Dolce Gusto Компатибилни Капсули - E-HORECA

Dolce Gusto Компатибилни Капсули

Филтри на Продуктите

Showing 1–12 of 17 results

 • 384,00 ден

  Lavazza Cremoso | Dolce Gusto

  Број на капсули:  16 

  Мешавина од централно-јужноамериканска арабика и азиска Робуста, стручно измешана од Лаваца, создаваат еспресо со силен и полноправен вкус.
  Процесот на печење му дава вкус на чоколадо и суво овошје. Вкусете ја целата кремавост на вистинско Еспресо.  Капсули компатибилни со машините NESCAFÉ® DOLCE GUSTO® *

  Интензитет:

 • 416,00 ден

  Lavazza Cappuccino | Dolce Gusto

  Број на капсули: (8 x 17g) + (8 x 8g)

  Богатиот и целосен вкус на еспресо исполнет со мекоста на млечната пена.
  Капсули компатибилни со машините NESCAFÉ® DOLCE GUSTO® *
 • 416,00 ден

  Lavazza Bio | Dolce Gusto

  Број на капсули:  16 

  Лаваца избра висококвалитетно 100% ОРГАНСКО Арабика кафе  од насади во Централна и Јужна Америка за да создаде еспресо со слатка и урамнотежена арома. Внимателниот избор на мешавината и бавното печење ја подобруваат нејзината арома и му даваат ноти на овошје  на ова БИО Еспресо.
  Капсули компатибилни со машините NESCAFÉ® DOLCE GUSTO® *

  Интензитет:

 • 384,00 ден

  Lavazza Intenso | Dolce Gusto

  Број на капсули:  16 

  Најдобрите зрна од Арабика од плантажите на Централна-Јужна Америка во мешавина со силните ноти на Робуста доведува во совршенство.
  Темното печење му дава тело и силни ноти на карамела.
  Дозволете си да бидете освоени од Интензивно еспресо, полно со карактер и вкус.
  Капсули компатибилни со машините NESCAFÉ® DOLCE GUSTO® *

  Интензитет:

 • 369,00 ден

  Starbucks Espresso Roast | Dolce Gusto

  Број на капсули:  12 

  Не е на залиха

 • 369,00 ден

  Starbucks Colombia | Dolce Gusto

  Број на капсули:  12 

  Не е на залиха

 • 240,00 ден

  NeroNobile Mocaccino | Dolce Gusto

  Број на капсули:  16 

 • 240,00 ден

  NeroNobile Caffelatte | Dolce Gusto

  Број на капсули:  16 

 • 240,00 ден

  NeroNobile Cioccolato | Dolce Gusto

  Број на капсули:  16 

 • 240,00 ден

  NeroNobile Decaffeinato | Dolce Gusto

  Број на капсули:  16 

  Интензитет:

 • 240,00 ден

  NeroNobile Deciso | Dolce Gusto

  Број на капсули:  16 

  Интензитет:

 • 240,00 ден

  NeroNobile Arabica | Dolce Gusto

  Број на капсули:  16 

  Интензитет: