Продавница - E-Horeca | Купувај најквалитетно и најефтино со нас

Продавница

Филтри на Продуктите

Прикажува 41–80 од 693 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • Нема на залиха

  Кафе во Зрно

  DolceVita Gran Crema 1kg

  650 ден

  Премиум спој на избрани кафиња од најдобрите африкански и централно-американски региони кои се карактеризираат со совршена хармонија помеѓу телото и сладоста. 70% Арабика. 30% Робуста.

 • Кафе во Зрно

  New York XXXX Jamaica Blue Mountain 1kg

  2.850 ден

  Квалитетните зрна Робуста придонесува за силениот и интензивен вкус на оваа мешавина. Со интензивна арома, многу густа крема, и со прилично сладок вкус. Состав: 75% Арабика од Костарика, Колумбија и Кенија, 20% Робуста, 5% Оригинална Jamaica Blue Mountain.

 • Топло Чоколадо

  Milka Топло Чоколадо 1kg

  599 ден

  Топло чоколадо Милка 1000гр. Оригинално, вкусно, благо и со неверојатна крема. Овој неверојатен инстант пијалок има вкус токму како оригиналното млечно чоколадо Милка. Ова чоколадо е гаранција за вкус од традиционалниот рецепт на легендарниот швајцарски бренд. Доза: 20-22 гр.

 • Мелено Кафе

  Tchibo Milano Style 250gr | Мелено

  240 ден

  Tchibo Espresso Milano е кафе во милански стил со најдобрите зрна кафе Арабика. Лесната арома на овошје и темно чоколадо го истакнува потеклото на кафето.
  Со интензивен вкус и посебена и уникатна арома.

 • Мелено Кафе

  Kimbo Espresso Napoletano 250gr | Мелено

  230 ден

  Со својата мешавина од печено мелено кафе Espresso Napoletano, KIMBO ви дава шанса да го доживеете неспоредливото задоволство од кафето испиено во неаполско кафуле и да уживате во неговиот благ вкус со богата крема.

 • Мелено Кафе

  Kimbo Aroma Italiano 250gr | Мелено

  195 ден

  Внимателно избрани и совршено печени мешавини на кафе.

 • Мелено Кафе

  Kimbo Aroma Intenso 250gr | Мелено

  210 ден

  Мек вкус, богата арома и полн вкус: ова се карактеристиките на оваа мешавина на печено мелено кафе KIMBO Intenso. Кафе за ден полн со енергија.

 • Преносни Кафемати

  Wacaco Picopresso with Hard Case

  8.990 ден

  Picopresso е најкомпактиот кафемат направен некогаш. Оваа специјална машина за еспресо има отворен portafilter, така што корисниците ќе можат да го видат вкусното кремасто еспресо како тече директно од стандардна корпа на филтерот изработен од не’рѓосувачки челик со 52 мм и капацитет од 18 грама за време на процесот на подготовка. Со Picopresso нема “shortcuts”. Секој корисник мора да ја совлада уметноста на рачно правење еспресо со избор на правилната големина на мелење, тапкање и усовршување на техниката на екстрактирање; Наградате е: автентично еспресо со висок квалитет, кое ќе и парира на секоја скапа машина од висока класа.

 • Нема на залиха

  Преносни Кафемати

  Wacaco Minipresso Мелено Кафе

  2.999 ден

  Minipresso GR е вашиот најдобар избор за да ги вкусите сите видови мелено кафе и да уживате во автентично еспресо каде и да сте. Компактен, лесен и издржлив, Minipresso ќе ве направи среќни веднаш штом ја направите првата доза еспресо од овој мал преносен кафемат.

   

  Без разлика дали одите неколку часа или неколку недели, просторот и тежината се главни фактори при изборот на вашата опрема за патување. Minipresso е дизајниран да биде најмалата, најлесната и најразновидната рачна еспресо машина.

