Мелено Кафе - E-HORECA

Мелено Кафе

Филтри на Продуктите

Прикажува 1–40 од 76 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • Мелено Кафе

  Segafredo Mix | Мелено

  800 ден

  1 x Segafredo Espresso Casa 225gr
  1 x Segafredo Intermezzo 225gr
  1 x Segafredo Le Origini Peru 200gr
  1 x Segafredo Le Origini Etiopia 200gr

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Passalacqua Cremador 250gr | Мелено

  550 ден

  Passalacqua Cremador е типично кафе од јужна Италија. Мешавина од 70% Арабика и 30% Робуста која нуди добра рамнотежа, исполнето и вкусно тело, има пријатни слатки ноти и е со многу убава и густа крема. Многу пријатен и хармоничен вкус без да е толку јак.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Мелено Кафе

  Tchibo Family 1kg | Мелено

  620 ден

  Со својот интензивен вкус и богата, карактеристична арома, Tchibo Family е совршен избор за секојдневно уживање во кафето на семејните или пријателските собири.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Lavazza ¡Tierra! Wellness Decerato 180g | Мелено

  350 ден

  Tierra! Wellness Caffè Decerato е идеален избор за оние кои сакаат да бидат во хармонија во секое време од денот, без да го жртвуваат вкусот и задоволството. Од денес Lavazza создаде нежно кафе за вас, со намалена содржина на восоци кои природно го премачкуваат зрното, благодарение на процесот кој ја намалува неговата киселост и ја одржува аромата и својствата на кафето непроменети.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Lavazza ¡Tierra! Bio-Organic for Planet 180g | Мелено

  350 ден

  Lavazza ¡Tierra! за Planet е одличен избор на рачно набрана органска Арабика. Нежен и овошен спој со силна арома.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Lavazza ¡Tierra! Bio-Organic for Africa 180g | Мелено

  350 ден

  Lavazza Tierra за АФРИКА е мешавина од фино и рачно набрана органска Арабика и Робуста од Источна Африка. Богата и со полно тело.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Lavazza ¡Tierra! Bio-Organic for Amazonia 180g | Мелено

  350 ден

  Исклучителна мешавина од еспресо од серијата Tierra на Lavazza, создадена исклучиво од рачно набрани органски зрна Арабика од Перу. Умереното печење ги нагласува овошните и цветните ароми, правејќи го неговиот вкус пријатен, а неговата арома уникатна.

  Мешавината Tierra Bio Organic Amazonia е плод на поширокиот проект Lavazza во регионот на Амазон, кој има за цел да го заштити еколошкото наследство на прашумите преку екстензивно пошумување. Благодарение на овој проект, повеќе од 76 хектари од перуанскиот Амазон се успешно пошумени, а ова е само почеток!

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Davidoff Rich Aroma 250gr | Мелено

  360 ден

  Кафе кое ќе ги разбуди вашите сетила. Богатата арома е хармонична, уникатна, неповторлива – инспирирана од нашата желба за живот. Со интензивен и силен вкус и малку кисели ноти. За да се добие совршениот рецепт и да се создаде уникатна мешавина, со интензивен вкус и пријатна киселост, специјално се избрани најдобрите зрна кафе од Јужна Америка и Источна Африка. Davidoff Rich Aroma е сон на секој љубител на кафе.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Davidoff Fine Aroma 250gr | Мелено

  360 ден

  Уживајте во вистинско уметничко дело. Davidoff Fine Aroma е уникатна мешавина со средно тело и елегантна киселост, надополнета со деликатна и неодолива арома. Направено од најдобрите зрна кафе Арабика.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Мелено Кафе

  Davidoff Espresso 57 250gr | Мелено

  350 ден

  Тајната на кафето Davidoff Espresso 57 е совршената комбинација на температура и времето на печење. Деликатниот процес на традиционално печење им дава на зрната кафе целосна уникатна арома и карактеристичен вкус. Откријте ја неодоливата арома со лесни чоколадни ноти кои ќе ги воодушеват сите ваши сетила.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Tchibo Special 250gr | Мелено

