Узо

  Пакување: 6 чаши

  (цената е изразена во единица пакет)

 • 432,00 ден

  Стомаклија Чаши за Ракија

  (цената е изразена во единица пакет)
  Пакување: 12 чаши

 • 325,00 ден 275,00 ден

  Шеќер E-Horeca 5kg

  (цената е изразена во единица пакет)
  Пакување: 5kg

Достава Низ Цела Македонија
01

достава на сите нарачки директно до вашата адреса (2 работни дена)

24/7 Подршка