Lavazza Blue - E-HORECA

Lavazza Blue

Филтри на Продуктите

Ги прикажува сите 17 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • Lavazza Blue

  Lavazza Espresso Dolce | Blue

  1.800 ден

  100% мешавина од Арабика со слатка, интензивна арома, направена од бразилско и индиско кафе со врвен квалитет. Иновативниот систем за екстракција дава филџан ароматично еспресо со густа и долготрајна крема.
  Број на капсули:  100 
  Интензитет:   7 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Delicato | Blue

  1.800 ден

  Слатка, нежна, кремаста мешавина.
  Број на капсули:  100 
  Интензитет:   6 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Lavazza Blue

  Lavazza Blue Mix Пакет

  2.200 ден

  Lavazza Top Class: 10 капсули
  Lavazza Caffe Crema: 10 капсули
  Lavazza Gold Selection: 10 капсули
  Lavazza Espresso Dolce: 10 капсули
  Lavazza Decaffeinato: 10 капсули
  Lavazza Delicato: 10 капсули
  Lavazza Ricco: 10 капсули
  Lavazza Crema Lungo: 10 капсули
  Lavazza Vigoroso: 10 капсули
  Lavazza Intenso: 10 капсули

  Број на капсули:  100  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Amabile | Blue

  1.800 ден

  Кремаст и мазен вкус.
  Број на капсули:  100  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Top Class | Blue

  2.000 ден

  Со вкус на темно чоколадо и цимет, Top Class содржи деликатен избор на рачно одбрани Арабика зрна кафе од висорамнините на Централна и Јужна Америка и внимателно помешана со Робуста – како Kaapi Royale (Индија), Java и природна Арабика.
  Состав: Арабика 50%, Робуста 50%.
  Број на капсули:  100  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Caffe Crema | Blue

  2.200 ден

  100% слатка мешавина од Арабика зрна со густа и златна крема. Слатка, избалансирана и кремаста мешавина. Специјалното печење, комбинирано со вистинско мелење, дава особено слатко и кадифено кафе со постојан вкус и густа златна крема.
  Број на капсули:  100  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Lavazza Blue

  Lavazza Gold Selection | Blue

  2.200 ден

  Совршен баланс помеѓу горчливо и слатко: Lavazza Gold Selection е со полн вкус, богато тело благодарение на високиот квалитет на своите зрна. Зрното Арабика доаѓа од Бразил и Колумбија, додека зрната Робуста доаѓаат од Јава, Индонезија. Средно печење, за загарантирана прекрасна арома и вкус.
  Број на капсули:  100  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Gran Espresso | Blue

  2.000 ден

  Благодарение на богатата крема и интензивен ароматичен профил, мешавината Gran Espresso Dark Roast нуди интензивно, полно тело.
  Број на капсули:  100  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Intenso | Blue

  1.800 ден

  Особено интензивно, кремасти еспресо со постојан, балансиран вкус.
  Број на капсули:  100 
  Интензитет:   9 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Crema Lungo | Blue

  1.800 ден

  100% мешавина од Арабика со слатка, мирисна арома, изработена од најквалитетно бразилско и индиско кафе.
  Број на капсули:  100 
  Интензитет:   6 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Decaffeinato | Blue

  1.800 ден

  Безкоефеинско, 100% Арабика со целосна, слатка арома и ноти на чоколадо.
  Број на капсули:  100 
  Интензитет:   6 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza ¡Tierra! | Blue

  2.200 ден

  Префинето еспресо, 100% Арабика. Lavazza ¡TIERRA! е проект за одржлив развој промовиран од Lavazza за комбинирање на квалитативната совршеност на производот со подобрување на условите за живот на заедниците на високо квалитетни одгледувачи на кафе. Производителите на земјоделската заедница се сертифицирани од Rainforest Alliance.
  Број на капсули:  100 
  Интензитет:   8 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Choco Fondente | Blue

  1.300 ден

  Совршено за во секое време од денот, да се препуштите на пријатна пауза додека вкусувате темно чоколадо со интензивна арома.
  Број на капсули:  50 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Ricco | Blue

  1.900 ден

  Густо, богато еспресо со чоколаден вкус, одлична текстура и дополнителен aftertaste.
  Број на капсули:  100 
  Интензитет:   9 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Vigoroso | Blue

  1.900 ден

  Многу силна, полно тело, темно печена мешавина, типична за Јужна Италија.
  Број на капсули:  100 
  Интензитет:  10

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Caffitaly Капсули

  E-Horeca Големи Филџани (6 бр.)

  1.200 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Lavazza Blue

  Lavazza Classy Mini

  8.900 ден

  2 селекции на кафе: aвтоматско и програмирано, за еспресо или еспресо лунго.

  Големина и тежина: 13,5 см ширина, 34 см должина, 26 см висина, 3,5 кг тежина
  Моќност: 1250 W
  Напон: 220-240 В.
  Фреквенција: 50-60 Hz

  Технички карактеристики:
  – 2 селекции на копчиња (еспресо, слободна доза)
  – Време на стартување на машината: 28 секунди
  – Капацитет на резервоар за вода: 0,7 литри
  – Прилагодлива висина на решетката за чаши
  – Работи со капсули Lavazza Blue и компатибилни
  – Полуавтоматско исфрлање на користени капсули
  – Капацитет на контејнерот за капсули: 5

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.