  150 ден

  Со професионалното филтер кафе Tchibo можете да го започнете денот поенергично. Во исто време, му ја дава на телото потребната количина на кофеин која ќе ве одржува будни и енергични преку целиот ден.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Tchibo Sicilia Style 250gr | Мелено

  240 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Tchibo Milano Style 250gr | Мелено

  240 ден

  Tchibo Espresso Milano е кафе во милански стил со најдобрите зрна кафе Арабика. Лесната арома на овошје и темно чоколадо го истакнува потеклото на кафето.
  Со интензивен вкус и посебена и уникатна арома.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Kimbo Espresso Napoletano 250gr | Мелено

  230 ден

  Со својата мешавина од печено мелено кафе Espresso Napoletano, KIMBO ви дава шанса да го доживеете неспоредливото задоволство од кафето испиено во неаполско кафуле и да уживате во неговиот благ вкус со богата крема.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Kimbo Aroma Italiano 250gr | Мелено

  195 ден

  Внимателно избрани и совршено печени мешавини на кафе.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Kimbo Aroma Intenso 250gr | Мелено

  210 ден

  Мек вкус, богата арома и полн вкус: ова се карактеристиките на оваа мешавина на печено мелено кафе KIMBO Intenso. Кафе за ден полн со енергија.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Kimbo Aroma Classico 250gr | Мелено

  210 ден

  Мешавината на печено мелено кафе KIMBO Aroma Classico е направена од внимателно одбрани и печени премиум зрна Арабика. Шолја KIMBO кафе за чисто задоволство во кое било време од денот!

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  DolceVita Intenso 250gr

  160 ден

  Мешавина на кафе составена од 50% зрна Арабика и 50% зрна Робуста, се карактеризира со интензивен вкус и одлична крема. Напредното печење и употребата на јаки и полни сорти на кафе ја прават мешавината Intenso особено рафинирана за љубителите на силното еспресо.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Fitness Coffee Antioxidant 250gr

  450 ден

  Фитнес кафето е револуционерен патентиран премиум производ кој го комбинира вкусот на луксузното италијанско кафе избалансирано со природни билки кои му ги даваат на телото потребните хранливи материи. 100% природен производ, без додадени стимуланси, шеќери, вештачки бои, конзерванси и адитиви.
  Фитнес кафето содржи 90% избрани сортни зрна Арабика и 10% Робуста збогатено со 16 билки кои го забрзуваат метаболизмот и антиоксидативната активност на кафето (300% повеќе антиоксиданти од зелениот чај). Идеален избор за оние кои спортуваат и следат здрава исхрана. Исто така, помага при слабеење, како и за забрзување на метаболизмот.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Naturesso Digestive Organic 250gr

  470 ден

  Naturesso Digestive Organic. Состојки: печено и мелено органско кафе, мешавина од органски билки (анис, анасон, пеперминт, ајдучка трева, сладунец). Оваа мешавина делува за подобрување на метаболизмот, богата е со моќни антиоксиданти и ги содржи некои од најживите билки и зачини од природата.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Naturesso 10 Herbs organic 250gr

  470 ден

  Naturesso 10 Herbs е органска мешавина од 10 природни билки и зачини (смрека, глог, бреза, жалфија, мелиса, анис, валеријана, рузмарин, млечен трн и жичава трева). Оваа мешавина делува како секојдневен детоксификатор, го подобрува метаболизмот, го подобрува варењето на храната, богата е со моќни антиоксиданси и го ревитализира вашето тело.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Lavazza Qualità Rossa 6x250gr (1,5kg) | Мелено

  1.405 ден

  Уникатна мешавина на зрна Робуста и Арабика која има ароматичен, мазен, добро балансиран вкус. Одлично кафе – со или без млеко.

