Кафе во Зрно - E-HORECA

Кафе во Зрно

Филтри на Продуктите

Прикажува 1–40 од 100 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • Кафе во Зрно

  Lavazza Tierra! Bio Organic 1kg

  1.250 ден

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Lavazza Gran Riserva 1kg

  1.590 ден

  Со ноти на јаворов сируп и орев, Gran Riserva содржи убав избор на Арабика рачно избрана на висорамнините на Централна и Јужна Америка, внимателно измешана со Робуста – како што е Каапи Ројал (Индија) и Јава – и природна Арабика.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Lavazza !Tierra! Brasile Intense 1kg

  1.690 ден

  Интензивно со ноти на темно чоколадо, лешници и карамела.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Julius Meinl Trend Collection Espresso Classico 1kg

  990 ден

  Мешавина од еспресо што комбинира зрна кафе Арабика и Робуста од Централна и Јужна Америка, но и Азија. Резултатот е мешавина со интензитет и силна арома и ноти на какао и горко чоколадо.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Bristot Classico 1kg

  590 ден

  Оригинално италијанско кафе за појадок за оние на кои им треба дополнителна енергија за цел ден. Квалитетно и интензивно кафе направено со избор на Арабика и Робуста од најдобро потекло.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Pellini Aroma Oro 1kg

  890 ден

  Pellini Espresso Aroma Oro е најдобрaтa мешавинa на Пелини. Еспресото Pellini  Aroma Oro е италијанска мешавина од кафе што содржи 80% Арабика и 20% кафе Робуста. Тоа е познато по својата пријатна арома, нежно и избалансирано тело. Оваа мешавина ви дава интензивен вкус и арома. Една од нашите омилени мешавини од Пелини.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Vergnano Espresso Bar 1kg

  820 ден

  За оние кои бараат малку посилно, чоколадно кафе, со полно тело и густа и привлечна крема.

  80% Арабика, 20% Робуста.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Vergnano Gran Aroma 1kg

  790 ден

  Кафе со богат и постојан вкус, класична мешавина од најдобрите сорти кафе на Арабика и Робуста. Непогрешлива арома за секојдневно задоволство.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Starbucks Espresso Roast 200gr

  299 ден

  Мешавина од зрна кафе со врвен квалитет од Латинска Америка, печени до темно кафеава боја. Богат и избалансиран вкус со ноти на ореви и какао.
  Ова кафе е почеток на Starbucks, прва мешавина што е создадена во 1971 година.
  Мешавина со одличен вкус што навистина ја отсликува љубовта кон доброто кафе.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Starbucks Blonde Espresso Roast 200gr

  299 ден

  Со 50-годишното искуство на Sturbucks во потрага по уникатни зрна кафе, создавање специјални мешавини и печење успеваат да стигнат овде: втор вид еспресо, неверојатно благо. Овие зрна кафе од Латинска Америка се истакнати по слатките ноти што ги стимулираат сите сетила. Нежно и избалансирано, кога е во комбинација со млеко, ги претвара класичните еспресо пијалаци во особено благи и без интензивни и горчливи ноти.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Starbucks Pike Place Roast 200gr

  299 ден

  Нежна, избалансирана мешавина на кафе од Латинска Америка со богати ароми на чоколадо и печени ореви. 100% кафе Арабика.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Jacobs Barista Editions Espresso 1kg

  999 ден

  Дали сакате еспресо, капучино или лате макијато? Тогаш запознајте го нашето Jacobs Barista Editions Espresso – моќна мешавина од јужноамерикански и азиски кафиња. Печени зрна кафе кои имаат интензивен и полн вкус со малку зачинети ноти.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Jacobs Barista Editions Crema 1kg

  999 ден

  Дали сакате Caffè Crema, Caffè Latte или Café au lait? Тогаш запознајте се со нашето Jacobs Barista Editions Crema – избалансирана мешавина на кафе од најдобрите области во светот. Со ноти на карамела.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Jacobs Barista Editions Crema Intense 1kg

  999 ден

  Дали сакате Caffè Crema, Caffè Latte или Café au lait? Тогаш запознајте се со нашето Jacobs Barista Editions Crema Intense – избалансирана мешавина на кафе од најдобрите области во светот. Со ноти на карамела.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Segafredo Caffè Crema Classico 1kg

