Продавница - E-Horeca | Купувај најквалитетно и најефтино со нас

Продавница

За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

Филтри на Продуктите

Прикажува 1–40 од 664 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • illy Mitaca

  illy Classico 15 | Mitaca

  375 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • illy Mitaca

  illy Lungo 15 | Mitaca

  375 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • illy Mitaca

  illy Intenso 15 | Mitaca

  375 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • illy Mitaca

  illy Decaffeinated 15 | Mitaca

  375 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  illy Mitaca

  Mitaca Supremo 15

  300 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  illy Mitaca

  Mitaca Forte 15

  255 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Lavazza Tierra! Bio Organic 1kg

  1.250 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Segafredo Mix | Мелено

  800 ден

  1 x Segafredo Espresso Casa 225gr
  1 x Segafredo Intermezzo 225gr
  1 x Segafredo Le Origini Peru 200gr
  1 x Segafredo Le Origini Etiopia 200gr

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Passalacqua Cremador 250gr | Мелено

  550 ден

  Passalacqua Cremador е типично кафе од јужна Италија. Мешавина од 70% Арабика и 30% Робуста која нуди добра рамнотежа, исполнето и вкусно тело, има пријатни слатки ноти и е со многу убава и густа крема. Многу пријатен и хармоничен вкус без да е толку јак.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Мелено Кафе

  Tchibo Family 1kg | Мелено

  620 ден

  Со својот интензивен вкус и богата, карактеристична арома, Tchibo Family е совршен избор за секојдневно уживање во кафето на семејните или пријателските собири.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Lavazza ¡Tierra! Wellness Decerato 180g | Мелено

  350 ден

  Tierra! Wellness Caffè Decerato е идеален избор за оние кои сакаат да бидат во хармонија во секое време од денот, без да го жртвуваат вкусот и задоволството. Од денес Lavazza создаде нежно кафе за вас, со намалена содржина на восоци кои природно го премачкуваат зрното, благодарение на процесот кој ја намалува неговата киселост и ја одржува аромата и својствата на кафето непроменети.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Lavazza ¡Tierra! Bio-Organic for Planet 180g | Мелено

  350 ден

  Lavazza ¡Tierra! за Planet е одличен избор на рачно набрана органска Арабика. Нежен и овошен спој со силна арома.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Lavazza ¡Tierra! Bio-Organic for Africa 180g | Мелено

  350 ден

  Lavazza Tierra за АФРИКА е мешавина од фино и рачно набрана органска Арабика и Робуста од Источна Африка. Богата и со полно тело.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Lavazza ¡Tierra! Bio-Organic for Amazonia 180g | Мелено

  350 ден

  Исклучителна мешавина од еспресо од серијата Tierra на Lavazza, создадена исклучиво од рачно набрани органски зрна Арабика од Перу. Умереното печење ги нагласува овошните и цветните ароми, правејќи го неговиот вкус пријатен, а неговата арома уникатна.

  Мешавината Tierra Bio Organic Amazonia е плод на поширокиот проект Lavazza во регионот на Амазон, кој има за цел да го заштити еколошкото наследство на прашумите преку екстензивно пошумување. Благодарение на овој проект, повеќе од 76 хектари од перуанскиот Амазон се успешно пошумени, а ова е само почеток!

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Lavazza Gran Riserva 1kg

  1.590 ден

  Со ноти на јаворов сируп и орев, Gran Riserva содржи убав избор на Арабика рачно избрана на висорамнините на Централна и Јужна Америка, внимателно измешана со Робуста – како што е Каапи Ројал (Индија) и Јава – и природна Арабика.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Lavazza !Tierra! Brasile Intense 1kg

  1.690 ден

  Интензивно со ноти на темно чоколадо, лешници и карамела.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Julius Meinl Trend Collection Espresso Classico 1kg

  990 ден

  Мешавина од еспресо што комбинира зрна кафе Арабика и Робуста од Централна и Јужна Америка, но и Азија. Резултатот е мешавина со интензитет и силна арома и ноти на какао и горко чоколадо.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Vergnano Espresso Intenso | Nespresso

  149 ден

  Капсули Caffè Vergnano Espresso Intenso: мешавина од Арабика & Робуста. Најсилно кафе. За многу интензивно еспресо со ноти на темно чоколадо и добра крема.

  Број на капсули:  10 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Vergnano Espresso Decaffinato | Nespresso

  149 ден

  Кафе капсули без кофеин на Caffè Vergnano Espresso Decaf: мешавина од Арабика & Робуста од Централна и Јужна Америка. За благо, вкусно еспресо без содржина на кофеин.