  Интензитет:  5 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Lavazza Crema e Gusto Classico 6x250gr (1,5kg) | Мелено

  1.270 ден

  Crema e Gusto Classico е мешавина од квалитетна бразилска Арабика и Робуста од Југоисточна Азија. Совршен баланс на полно тело. Идеално кафе во секое време од денот.
  Интензитет:  7 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  ILLY Classico 250gr | Мелено

  510 ден

  Illy Classico – класичното печено кафе, со сладок вкус, деликатни ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  ILLY Intenso 250gr | Мелено

  510 ден

  Интензивното печено кафе со пријатнен вкус и нежни ноти на какао и суво овошје.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Illy Decaf 250gr | Мелено

  510 ден

  Класичното печено кафе, без кофеин, има долготрајна сладост и нежни ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Мелено Кафе

  ILLY Moka 250gr | Мелено

  480 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Hausbrandt Espresso 250gr | Мелено

  450 ден

  Мешавина од внимателно избрана 100% кафе Арабика. Кафе со сладок вкус, средно тело и пријатни цветни мириси.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Hausbrandt Gourmet 250gr

  510 ден

  Мешавина од избрано 100% кафе Арабика од Централна и Јужна Америка. Богатството и хармонијата на ароматичните состојки сo зачинети и цитрусни ноти и избалансираната киселост нудат совршена мешавина со навистина извонредно печење.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Hausbrandt Gourmet Columbus 250gr | Мелено

  420 ден

  100% Арабика мелено кафе. Суптилно цитрусна и пријатно слатка арома. Тајната што ја прави оваа мешавина навистина уникатна е внимателен избор на најквалитетна колумбиска Арабика, со ноти на какао.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Мелено Кафе

  Hausbrandt Moka 250gr

  450 ден

  Мешавина составена од 100% кафе Арабика, со неодолива арома и природна сладост што ќе ве возбуди. Неговото лесно тело го прави погоден за секое време од денот. Идеално за Moka Pots, но исто така и за рачно правење кафе (French Press).

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Мелено Кафе

  Hausbrandt Decaffeinato 250gr

  450 ден

  Мешавина од избрано 100% кафе Арабика со пријатни ноти на ореви. Главните карактеристики се нежното тело со одлична арома.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Starbucks Veranda Blend 200gr | Мелено

  299 ден

  Лесно печено кафе – нежно, меко, со ноти на какао.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Starbucks House Blend 200gr | Мелено

  299 ден

  Толку е едноставно. Мешавина од зрна кафе со врвен квалитет од Латинска Америка, печени до темно кафеава боја. Богата со вкус, балансирана со ноти на ореви и какао.
  Ова кафе е почеток на Starbucks, прва мешавина што е создадена во 1971 година.
  Мешавина со одличен вкус што навистина ја отсликува љубовта кон доброто кафе.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Starbucks Caffe Verona 200gr | Мелено

  299 ден

  Ова е кафе на една вистинска љубов. Создадено за ресторан во Сиетл во 1975 година. Луѓето толку многу го сакаа, што почна да се продава и во нашите Starbucks продавници како 80/20 мешавина, по самиот рецепт. Љубовта беше толку силна што конечно ја официјализиравме, нарекувајќи ја Верона по градот што ги инспирира многумина.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Lavazza Filtro Classico 1kg | Мелено

  800 ден

  Со заоблен вкус, Il Filtro Classico е комбинација од чоколадни и ноти на слатка карамела. Мазна и добро избалансирана мешавина.

  Филтер кафе.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Мелено Кафе

  Lavazza Filtro Classico 226gr | Мелено

  300 ден

  Со заоблен вкус, Il Filtro Classico е комбинација од чоколадни и ноти на слатка карамела. Мазна и добро избалансирана мешавина.

  Филтер кафе.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Lavazza Espresso Italiano Classico 250gr Tin | Мелено

  260 ден

  100% Арабика. Благ и мек завршеток. Уживајте во кафето исто како Италијанците. Еспресо Италијано Класико е слатко и деликатно кафе, со ноти на овошје и уникатен вкус.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Мелено Кафе

  Lavazza Qualita Oro Mountain Grown Tin | Мелено

  370 ден

  Најценетите сорти на Арабика кои растат на плодна планинска земја достигнувајќи висина од 2.000 м, одгледувани да создадат кафе полно со карактер.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Мелено Кафе

  Lavazza Qualita Oro – Perfect Symphony 250gr Tin | Мелено

  340 ден

  Уникатна комбинација од најдобрите 6 сорти Арабика во Централна и Јужна Америка, стручно изработени и совршено измешани. Совршена симфонија за супериорен вкус, од 1956 година.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.