Кафе Капсули - E-HORECA

Кафе Капсули

Филтри на Продуктите

Прикажува 1–40 од 323 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • illy Mitaca

  illy Classico 15 | Mitaca

  375 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • illy Mitaca

  illy Lungo 15 | Mitaca

  375 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • illy Mitaca

  illy Intenso 15 | Mitaca

  375 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • illy Mitaca

  illy Decaffeinated 15 | Mitaca

  375 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  illy Mitaca

  Mitaca Supremo 15

  300 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  illy Mitaca

  Mitaca Forte 15

  255 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Vergnano Espresso Intenso | Nespresso

  149 ден

  Капсули Caffè Vergnano Espresso Intenso: мешавина од Арабика & Робуста. Најсилно кафе. За многу интензивно еспресо со ноти на темно чоколадо и добра крема.

  Број на капсули:  10 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Vergnano Espresso Decaffinato | Nespresso

  149 ден

  Кафе капсули без кофеин на Caffè Vergnano Espresso Decaf: мешавина од Арабика & Робуста од Централна и Јужна Америка. За благо, вкусно еспресо без содржина на кофеин.

  Број на капсули:  10 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.3 E+C White PROMO

  6.999 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.3 E+C Red PROMO

  6.999 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Espresso Point

  DolceVita Ristreto | Lavazza Espresso Point

  1.350 ден

  Број на капсули:  100 

  Интензитет: 12

  Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и централно-американски култури, карактеризирана со одлично тело засилено со бавно и темно печење.

  Печење
  Кафињата Робуста и Арабика кои ја сочинуваат смесата се печат одделно со различни степени на готвење за да се изнесат карактеристиките на одделните сорти.

  Арома
  Мешавина инспирирана од неаполската традиција. Препорачливо е да се пие во мала чаша за да дојде до израз неговата јачина и слаб вкус на дрво, придружено со ноти на чоколадо.
  10% Арабика – 90% Робуста

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Intenso | Espresso Point

  1.350 ден

  Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и средно-американски култури, карактеризирана со силен, но избалансиран вкус.

  Печење
  Кафето Робуста и Арабика што ја сочинуваат оваа мешавина се печат одделно на средна температура, а потоа се мешаат.

  Арома
  Густа и кремаста мешавина што најдобро доаѓа до израз кога се пие во мала чаша. Балансираната мешавина на Робуста и Арабика придонесува за интензивно слатката арома.

  Број на капсули:  100  
  Интензитет:   10 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  ESE Pods 44mm

  ILLY Classico | ESE

  432 ден

  Број на хартиени патрони:  18

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Gran Crema | Espresso Point

  1.350 ден

  Премиум мешавина од најдобрите африкански и средно-американски култури, карактеризирано со совршена хармонија помеѓу телото и сладоста.

  Печење
  Избалансирана мешавина со висок процент на Арабика за кое е потребно бавно печење на ниска температура за да се воздигне во целост. Додека пак, Робуста, избрана од послатките сорти, е подложена на печење на повисока температура.

  Арома
  Aроматичен профил сличен на оној од 100% Арабика, но со повеќе тело. Оваа мешавина има слатки овошни ноти придружена со мала киселост.

  Број на капсули:  100  
  Интензитет:   9 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Gran Gusto | Espresso Point

  1.350 ден

  Прекрасна мешавина составена од само кафе Арабика внимателно избрано од најдобрите култури на Централна Америка. Многу ароматично и слатко.

  Печење
  Избраните сорти Арабика бараат многу деликатно печење што ги подобрува нотите и аромата.

  Арома
  Гран Густо се одликува со добро тело и типичен ароматичен профил со овошни и цветни ноти на избраните сорти Арабика. Многу избалансирана мешавина со постојан крем во чашата.

  Број на капсули:  100  
  Интензитет:   7 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Decaffеinаto | Espresso Point

  1.350 ден

  Прекрасна мешавина составена од само кафе Арабика внимателно избрано од најдобрите култури во Централна Америка. Многу ароматично и слатко кафе.

  Печење
  Посебното печење со различните температури на Арабика и Робуста обезбедува рамнотежа на овие различни сорти.

  Арома
  Средна екстракција (околу 40 мл.) Мешавина на кафе без кофеин. Совршената рамнотежа помеѓу сортите кафе обезбедува добра крема и сладост со овошната арома.

