Nespresso Компатибилни Капсули - E-HORECA

Nespresso Компатибилни Капсули

Филтри на Продуктите

Showing 1–12 of 17 results

 • 220,00 ден

  Lavazza Vigoroso | Nespresso

  Број на капсули:  10 
  Од Бразилска Арабика и чиста Робуста печена на високи температури доаѓа мешавина од одличен карактер и природна сила на интензивно и кремасто кафе со долготраен вкус на карамела. Капсули Компатибилни со Nespresso® Original * машините за домашна употреба.

  Интензитет:

 • 220,00 ден

  Lavazza Deciso | Nespresso

  Број на капсули:  10 
  Еспресо Децисио е роден во комбинација на бразилски и Југоисточно Азиски зрна, меко и полно тело на бразилско кафе со ориентални ноти на какао и дрво за мешавина од интензивни и кадифени вкусови.  Капсули Компатибилни со Nespresso® Original * машините за домашна употреба.

  Интензитет:

 • 220,00 ден

  Lavazza Armonico | Nespresso

  Број на капсули:  10 

  Еспресо Армонико, кафе со полн вкус со убави ноти на печени житни култури и карамела, доаѓа од мешавината на 100% зрна на кафе од Јужна Америка.  Капсули Компатибилни со Nespresso® Original * машините за домашна употреба.

  Интензитет:

 • 220,00 ден

  Lavazza Decaffeinato Ricco | Nespresso

  Број на капсули:  10 

  Комплетна бразилска арабика и слатка, југоисточна азиска Робуста даваат кадифена мешавина со сладок и богат вкус, благодарение на природниот метод на елиминација аромата на зрното е потполно зачувана  Капсули Компатибилни со Nespresso®

  Интензитет:

 • 220,00 ден

  Lavazza Colombia | Nespresso

  Број на капсули:  10 

  Ова богато Арабика кафе со префинет и избалансиран вкус и пријатни овошни ноти се одгледува високо на Андите, на територија обележана со високи вулкански земјишта и длабоки шуми.

  Интензитет:

 • 220,00 ден

  Lavazza Ristretto | Nespresso

  Број на капсули:  10 

  Арабика од Централна и Јужна Америка во комбинација со Робуста од Југоисточна Азија ја прават оваа мешавина да има содржајна текстура.  Особено темно печење со кратко време за приготвување, типично за италијанската ристрето традиција, ја истакнува неговата рамнотежа и вкусови, извлекувајќи ги само најдобрите ното за време на процесот на подготовка.

  Интензитет:

  Не е на залиха

 • 220,00 ден

  Lavazza Avvolgente | Nespresso

  Број на капсули:  10 

  Целосниот вкус на зрната од централно-јужноамериканско потекло во мешавина со софистицираниот ароматичен вкус на Арабика кафе зрна од Африка за да се создаде мешавина со кадифено и полно тело.  Темното печење и допирот на робуста во регионите на Југоисточна Азија даваат ароматичен баланс што открива скапоцени навестувања на какао и зачинети нијанси.  Капсули Компатибилни со Nespresso® Original * машините за домашна употреба.

  Интензитет:

  Не е на залиха

 • 129,00 ден

  NeroNobile Brasile Alta Mogiana | Nespresso

  Број на капсули:  10 

 • 129,00 ден

  NeroNobile Nicaragua SHG | Nespresso

  Број на капсули:  10 

 • 129,00 ден

  NeroNobile Guatemala SHB | Nespresso

  Број на капсули:  10 

 • 129,00 ден

  NeroNobile Colombia Supermo | Nespresso

  Број на капсули:  10 

 • 129,00 ден

  NeroNobile Decaffeinato | Nespresso

  Број на капсули:  10 

  Интензитет: