Julius Meinl Premium 1kg - E-HORECA

Julius Meinl Premium 1kg

Original price was: 1.600 ден.Current price is: 1.350 ден.

Ова висококвалитетно еспресо е печено на температура од максимум 200 ° C и ги исполнува највисоките очекувања и барања, елеганција и извонредно избалансирани структури на вкус, светло-кафеава фина крема и без горчливост. Внимателно одбраните 100% зрна Арабика од водечките плантажи за кафе во Бразил и Централна Америка му даваат свеж вкус на овa еспресо, нежен и сладок aftertaste и неверојатна крема.

Нема на залиха

Julius Meinl Premium 1kg
750778 Бренд: