Lavazza A Modo Mio - E-HORECA

Lavazza A Modo Mio

Филтри на Продуктите

Прикажува 1–40 од 45 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Qualità Oro – Sinfonia Perfetta | A Modo Mio

  336 ден

  Уникатна комбинација од најдобрите зрна Арабика од Централна и Јужна Америка, стручно избрани и печени до совршенство. Совршена симфонија со уникатен вкус од 1956 година. 100% Арабика.
  Број на капсули:  12 
  Интензитет:   8

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza ¡Tierra! Perù Ande | A Modo Mio

  336 ден

  Нежно кафе, 100% Арабика сертифицирано од ‘Rainforest Alliance’, одгледано на Андите Кордилера во Перу. Неговиот уникатен вкус е добиен благодарение на земјата која е богата со различни видови на кафе и овошје што му даваат цветни ноти.
  Број на капсули:  12 
  Интензитет:   7

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza ¡Tierra! Bio Organic | A Modo Mio

  336 ден

  Од Централна и Јужна Америка, органски одгледувана Арабика. Слатко кафе со ароматични ноти на овошје и бисквити. Темното печено со пријатен вкус на чоколадо. Органско.
  Број на капсули:  12 
  Интензитет:   7

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza ¡Tierra! Brasile Cerrado | A Modo Mio

  336 ден

  Уникатно кафе, 100% Арабика сертифицирано од ‘Rainforest Allicence’, одгледано на висорамнината Серадо во Бразил. Доцната жетва на зрната кафе, кои природно се сушат на гранките, даваат карактеристични ноти на мед и чоколадо.
  Број на капсули:  12 
  Интензитет:   9

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Suerte | A Modo Mio

  720 ден

  Најдобрата африканска и југоисточно азиска Робуста се среќаваат во ова одлучувачко и богато кафе, со ноти на какао и лесни навестувања на тутун.
  Број на капсули:  36
  Интензитет:  13

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Intenso 16 | A Modo Mio

  336 ден

  Од Централна и Јужна Америка Арабика и Азиска и Африканска Робуста мирисот и вкусот на ова еспресо е силен, со полн телесен вкус и силен интензитет.
  Број на капсули:  16
  Интензитет:  13

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Qualita Rossa 16 | A Modo Mio

  336 ден

  Мешавина на природна бразилска Арабика и Робуста, целосено изразен вкус, избалансиран и полноправен. Црвена италијанска страст.
  Број на капсули:  16
  Интензитет:  10

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Delizioso 16 | A Modo Mio

  336 ден

  Печење што открива мека мешавина на еспресо,со сладок вкус и малку ликерски ароматични ноти.
  Број на капсули:  16 
  Интензитет:  8 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Dek Cremoso 16 | A Modo Mio

  336 ден

  Бразилската Арабика без кофеин ни дава целосно еспресо, со богат вкус.
  Број на капсули:  16
  Интензитет:   7

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Lungo Dolce 16 | A Modo Mio

  336 ден

  Слатка азиска и средноамериканска Арабика со овошни ноти.
  Број на капсули:  16
  Интензитет:   6

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Crema e Gusto 16 | A Modo Mio

  336 ден

  Мешавина на африкански, азиска и бразилски арабики со робуста зрна, полноправно и ароматично еспресо, со ноти на ликер и чоколадо.
  Број на капсули:  16
  Интензитет:  12

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Lavazza Passionale 16 | A Modo Mio

  336 ден

  Од бразилска, азиската и јужноамериканска Арабика, еспресо со интензивен и хармоничен вкус, карамелизирано и со ноти на чоколадо. Целосна страст и уживање.
  Број на капсули:  16 
  Интензитет:  11

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Lavazza A Modo Mio

  Segafredo Deca Crem | A Modo Mio

  264 ден

  Број на капсули:  12 
  Интензитет:  7 

  Мешавина од јужноамериканска Арабика и Робуста, без кофеин, внимателно печена за да го задржи целото тело. Има слатка арома, со ноти на лешник.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Lavazza A Modo Mio

  Segafredo Crema Ricca | A Modo Mio

  264 ден

  Број на капсули:  12 
  Интензитет: 11

  Избалансиран избор на Робуста во комбинација со Арабика од Јужна Америка. Се одликува со целосен вкус и ноти на сужено овошје.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  DolceVita Ristretto | A Modo Mio

  159 ден

  Број на капсули:  16 

  Интензитет: 12

  Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и централно-американски култури, карактеризирана со одлично тело засилено со бавно и темно печење.

  Печење
  Кафињата Робуста и Арабика кои ја сочинуваат смесата се печат одделно со различни степени на готвење за да се изнесат карактеристиките на одделните сорти.

  Арома
  Мешавина инспирирана од неаполската традиција. Препорачливо е да се пие во мала чаша за да дојде до израз неговата јачина и слаб вкус на дрво, придружено со ноти на чоколадо.
  10% Арабика – 90% Робуста

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  DolceVita Intenso | A Modo Mio

  159 ден

  Број на капсули:  16 

  Интензитет: 10

  Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и средно-американски култури, карактеризирана со силен, но избалансиран вкус.

  Печење
  Кафето Робуста и Арабика што ја сочинуваат оваа мешавина се печат одделно на средна температура, а потоа се мешаат.

  Арома
  Густа и кремаста мешавина што најдобро доаѓа до израз кога се пие во мала чаша. Балансираната мешавина на Робуста и Арабика придонесува за интензивно слатката арома.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  DolceVita Gran Crema | A Modo Mio

  250 ден

  Број на капсули:  16 

  Интензитет:   9  

  Премиум мешавина од најдобрите африкански и средно-американски култури, карактеризирано со совршена хармонија помеѓу телото и сладоста.

