Кафемати на Капсули - E-HORECA

Кафемати на Капсули

Филтри на Продуктите

Ги прикажува сите 25 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.3 E+C White PROMO

  7.950 ден 4.999 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm

  Не е на залиха

 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.3 E+C Red PROMO

  7.950 ден 4.999 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm

  Не е на залиха

 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.3 E+C Black PROMO

  7.950 ден 4.999 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm

  Не е на залиха

 • Кафе Аксесоари

  Nespresso Aeroccino 3

  4.299 ден

  Максимален капацитет при подготовка на млечна пена: 120 ml, максимален капацитет ако се подготвува топло млеко: 240 ml (дијаметар: 9 cm, висина: 17 cm).

  Во залиха

 • Кафемати на Капсули

  Nespresso CitiZ White

  8.999 ден

  Наградениот компактен дизајн Red Dot се вклопува во секоја урбана кујна без да зазема премногу простор. Лесните карактеристики вклучуваат две програмабилни копчиња со автоматско запирање на протокот за подготовки за кафе Еспресо и Лунго. Пумпата за високи перформанси од 19 бара нуди кафе во стил на бариста, совршено извлекувајќи го нежниот вкус и температура за само 25 секунди, додека автоматските енергетски премиум ароми на секоја капсула кафе создаваат неспоредливо густа и несигурна крема. Системот за брзо загревање ја достигнува функцијата за заштеда на идеално ниво – ја исклучува машината по 9 минути неактивност.

  Во залиха

 • Кафемати

  Nespresso CitiZ Limousine Black

  8.999 ден

  Наградениот компактен дизајн Red Dot се вклопува во секоја урбана кујна без да зазема премногу простор. Лесните карактеристики вклучуваат две програмабилни копчиња со автоматско запирање на протокот за подготовки за кафе Еспресо и Лунго. Пумпата за високи перформанси од 19 бара нуди кафе во стил на бариста, совршено извлекувајќи го нежниот вкус и температура за само 25 секунди, додека автоматските енергетски премиум ароми на секоја капсула кафе создаваат неспоредливо густа и несигурна крема. Системот за брзо загревање ја достигнува функцијата за заштеда на идеално ниво – ја исклучува машината по 9 минути неактивност.

  Во залиха

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Essenza Mini Piano Black D30

  5.999 ден

  Тежина: 2,3 кг
  Резервоар за вода: 0,6 L
  Сад за капсули: 6 капсули
  Димензии (ШxДxВ): 11 х 20,5 х 32,5 cm
  Автоматско исклучување по 9 минути, Автоматски дозер: ✓
  Можност за персонализирање и меморирање на пијалоци: ✓
  Однапред поставени функции: Еспресо, Долго еспресо
  Притисок на пумпа (bar): 19″

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

  Во залиха

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Inissia Black

  7.500 ден 5.999 ден

  Тежина (кг): 2,4
  Номинален напон / фреквенција (V ~ Hz): 220-240 V / 50-60 Hz
  Моќност (W): 1260
  Боја: црна
  Автоматско исклучување: Да
  Сад за капсули: 11 капсули
  Контроли: Копчиња
  Димензии (мм): 120х320х230
  Автоматски дозер: ✓
  Можност за персонализирање и меморирање на пијалоци: ✓
  Однапред поставени функции: Еспресо, Долго еспресо
  Притисок на пумпа (bar): 19
  Капацитет на контејнер со вода (L): 0,7
  Материјал на тело: Пластика

   

      БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

  Не е на залиха

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Lattissima One Mocha Black

  15.000 ден

  Lattissima One ви овозможува да уживате во врвно капучино и лате макијато во удобноста на вашиот дом.

  Lattissima One е опремен со нов и иновативен систем за млеко што е многу едноставен при подготвување на омилените кафе и млечни пијалоци. Само наполнете го бокалот со количината на млеко што ја сакате во вашиот пијалок. Машината ќе направи млечна пена директно во вашата чаша и ќе го свари кафето за совршен пијалок.

  Процесот на чистење е исто така многу едноставен, бидејќи бокалот со млеко може слободно да се мие како и останатите садови.

  Поприфатлив и компактен од неговите претходници, оваа пригодна машина совршено се вклопува во секоја кујна. Lattissima One исто така се одликува со врвен дизајн и квалитативна завршна обработка.

  Технички карактеристики:

  • Брзо загревање за 25 секунди
  • Систем за заштеда на енергија (исклучување по 9 минути неактивност)
  • Компактен и лесен
  • Систем за автоматско чистење
  • Пумпа од 19 bar

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

  Во залиха

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Lattissima One Silky White

  15.000 ден

  Lattissima One ви овозможува да уживате во врвно капучино и лате макијато во удобноста на вашиот дом.

  Lattissima One е опремен со нов и иновативен систем за млеко што е многу едноставен при подготвување на омилените кафе и млечни пијалоци. Само наполнете го бокалот со количината на млеко што ја сакате во вашиот пијалок. Машината ќе направи млечна пена директно во вашата чаша и ќе го свари кафето за совршен пијалок.

  Процесот на чистење е исто така многу едноставен, бидејќи бокалот со млеко може слободно да се мие како и останатите садови.

  Поприфатлив и компактен од неговите претходници, оваа пригодна машина совршено се вклопува во секоја кујна. Lattissima One исто така се одликува со врвен дизајн и квалитативна завршна обработка.

  Технички карактеристики:

  • Брзо загревање за 25 секунди
  • Систем за заштеда на енергија (исклучување по 9 минути неактивност)
  • Компактен и лесен
  • Систем за автоматско чистење
  • Пумпа од 19 bar

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

  Во залиха

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Lattissima Touch Black

  18.000 ден

  Лесно подготвување на макијато,капучино и лате со едно притискање на копче.
  Намалено време на загревање, подготвено за приближно 25 секунди.
  Еспресо, долгo, кремастo лате, капучино, лате макијато и топло млеко на едноставен и интуитивен начин.
  Автоматско исклучување по 9 минути.
  Создадено специјално за оние кои сакаат кафе со свежо млеко. Подгответе еспресо, лунго, капучино, лате макијато или кремаста лате со едно притискање на копче.

  Како референтен систем со еден допир, Lattissima Touch нуди исклучителна погодност и ви овозможува веднаш да подготвите рецепти за кафе и млеко дома.

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

  Не е на залиха

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Lattissima Touch White

  18.000 ден

  Лесно подготвување на макијато,капучино и лате со едно притискање на копче.
  Намалено време на загревање, подготвено за приближно 25 секунди.
  Еспресо, долгo, кремастo лате, капучино, лате макијато и топло млеко на едноставен и интуитивен начин.
  Автоматско исклучување по 9 минути.
  Создадено специјално за оние кои сакаат кафе со свежо млеко. Подгответе еспресо, лунго, капучино, лате макијато или кремаста лате со едно притискање на копче.

  Како референтен систем со еден допир, Lattissima Touch нуди исклучителна погодност и ви овозможува веднаш да подготвите рецепти за кафе и млеко дома.

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

  Во залиха

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Gran Lattissima Sophisticated Darks

  21.500 ден

  Повеќе кафе рецепти не мора да значат повеќе напор. Без разлика дали сте расположени за капучино, лате, ‘flat white’ или дури ако сакате да додадете малку повеќе млечна пена во вашето кафето, оставете на Gran Lattissima да ја заврши работата беспрекорно.

  Со својот дизајн и системот со еден допир, Lattissima е многу лесен за употреба. Машината е опремена и со лесен систем за плакнење.

  Технички карактеристики:

  • Брзо загревање за 25 секунди
  • Систем за заштеда на енергија (исклучување по 9 минути неактивност)
  • Кафе големина: Еспресо & Лунго
  • Milk frother
  • Пумпа од 19 bar

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

  Не е на залиха

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Gran Lattissima Fresh Vitality

  21.500 ден

  Повеќе кафе рецепти не мора да значат повеќе напор. Без разлика дали сте расположени за капучино, лате, ‘flat white’ или дури ако сакате да додадете малку повеќе млечна пена во вашето кафето, оставете на Gran Lattissima да ја заврши работата беспрекорно.

  Со својот дизајн и системот со еден допир, Lattissima е многу лесен за употреба. Машината е опремена и со лесен систем за плакнење.