  950 ден

  Оваа класична италијанска мешавина го должи својот ароматичен, уникатен карактер на висококвалитетниот состав на извонредните зрна Арабика и Робуста, кои се хармонично измешани и печени по традиционален италијански рецепт. Crema Classico претставува совршена основа за подготовка на Caffè Crema со сите видови машини за кафе.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Kimbo Extreme 1kg

  950 ден

  Врвен квалитет на еспресо, создадено на традиционален наполитански стил. Одлична, силно печена мешавина од 100% Арабика.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Hausbrandt Gourmet Colombus 250gr

  420 ден

  Направен со најдобрата колумбиска Арабика. Оваа нова мешавина од 100% Арабика ја проширува колекцијата на премиум мешавини на Hausbrandt.
  Gourmet Columbus се карактеризира со избалансиран вкус и е совршено кафе за секое време од денот.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Hausbrandt Superbar 1kg

  1.500 ден

  Кафе со полно тело и едвај забележлива киселост. Со уникатна арома на печени слатки десерти. Вкусот е со ноти на горчливо какао и сладунец.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  DolceVita Gran Gusto 1kg

  720 ден

  Скапоцена мешавина составена од само внимателно одбрани кафиња Арабика од најдобрите култури на Централна Америка, многу ароматично и слатко. 100% Арабика.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  DolceVita Gran Crema 1kg

  650 ден

  Премиум спој на избрани кафиња од најдобрите африкански и централно-американски региони кои се карактеризираат со совршена хармонија помеѓу телото и сладоста. 70% Арабика. 30% Робуста.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Кафе во Зрно

  DolceVita Intenso 1kg

  600 ден

  Мешавина на кафе составена од 50% зрна Арабика и 50% зрна Робуста, се карактеризира со интензивен вкус и одлична крема. Напредното печење и употребата на јаки и полни сорти на кафе ја прават мешавината Intenso особено рафинирана за љубителите на силното еспресо.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Кафе во Зрно

  DolceVita Ristretto 1kg

  500 ден

  Мешавина од одбрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и централноамерикански региони кои се карактеризираат со одлично тело засилено со бавно и темно печење. 80% Арабика. 20% Робуста.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Кафе во Зрно

  Davidoff Caffe Crema Elegant 500gr

  595 ден

  Davidoff Café Crème, 500g зрна кафе. Овој ексклузивен и хармоничен спој на најквалитетни зрна кафе од централни и јужноамерикански висорамнини обезбедува извонредна шолја кафе за секој ден. Неговата неодолива арома, златно-кафеава крема и целосниот вкус се чисто уживање за вашите сетила. 100% Арабика.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Кафе во Зрно

  Davidoff Espresso 57 500gr

  595 ден

  Тајната на кафето Davidoff Espresso 57 е совршената комбинација на температура и времето на печење. Деликатниот процес на традиционално печење им дава на зрната кафе целосна уникатна арома и карактеристичен вкус. Откријте ја неодоливата арома со лесни чоколадни ноти кои ќе ги воодушеват сите ваши сетила. 100% Арабика.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Кафе во Зрно

  Tchibo Barista Caffe Crema 1kg

  1.250 ден

  Tchibo Barista Caffe Crema е средно печена мешавина од 100% Арабика, која е создадена за љубителите на кафе со кремаста текстура. Зрната кафе Tchibo се во пакување со затворач од плута, што му овозможува на кафето да ја задржи својата целосна арома и свежина. Tchibo Barista Caffe Crema е совршено за подготовка со методот под притисок со користење на автоматска машина за кафе, портафилтер или кафемат.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Кафе во Зрно

  Tchibo Professional Espresso 1kg

  950 ден

  Уникатната мешавина на зрна Арабика и Робуста создава избалансиран вкус и арома, со богат и избалансиран вкус. Препорачано од баристи, за сите видови кафемати.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  New York XXXX Jamaica Blue Mountain 1kg

  2.850 ден

  Квалитетните зрна Робуста придонесува за силениот и интензивен вкус на оваа мешавина. Со интензивна арома, многу густа крема, и со прилично сладок вкус. Состав: 75% Арабика од Костарика, Колумбија и Кенија, 20% Робуста, 5% Оригинална Jamaica Blue Mountain.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  New York Extra Original Jamaica Blue Mountain 1kg

  2.850 ден

  Со неколку награди, ова е едно од најкарактеристичните кафиња по вкус. Извонредна мешавина од 100% зрна Арабика, 5% од нив се автентични Jamaica Blue Mountain, најскапото и луксузно кафе во светот. Резултатот е прекрасна арома на кафе со вкус на чоколадо со цветен и нежен вкус.