  Број на капсули:  100 
  Интензитет:   5 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Qualità Oro – Sinfonia Perfetta | A Modo Mio

  336 ден

  Уникатна комбинација од најдобрите зрна Арабика од Централна и Јужна Америка, стручно избрани и печени до совршенство. Совршена симфонија со уникатен вкус од 1956 година. 100% Арабика.
  Број на капсули:  12 
  Интензитет:   8

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Mokaccino | Espresso Point

  700 ден

  Пијалок со вкус на Мокачино кој комбинира арома на кафе, кремастo млеко и богат вкус на чоколадо.
  Број на капсули:  50  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Nocciolino | Espresso Point

  700 ден

  Кафе пијалок со вкус на лешник. Сите вкусови на кафе придружени со неодоливиот вкус на лешник.
  Содржи лактоза. Без глутен.
  Број на капсули:  50  
  Интензитет:   7 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Hazelnut Chocolate | Espresso Point

  700 ден

  Пијалок со вкус на кафе, чоколадо и лешник.
  Број на капсули:  50  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza ¡Tierra! Perù Ande | A Modo Mio

  336 ден

  Нежно кафе, 100% Арабика сертифицирано од ‘Rainforest Alliance’, одгледано на Андите Кордилера во Перу. Неговиот уникатен вкус е добиен благодарение на земјата која е богата со различни видови на кафе и овошје што му даваат цветни ноти.
  Број на капсули:  12 
  Интензитет:   7

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza ¡Tierra! Bio Organic | A Modo Mio

  336 ден

  Од Централна и Јужна Америка, органски одгледувана Арабика. Слатко кафе со ароматични ноти на овошје и бисквити. Темното печено со пријатен вкус на чоколадо. Органско.
  Број на капсули:  12 
  Интензитет:   7

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza ¡Tierra! Brasile Cerrado | A Modo Mio

  336 ден

  Уникатно кафе, 100% Арабика сертифицирано од ‘Rainforest Allicence’, одгледано на висорамнината Серадо во Бразил. Доцната жетва на зрната кафе, кои природно се сушат на гранките, даваат карактеристични ноти на мед и чоколадо.
  Број на капсули:  12 
  Интензитет:   9

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Suerte | A Modo Mio

  720 ден

  Најдобрата африканска и југоисточно азиска Робуста се среќаваат во ова одлучувачко и богато кафе, со ноти на какао и лесни навестувања на тутун.
  Број на капсули:  36
  Интензитет:  13

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Intenso 16 | A Modo Mio

  336 ден

  Од Централна и Јужна Америка Арабика и Азиска и Африканска Робуста мирисот и вкусот на ова еспресо е силен, со полн телесен вкус и силен интензитет.
  Број на капсули:  16
  Интензитет:  13

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Qualita Rossa 16 | A Modo Mio

  336 ден

  Мешавина на природна бразилска Арабика и Робуста, целосено изразен вкус, избалансиран и полноправен. Црвена италијанска страст.
  Број на капсули:  16
  Интензитет:  10

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Delizioso 16 | A Modo Mio

  336 ден

  Печење што открива мека мешавина на еспресо,со сладок вкус и малку ликерски ароматични ноти.
  Број на капсули:  16 
  Интензитет:  8 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Dolce Gusto Компатибилни Капсули

  Mars | Dolce Gusto

  280 ден

  Број на капсули:  8 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.2 E+C Amalfi Light Blue

  6.999 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • ESE Pods 44mm

  ILLY Intenso | ESE

  324 ден

  Број на хартиени патрони:  18

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Classico | Nespresso

  285 ден

  Класично печено кафе има сладост, со ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин.
  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  5 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Classico Lungo | Nespresso

  285 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  7 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Intenso | Nespresso

  285 ден

  Добро печено кафе со топли ноти на какао и суво овошје.
  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  7 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Espresso Forte | Nespresso

  285 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  9 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Starbucks House Blend | Nespresso

  270 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет:   8 

   

  Мешавина на фино печено кафе од Латинска Америка, печено до блескава, темна боја на костен. Балансирачки вкусови на орев и какао. Ова кафе е наш почеток, првата мешавина што некогаш ја создадовме за вас уште во 1971 година. И оваа мешавина го постави патот за начинот на којшто работиме и го печеме кафето до ден денес. Вистински одраз на Starbucks и вкусно кафе. Се започнува од овде.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Starbucks Decaf Espresso Roast | Nespresso

  270 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет: 11

   

  Декофеинско еспресо.
  Секој пијалок од еспресо што ние го создадовме за вас започнав овде. Потрагата започна во 1975 година со потрага по совршено печено зрно кафе, завршувајќи по неколку месеци по интензивно експериментирање и подоцна резултат на целиот труд е кафето Espresso Roast. Со ноти на карамела.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Dolce Gusto Компатибилни Капсули

  Starbucks Cappuccino | Dolce Gusto

  340 ден

  Број на капсули:   6 + 6

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Dolce Gusto Компатибилни Капсули

  Starbucks Espresso Roast | Dolce Gusto

  340 ден

  Број на капсули:  12 

  Интензитет: 11

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Dolce Gusto Компатибилни Капсули

  Starbucks Colombia | Dolce Gusto

  340 ден

  Број на капсули:  12 

  Интензитет:  7 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Dolce Gusto Компатибилни Капсули

  Starbucks Veranda Blend | Dolce Gusto

  340 ден

  Лесно печено кафе – нежно, меко, со ноти на какао.
  Број на капсули:  12  

  Интензитет:  6 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.