  Технички карактеристики:

  • Брзо загревање за 25 секунди
  • Систем за заштеда на енергија (исклучување по 9 минути неактивност)
  • Кафе големина: Еспресо & Лунго
  • Milk frother
  • Пумпа од 19 bar

  14 Nespresso оригинал капсули гратис.

  Не е на залиха

 • Lavazza Blue

  Lavazza Classy Mini

  9.900 ден 8.900 ден

  2 селекции на кафе: aвтоматско и програмирано, за еспресо или еспресо лунго.

  Големина и тежина: 13,5 см ширина, 34 см должина, 26 см висина, 3,5 кг тежина
  Моќност: 1250 W
  Напон: 220-240 В.
  Фреквенција: 50-60 Hz

  Технички карактеристики:
  – 2 селекции на копчиња (еспресо, слободна доза)
  – Време на стартување на машината: 28 секунди
  – Капацитет на резервоар за вода: 0,7 литри
  – Прилагодлива висина на решетката за чаши
  – Работи со капсули Lavazza Blue и компатибилни
  – Полуавтоматско исфрлање на користени капсули
  – Капацитет на контејнерот за капсули: 5

  Во залиха

 • Lavazza Blue

  Lavazza Classy Compact

  12.900 ден 11.900 ден

  Модерен и компактен дизајн. Classy Compact е модерен, компактен и елегантен, совршен за мали простори.
  Димензии: 16,5 см ширина, 37 см должина, 29,5 см висина, 4,4 кг тежина.
  Moќност: 1455 В.
  Напон: 220-240 V AC
  Фреквенција: 50-60 Hz

  Технички карактеристики:
  – 3 селекции на копчиња на допир (еспресо, долго еспресо,слободна доза)
  – Време на стартување на машината: 20 секунди
  – Капацитет на резервоар за вода: 0,9 литри
  – Решетка за чаши прилагодлива на 2 висини
  – Работи со капсули Lavazza Blue и компатибилни
  – Полуавтоматско исфрлање на користени капсули
  – Капацитет на употребени капсули: 9

  Во залиха

 • Dolce Gusto Компатибилни Капсули

  NESCAFÉ Dolce Gusto Infinissima Black

  6.999 ден 4.999 ден

  – Еко режим
  – Притисок на пумпа 15 bar
  – 1.2л. резервоар за вода
  – Moже и ладни пијалоци
  – LED on/off индикатор
  – Автоматско исклучување за 5мин

   

  Гаранција 1 година

  Не е на залиха

 • Dolce Gusto Компатибилни Капсули

  NESCAFÉ Dolce Gusto Infinissima White

  6.999 ден 4.999 ден

  – Еко режим
  – Притисок на пумпа 15 bar
  – 1.2л. резервоар за вода
  – Moже и ладни пијалоци
  – LED on/off индикатор
  – Автоматско исклучување за 5мин

   

  Гаранција 1 година

  Не е на залиха

 • Dolce Gusto Компатибилни Капсули

  NESCAFÉ Dolce Gusto Infinissima Red

  6.999 ден 4.999 ден

  – Еко режим
  – Притисок на пумпа 15 bar
  – 1.2л. резервоар за вода
  – Moже и ладни пијалоци
  – LED on/off индикатор
  – Автоматско исклучување за 5мин

   

  Гаранција 1 година

  Не е на залиха

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza A Modo Mio Jolie Red

  5.999 ден 5.690 ден

  Lavazza Апарат за Еспресо.

  Технички карактеристики:
  – Моќност 1250W
  – Притисок на пумпата 10 бари
  – Компатибилен со капсулите Lavazza A Modo Mio
  – Автоматско исфрлање на користената капсула
  – Прилагодлива висина на решетката за чаши во 2 големини (S / L)
  – Капацитет на резервоарот за вода 0.6 L
  – Систем на термоблок
  – Kапацитет на фиокaта за капсули 4/5 капсули
  – Материјал за решетките за чаши ABS
  – Време на стартување на машината околу 25 секунди
  – Должина на кабел 0.8 м

  Големина и тежина:
  124 мм ширина, 330 мм должина, 210 мм висина, 2,5 кг тежина

  * 9 капсули подарок

  Во залиха

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza A Modo Mio Jolie White

  5.999 ден 5.690 ден

  Lavazza Апарат за Еспресо.