  Состав: 100% Арабика.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Passalacqua Cremador 1kg

  2.200 ден

  Passalacqua Cremador е типично кафе од јужна Италија. Мешавина од 70% Арабика и 30% Робуста која нуди добра рамнотежа, исполнето и вкусно тело, има пријатни слатки ноти и е со многу убава и густа крема. Многу пријатен и хармоничен вкус без да е толку јак.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Passalacqua Harem 1kg

  3.100 ден

  100% кафе Арабика вклучувајќи оригинална Jamaica Blue Mountain – најдобрата сорта и најскапото кафе на светот, тоа го прави Passalacqua едно од најдобрите еспреса. Препорачуваме да го пиете без шеќер, бидејќи е многу слатко. Многу пријатно за вашето непце, со уникатна арома која дава долги и пријатни сензации.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Danesi Gold 1kg

  2.500 ден

  Danesi Gold, мешавина од зрна кафе, кои се карактеризираат со совршена и хармонична комбинација на 100% кафе Арабика од Централна и Јужна Америка, специјално проучена и испитувана за да му даде на производот огромна сладост, фина арома и интензивен вкус, со деликатни ноти на лимон и чоколадо.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Кафе во Зрно

  Danesi Gold 250gr

  590 ден

  Danesi Gold, мешавина од зрна кафе, кои се карактеризираат со совршена и хармонична комбинација на 100% кафе Арабика од Централна и Јужна Америка, специјално проучена и испитувана за да му даде на производот огромна сладост, фина арома и интензивен вкус, со деликатни ноти на лимон и чоколадо.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Кафе во Зрно

  Diemme Oro 1kg

  1.690 ден

  Мешавина од избрани зрна Арабика од најдобрите плантажи во светот. Нежно кафе со кремаста текстура, интензивна арома, избалансирана сладост и киселост, со ноти на бадеми и чоколадо.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Starbucks Holiday Blend Limited Edition 190gr

  399 ден

  За да ја прославиме празничната сезона, создадовме посебна мешавина. Нашето средно печено Starbucks® Holiday Blend ограничено издание е со балансиран и сладок вкус со билки и јаворни ноти. Користејќи висококвалитетни зрна кафе од 100% Арабика, комбиниравме светли, живи зрна кафе од Латинска Америка со мазни, зелени индонезиски зрна кафе и ги печевме за да ги извадиме нивните целосни вкусови.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  Illy Classico Tin 3kg

  5.950 ден

  Оваа лименка од 3 кг illy Classico е за професионална употреба и треба да се стави директно на вашата мелница. illy Classico е избалансирана мешавина од 9 различни високо квалитетни Арабика зрна од целиот свет. Има поблаг вкус со карактеристични ноти на чоколадо и карамела, елегантни ноти на лешник и овошје. Помалата содржина на кофеин го прави ова кафе”stomach friendly”. Одлично кафе што може да се пие цел ден. Богата крема со кафеава боја. Целосна и долга завршница.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  ILLY Classico 250gr

  510 ден

  Illy Classico – класичното печено кафе, со сладок вкус, деликатни ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  ILLY Intenso 250gr

  510 ден

  Интензивното печено кафе со пријатнен вкус и нежни ноти на какао и суво овошје.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  ILLY Decaf 250gr

  510 ден

  Печено кафе без кофеин има благ вкус, со помалку од 0,1% кофеин. Со деликатни ноти на карамела, чоколадо, тостиран леб и со сладок вкус.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  ILLY Etiopia 250gr

  550 ден

  Деликатно и ароматично со нежни ноти на јасмин.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Кафе во Зрно

  ILLY Brasile 250gr

  550 ден

  Интензивено, со полн со вкус и ноти на карамела.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.