  Печење
  Избалансирана мешавина со висок процент на Арабика за кое е потребно бавно печење на ниска температура за да се воздигне во целост. Додека пак, Робуста, избрана од послатките сорти, е подложена на печење на повисока температура.

  Арома
  Aроматичен профил сличен на оној од 100% Арабика, но со повеќе тело. Оваа мешавина има слатки овошни ноти придружена со мала киселост.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Gran Gusto | A Modo Mio

  250 ден

  Прекрасна мешавина составена од само кафе Арабика внимателно избрано од најдобрите култури на Централна Америка. Многу ароматично и слатко.

  Печење
  Избраните сорти Арабика бараат многу деликатно печење што ги подобрува нотите и аромата.

  Арома
  Гран Густо се одликува со добро тело и типичен ароматичен профил со овошни и цветни ноти на избраните сорти Арабика. Многу избалансирана мешавина со постојан крем во чашата.

  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  DolceVita Decaffeinato | A Modo Mio

  250 ден

  Број на капсули:  16 

  Интензитет:   6  

  Прекрасна мешавина составена од само кафе Арабика внимателно избрано од најдобрите култури во Централна Америка. Многу ароматично и слатко кафе.

  Печење
  Посебното печење со различните температури на Арабика и Робуста обезбедува рамнотежа на овие различни сорти.

  Арома
  Средна екстракција (околу 40 мл.) Мешавина на кафе без кофеин. Совршената рамнотежа помеѓу сортите кафе обезбедува добра крема и сладост со овошната арома.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  DolceVita Cortado | A Modo Mio

  250 ден

  Број на капсули:  16  

  Кафе пијалок со млеко. Идеално за со појадок. Не содржи шеќер.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  DolceVita Chocolate | A Modo Mio

  250 ден

  Број на капсули:  16  

  Пијалок со вкус на чоколадо. Идеално за да се стоплите во текот на студените зимски денови.
  Содржи лактоза. Без глутен.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Mokaccino | A Modo Mio

  250 ден

  Мокачино пијалок со кремасто млеко и богат вкус на чоколадо.
  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Nocciolino | A Modo Mio

  250 ден

  Кафе пијалок со вкус на лешник. Сите вкусови на кафе придружени со неодоливиот вкус на лешник.
  Содржи лактоза. Без глутен.
  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Biscottino | A Modo Mio

  250 ден

  Пијалок со вкус на кафе, млеко, цимет и познатите бисквити „Speculoos“.
  Без глутен.
  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Caffe Al’ Pistacchio | A Modo Mio

  250 ден

  Пијалок со вкус на кафе, млеко и фстаци.
  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Caffe’ Al Sambuca | A Modo Mio

  250 ден

  Кафе пијалок со вкус на самбука. Одлична комбинација на јачина на кафе и интензивна арома на анасон. Типична италијанска комбинација.
  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  DolceVita Creme Brulee | A Modo Mio

  250 ден

  Број на капсули:  16  

  Пијалок со вкус на крем-бруле.
  Содржи лактоза. Без глутен.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  DolceVita Irish Coffee | A Modo Mio

  250 ден

  Број на капсули:  16  

  Пијалок со вкус на ирско кафе. Целиот вкус на Ирска во вашата чаша!
  Содржи лактоза. Без глутен.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Caramelito | A Modo Mio

  250 ден

  Пијалок со вкус на карамела.
  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  DolceVita Caramelo Salto | A Modo Mio

  250 ден

  Број на капсули:  16  

  Пијалок со вкус на карамела со уникатни солени ноти.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Vaniglietta | A Modo Mio

  250 ден

  Кафе пијалок со вкус на ванила. Со арома на кафе и извонредни ноти на ванила.
  Содржи лактоза. Без глутен.
  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Almond Macaron | A Modo Mio

  250 ден

  Растворлив пијалок со вкус на бадем. Вкусот на познатите француски слатки од бадем.
  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  DolceVita Hazelnut Chocolate | A Modo Mio

  250 ден

  Број на капсули:  16  
  Пијалок со вкус на кафе, чоколадо и лешник.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Mint Chocolate | A Modo Mio

  250 ден

  Кафе пијалок со вкус на чоколадо и нане. Типичен вкус на познатите англиски чоколади.
  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  DolceVita Fragolosa | A Modo Mio

  250 ден

  Број на капсули:  16  
  Растворлив пијалок со вкус на чизкејк. Познатата американска торта заедно со ноти од јагода.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Sottobosco | A Modo Mio

  250 ден

  Вкусен билен чај направен од овошје од црвена рибизла и малина. Без шеќер.

  Состојки
  Цвеќиња од хибискус, дива роза, аронија, кора од цимет, боровинки, ѓумбир, бозел, јаболко, црвена рибизла, малина, природен вкус на бобинки.
  Не содржи лактоза. Без глутен.

  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Camomile | A Modo Mio

  250 ден

  Пијалок од лисја од камилица. Природно и релаксирачко. Без шеќер.
  Не содржи лактоза. Без глутен.
  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  DolceVita Cioccolatte | A Modo Mio

  250 ден

  Број на капсули:  16  
  Пијалок со млеко и вкус на чоколадо. Идеално за со појадок за најмладите. Совршен за сите страсни љубители на чоколади.
  Без глутен.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza A Modo Mio

  Dolcevita Cioccobianca | A Modo Mio

  250 ден

  Пијалок со вкус на бело чоколадо. Идеално за деца.
  Содржи лактоза. Без глутен.
  Број на капсули:  16  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Lavazza A Modo Mio

  Gimoka Soave | A Modo Mio

  288 ден

  Број на капсули:  16 
  Интензитет:  7 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.