  Технички карактеристики:
  – Моќност 1250W
  – Притисок на пумпата 10 бари
  – Компатибилен со капсулите Lavazza A Modo Mio
  – Автоматско исфрлање на користената капсула
  – Прилагодлива висина на решетката за чаши во 2 големини (S / L)
  – Капацитет на резервоарот за вода 0.6 L
  – Систем на термоблок
  – Kапацитет на фиокaта за капсули 4/5 капсули
  – Материјал за решетките за чаши ABS
  – Време на стартување на машината околу 25 секунди
  – Должина на кабел 0.8 м

  Големина и тежина:
  124 мм ширина, 330 мм должина, 210 мм висина, 2,5 кг тежина

  * 9 капсули подарок

  Не е на залиха

 • illy Iperespresso Капсули

  Francis Francis X7.1

  12.300 ден 10.500 ден

  Бидете сами свој бариста. Уживајте во незаборавно кафе направено со професионалната машинаа X7.1. Може да создадете совршено еспресо со крема, за прекрасно капучино, лате или макијато. Пробајте автентично италијанско кафе и доживејте го како највисок израз на креативност, со illy Francis Francis X7.1, во вашата омилена црвена боја.

  Технички карактеристики:

  Дизајн на познатиот италијански архитект Лука Траци, инспириран од ретро апарати за еспресо. Елегантна црвена боја што идеално го истакнува неговиот ретромодерен дизајн.

  • Млазница за млеко со пена
  • Простор за греење на чаши
  • Притисок на пумпата 15 бари
  • Иновативна 2-фазна технологија Iperespresso: „дифузија – дестилација
  • Контрола на нивото на водата
  • Индикаторско светло за десалинизација
  • Читања на температурата
  • Алуминиумски термоблок
  • Капацитет на резервоарот за вода: 1,2 литар
  • Индикација за празнење на резервоарот за одвод
  • Звучни сигнали
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1200W
  • Тежина: 6 кг
  • Димензии 28cm (ширина) x 28cm (должина) x 31 (висина)

  Не е на залиха

 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.2 E+C Amalfi Light Blue

  7.950 ден 6.999 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm

  Не е на залиха

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso CitiZ&milk Cherry Red

  16.000 ден

  Ретро-модерен дизајн, со интегриран milk frother. Со својот нов дизајн, CitiZ&milk продолжува да ги воодушевува љубителите на Nespresso и љубителите на префинет дизајн.

  ‘User-friendly’ карактеристики, кои вклучуваат две копчиња со автоматско запирање на протокот при подготовки на кафе Еспресо и Лунго, како и послужавник кој може да се отстрани при користење на повисоки чаши. Опремен со Aeroccino, кој автоматски подготвува совршена млечна пена и топло млеко. CitiZ&milk ви овозможува да создадете бесконечен број рецепти за кафе на база на млеко со притискање на едно копче. Пумпата со високи перформанси од 19 bar нуди кафе во стил на бариста, со совршен нежен вкус и со врвни ароми на секоја кафе капсула и создава неверојатно густа крема. Системот за брзо загревање достигнува идеална температура за само 25 секунди, додека функцијата за автоматска заштеда на енергија ја исклучува машината по 9 минути неактивност.  Интуитивен и леснен за употреба, CitiZ&milk машината ја отелотворува експертизата на Nespresso за да одговари на сите ваши преференци за пиење кафе.

  Не е на залиха

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza A Modo Mio Jolie Blue

  5.999 ден 5.690 ден

  Lavazza Апарат за Еспресо.

  Технички карактеристики:
  – Моќност 1250W
  – Притисок на пумпата 10 бари
  – Компатибилен со капсулите Lavazza A Modo Mio
  – Автоматско исфрлање на користената капсула
  – Прилагодлива висина на решетката за чаши во 2 големини (S / L)
  – Капацитет на резервоарот за вода 0.6 L
  – Систем на термоблок
  – Kапацитет на фиокaта за капсули 4/5 капсули
  – Материјал за решетките за чаши ABS
  – Време на стартување на машината околу 25 секунди
  – Должина на кабел 0.8 м

  Големина и тежина:
  124 мм ширина, 330 мм должина, 210 мм висина, 2,5 кг тежина

  * 9 капсули подарок

  Не е на залиха