  Број на капсули:  10 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Bristot Classico 1kg

  590 ден

  Оригинално италијанско кафе за појадок за оние на кои им треба дополнителна енергија за цел ден. Квалитетно и интензивно кафе направено со избор на Арабика и Робуста од најдобро потекло.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Pellini Aroma Oro 1kg

  890 ден

  Pellini Espresso Aroma Oro е најдобрaтa мешавинa на Пелини. Еспресото Pellini  Aroma Oro е италијанска мешавина од кафе што содржи 80% Арабика и 20% кафе Робуста. Тоа е познато по својата пријатна арома, нежно и избалансирано тело. Оваа мешавина ви дава интензивен вкус и арома. Една од нашите омилени мешавини од Пелини.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Vergnano Espresso Bar 1kg

  820 ден

  За оние кои бараат малку посилно, чоколадно кафе, со полно тело и густа и привлечна крема.

  80% Арабика, 20% Робуста.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Davidoff Rich Aroma 250gr | Мелено

  360 ден

  Кафе кое ќе ги разбуди вашите сетила. Богатата арома е хармонична, уникатна, неповторлива – инспирирана од нашата желба за живот. Со интензивен и силен вкус и малку кисели ноти. За да се добие совршениот рецепт и да се создаде уникатна мешавина, со интензивен вкус и пријатна киселост, специјално се избрани најдобрите зрна кафе од Јужна Америка и Источна Африка. Davidoff Rich Aroma е сон на секој љубител на кафе.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Davidoff Fine Aroma 250gr | Мелено

  360 ден

  Уживајте во вистинско уметничко дело. Davidoff Fine Aroma е уникатна мешавина со средно тело и елегантна киселост, надополнета со деликатна и неодолива арома. Направено од најдобрите зрна кафе Арабика.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Мелено Кафе

  Davidoff Espresso 57 250gr | Мелено

  350 ден

  Тајната на кафето Davidoff Espresso 57 е совршената комбинација на температура и времето на печење. Деликатниот процес на традиционално печење им дава на зрната кафе целосна уникатна арома и карактеристичен вкус. Откријте ја неодоливата арома со лесни чоколадни ноти кои ќе ги воодушеват сите ваши сетила.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Tchibo Special 250gr | Мелено

  150 ден

  Со професионалното филтер кафе Tchibo можете да го започнете денот поенергично. Во исто време, му ја дава на телото потребната количина на кофеин која ќе ве одржува будни и енергични преку целиот ден.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Tchibo Sicilia Style 250gr | Мелено

  240 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Vergnano Gran Aroma 1kg

  790 ден

  Кафе со богат и постојан вкус, класична мешавина од најдобрите сорти кафе на Арабика и Робуста. Непогрешлива арома за секојдневно задоволство.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Starbucks Espresso Roast 200gr

  299 ден

  Мешавина од зрна кафе со врвен квалитет од Латинска Америка, печени до темно кафеава боја. Богат и избалансиран вкус со ноти на ореви и какао.
  Ова кафе е почеток на Starbucks, прва мешавина што е создадена во 1971 година.
  Мешавина со одличен вкус што навистина ја отсликува љубовта кон доброто кафе.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Топло Чоколадо

  Milka Топло Чоколадо 1kg

  599 ден

  Топло чоколадо Милка 1000гр. Оригинално, вкусно, благо и со неверојатна крема. Овој неверојатен инстант пијалок има вкус токму како оригиналното млечно чоколадо Милка. Ова чоколадо е гаранција за вкус од традиционалниот рецепт на легендарниот швајцарски бренд. Доза: 20-22 гр.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Tchibo Milano Style 250gr | Мелено

  240 ден

  Tchibo Espresso Milano е кафе во милански стил со најдобрите зрна кафе Арабика. Лесната арома на овошје и темно чоколадо го истакнува потеклото на кафето.
  Со интензивен вкус и посебена и уникатна арома.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Kimbo Espresso Napoletano 250gr | Мелено

  230 ден

  Со својата мешавина од печено мелено кафе Espresso Napoletano, KIMBO ви дава шанса да го доживеете неспоредливото задоволство од кафето испиено во неаполско кафуле и да уживате во неговиот благ вкус со богата крема.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Kimbo Aroma Italiano 250gr | Мелено

  195 ден

  Внимателно избрани и совршено печени мешавини на кафе.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Мелено Кафе

  Kimbo Aroma Intenso 250gr | Мелено

  210 ден

  Мек вкус, богата арома и полн вкус: ова се карактеристиките на оваа мешавина на печено мелено кафе KIMBO Intenso. Кафе за ден полн со енергија.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Преносни Кафемати

  Wacaco Picopresso with Hard Case

  8.990 ден

  Picopresso е најкомпактиот кафемат направен некогаш. Оваа специјална машина за еспресо има отворен portafilter, така што корисниците ќе можат да го видат вкусното кремасто еспресо како тече директно од стандардна корпа на филтерот изработен од не’рѓосувачки челик со 52 мм и капацитет од 18 грама за време на процесот на подготовка. Со Picopresso нема “shortcuts”. Секој корисник мора да ја совлада уметноста на рачно правење еспресо со избор на правилната големина на мелење, тапкање и усовршување на техниката на екстрактирање; Наградате е: автентично еспресо со висок квалитет, кое ќе и парира на секоја скапа машина од висока класа.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Преносни Кафемати

  Wacaco Minipresso Мелено Кафе

  2.999 ден

  Minipresso GR е вашиот најдобар избор за да ги вкусите сите видови мелено кафе и да уживате во автентично еспресо каде и да сте. Компактен, лесен и издржлив, Minipresso ќе ве направи среќни веднаш штом ја направите првата доза еспресо од овој мал преносен кафемат.

