Musetti Paradiso 1kg - E-HORECA

Musetti Paradiso 1kg

Original price was: 1.500 ден.Current price is: 1.200 ден.

Името Paradiso не случајно e дадено на ова кафе. Историска мешавина со стар рецепт кој датира од почетоците на Musetti и со сигурност нема да ве разочара.
Нежна мешавина, со овошни ноти на суви кајсии. Квалитетните индиски зрна Monsoon Робуста му даваат на Paradiso нежни чоколадни ноти и густа крема.
Paradiso Musetti содржи многу малку кофеин. 80% Арабика. 20% Робуста.

На залиха

Musetti Paradiso 1kg
752273 Бренд: