Lavazza Espresso Point - E-HORECA

Lavazza Espresso Point

Филтри на Продуктите

Ги прикажува сите 14 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • Lavazza Espresso Point

  DolceVita Ristreto | Lavazza Espresso Point

  1.350 ден

  Број на капсули:  100 

  Интензитет: 12

  Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и централно-американски култури, карактеризирана со одлично тело засилено со бавно и темно печење.

  Печење
  Кафињата Робуста и Арабика кои ја сочинуваат смесата се печат одделно со различни степени на готвење за да се изнесат карактеристиките на одделните сорти.

  Арома
  Мешавина инспирирана од неаполската традиција. Препорачливо е да се пие во мала чаша за да дојде до израз неговата јачина и слаб вкус на дрво, придружено со ноти на чоколадо.
  10% Арабика – 90% Робуста

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Intenso | Espresso Point

  1.350 ден

  Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и средно-американски култури, карактеризирана со силен, но избалансиран вкус.

  Печење
  Кафето Робуста и Арабика што ја сочинуваат оваа мешавина се печат одделно на средна температура, а потоа се мешаат.

  Арома
  Густа и кремаста мешавина што најдобро доаѓа до израз кога се пие во мала чаша. Балансираната мешавина на Робуста и Арабика придонесува за интензивно слатката арома.

  Број на капсули:  100  
  Интензитет:   10 

 • Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Gran Crema | Espresso Point

  1.350 ден

  Премиум мешавина од најдобрите африкански и средно-американски култури, карактеризирано со совршена хармонија помеѓу телото и сладоста.

  Печење
  Избалансирана мешавина со висок процент на Арабика за кое е потребно бавно печење на ниска температура за да се воздигне во целост. Додека пак, Робуста, избрана од послатките сорти, е подложена на печење на повисока температура.

  Арома
  Aроматичен профил сличен на оној од 100% Арабика, но со повеќе тело. Оваа мешавина има слатки овошни ноти придружена со мала киселост.

  Број на капсули:  100  
  Интензитет:   9 

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Gran Gusto | Espresso Point

  1.350 ден

  Прекрасна мешавина составена од само кафе Арабика внимателно избрано од најдобрите култури на Централна Америка. Многу ароматично и слатко.

  Печење
  Избраните сорти Арабика бараат многу деликатно печење што ги подобрува нотите и аромата.

  Арома
  Гран Густо се одликува со добро тело и типичен ароматичен профил со овошни и цветни ноти на избраните сорти Арабика. Многу избалансирана мешавина со постојан крем во чашата.

  Број на капсули:  100  
  Интензитет:   7 

 • Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Decaffеinаto | Espresso Point

  1.350 ден

  Прекрасна мешавина составена од само кафе Арабика внимателно избрано од најдобрите култури во Централна Америка. Многу ароматично и слатко кафе.

  Печење
  Посебното печење со различните температури на Арабика и Робуста обезбедува рамнотежа на овие различни сорти.

  Арома
  Средна екстракција (околу 40 мл.) Мешавина на кафе без кофеин. Совршената рамнотежа помеѓу сортите кафе обезбедува добра крема и сладост со овошната арома.

  Број на капсули:  100 
  Интензитет:   5 

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Mokaccino | Espresso Point

  700 ден

  Пијалок со вкус на Мокачино кој комбинира арома на кафе, кремастo млеко и богат вкус на чоколадо.
  Број на капсули:  50  

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Nocciolino | Espresso Point

  700 ден

  Кафе пијалок со вкус на лешник. Сите вкусови на кафе придружени со неодоливиот вкус на лешник.
  Содржи лактоза. Без глутен.
  Број на капсули:  50  
  Интензитет:   7 

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Hazelnut Chocolate | Espresso Point

  700 ден

  Пијалок со вкус на кафе, чоколадо и лешник.
  Број на капсули:  50  

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Pistacchio | Espresso Point

  700 ден

  Пијалок со вкус на кафе, млеко и фстаци.
  Број на капсули:  50  
  Интензитет:   7 

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Lavazza Aroma Club | Lavazza Espresso Point

  2.200 ден

  Број на капсули:  100 
  Интензитет:  9 

 • Lavazza Espresso Point

  Lavazza Crema e Aroma | Lavazza Espresso Point

  1.800 ден

  Број на капсули:  100 
  Интензитет: 10

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Lavazza Forte e Deciso | Lavazza Espresso Point

  2.200 ден

  Број на капсули:  100 
  Интензитет: 10

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Lavazza Cremoso | Lavazza Espresso Point

  1.100 ден

  Број на капсули:  50 
  Интензитет:  5