   

  Без разлика дали одите неколку часа или неколку недели, просторот и тежината се главни фактори при изборот на вашата опрема за патување. Minipresso е дизајниран да биде најмалата, најлесната и најразновидната рачна еспресо машина.

   

  Леснотијата на користење на Minipresso произлегува од неговиот иновативен дизајн. Со помош на полуавтоматскиот клип, мали количини на вода се инјектираат во адаптерот за кафе. По неколку притискања, се постигнува оптимален притисок на екстракција и се прави богато и ароматично еспресо.

  За неговото работење, Minipresso не бара компресиран воздух, или електрична енергија. Рачно управувајќи, можете слободно да подготвувате кафе пијалоци што ги сакате. Достапни се резервоари за вода со различен капацитет за да можете да уживате во повеќе типови еспресо, почнувајќи од ристрето па до лунго.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Преносни Кафемати

  Wacaco Minipresso Nespresso

  2.999 ден

  Minipresso NS е вашиот најдобар избор за брзо и ефикасно уживање во вкусното еспресо каде и да сте. Компатибилен со Nespresso капсули, каде кафето е мелено, мерено и тампонирано со голема прецизност, останува многу малку за грешка при подготовката. Вашето еспресо ќе изгледа одлично и ќе има фантастичен вкус секој пат.

   

  Без разлика дали одите неколку часа или неколку недели, просторот и тежината се главни фактори при изборот на вашата опрема за патување. Minipresso е дизајниран да биде најмалата, најлесната и најразновидната рачна еспресо машина.

   

  Леснотијата на користење на Minipresso произлегува од неговиот иновативен дизајн. Со помош на полуавтоматскиот клип, мали количини на вода се инјектираат во адаптерот за кафе. По неколку притискања, се постигнува оптимален притисок на екстракција и се прави богато и ароматично еспресо.

  За неговото работење, Minipresso не бара компресиран воздух, или електрична енергија. Рачно управувајќи, можете слободно да подготвувате кафе пијалоци што ги сакате. Достапни се резервоари за вода со различен капацитет за да можете да уживате во повеќе типови еспресо, почнувајќи од ристрето па до лунго.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Преносни Кафемати

  Wacaco Nanopresso with Nespresso Adapter

  4.690 ден

  Преполн со нови карактеристики и можности, што драстично ќе го подобри начинот на подготвување на омиленото кафе, Nanopresso е една од најдобрите и најразновидни машини за еспресо. Вистински уникатен додаток во вашиот пакет алатки за кафе! Изградена околу ново патентиран систем за пумпање, Nanopresso е способен да постигне, со помош на вашите раце, максимум 18 бари притисок за екстремно квалитетно кафе. Nanopresso најдобро работи со ситно мелено кафе кое е силно тампирано. Прекрасно лесен и едноставен за употреба. Нанопресото бара 15% помалку сила за пумпање во споредба со претходните модели (1 генерација на Минипресо). Со Нанопресо, моќта е во машината, а не во ваши раце. Одржувањето на нанопресо трае само неколку секунди. Кога е потребно, компонентите на портафилтерот лесно се одделуваат за длабоко чистење.

  Додавањето на NS адаптерот му овозможува на Нанопресото да користи Неспресо капсули за да подготви еспресо. Така, можете да уживате во омилените Неспресо капсули дури и додека патувате.

  Ергономскиот дизајн на Нанопресо и пократката должина го прави ваш омилен придружник за патување. Нанопресо е дизајниран да биде исклучително лесен. Неговата конструкција ви дава смирувачко цврсто чувство. Вкупната должина е 15,6 см, а тежината е само 336 г.
  Резервоарот за вода со нанопресо може да собере до 80 ml вода. Двата дела имаат шема на ладилник за апсорпција и заштита на рацете од топлина

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Starbucks Blonde Espresso Roast 200gr

  299 ден

  Со 50-годишното искуство на Sturbucks во потрага по уникатни зрна кафе, создавање специјални мешавини и печење успеваат да стигнат овде: втор вид еспресо, неверојатно благо. Овие зрна кафе од Латинска Америка се истакнати по слатките ноти што ги стимулираат сите сетила. Нежно и избалансирано, кога е во комбинација со млеко, ги претвара класичните еспресо пијалаци во особено благи и без интензивни и горчливи ноти.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафемати на Капсули

  NESCAFÉ Krups Dolce Gusto Mini Me

  4.999 ден
  • Моќност (Watt): 1.600 W
  • Притисок: 15 bar
  • Систем на капсули: Dolce Gusto
  • Сад за вода што се одвојува

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.