   

  Леснотијата на користење на Minipresso произлегува од неговиот иновативен дизајн. Со помош на полуавтоматскиот клип, мали количини на вода се инјектираат во адаптерот за кафе. По неколку притискања, се постигнува оптимален притисок на екстракција и се прави богато и ароматично еспресо.

  За неговото работење, Minipresso не бара компресиран воздух, или електрична енергија. Рачно управувајќи, можете слободно да подготвувате кафе пијалоци што ги сакате. Достапни се резервоари за вода со различен капацитет за да можете да уживате во повеќе типови еспресо, почнувајќи од ристрето па до лунго.

 • Нема на залиха

  Преносни Кафемати

  Wacaco Minipresso Nespresso

  2.999 ден

  Minipresso NS е вашиот најдобар избор за брзо и ефикасно уживање во вкусното еспресо каде и да сте. Компатибилен со Nespresso капсули, каде кафето е мелено, мерено и тампонирано со голема прецизност, останува многу малку за грешка при подготовката. Вашето еспресо ќе изгледа одлично и ќе има фантастичен вкус секој пат.

   

  Без разлика дали одите неколку часа или неколку недели, просторот и тежината се главни фактори при изборот на вашата опрема за патување. Minipresso е дизајниран да биде најмалата, најлесната и најразновидната рачна еспресо машина.

   

  Леснотијата на користење на Minipresso произлегува од неговиот иновативен дизајн. Со помош на полуавтоматскиот клип, мали количини на вода се инјектираат во адаптерот за кафе. По неколку притискања, се постигнува оптимален притисок на екстракција и се прави богато и ароматично еспресо.

  За неговото работење, Minipresso не бара компресиран воздух, или електрична енергија. Рачно управувајќи, можете слободно да подготвувате кафе пијалоци што ги сакате. Достапни се резервоари за вода со различен капацитет за да можете да уживате во повеќе типови еспресо, почнувајќи од ристрето па до лунго.

 • Нема на залиха

  Преносни Кафемати

  Wacaco Nanopresso with Nespresso Adapter

  4.690 ден

  Преполн со нови карактеристики и можности, што драстично ќе го подобри начинот на подготвување на омиленото кафе, Nanopresso е една од најдобрите и најразновидни машини за еспресо. Вистински уникатен додаток во вашиот пакет алатки за кафе! Изградена околу ново патентиран систем за пумпање, Nanopresso е способен да постигне, со помош на вашите раце, максимум 18 бари притисок за екстремно квалитетно кафе. Nanopresso најдобро работи со ситно мелено кафе кое е силно тампирано. Прекрасно лесен и едноставен за употреба. Нанопресото бара 15% помалку сила за пумпање во споредба со претходните модели (1 генерација на Минипресо). Со Нанопресо, моќта е во машината, а не во ваши раце. Одржувањето на нанопресо трае само неколку секунди. Кога е потребно, компонентите на портафилтерот лесно се одделуваат за длабоко чистење.

  Додавањето на NS адаптерот му овозможува на Нанопресото да користи Неспресо капсули за да подготви еспресо. Така, можете да уживате во омилените Неспресо капсули дури и додека патувате.

  Ергономскиот дизајн на Нанопресо и пократката должина го прави ваш омилен придружник за патување. Нанопресо е дизајниран да биде исклучително лесен. Неговата конструкција ви дава смирувачко цврсто чувство. Вкупната должина е 15,6 см, а тежината е само 336 г.
  Резервоарот за вода со нанопресо може да собере до 80 ml вода. Двата дела имаат шема на ладилник за апсорпција и заштита на рацете од топлина

 • Нема на залиха

  Кафе во Зрно

  New York Extra Original Jamaica Blue Mountain 1kg

  2.850 ден

  Со неколку награди, ова е едно од најкарактеристичните кафиња по вкус. Извонредна мешавина од 100% зрна Арабика, 5% од нив се автентични Jamaica Blue Mountain, најскапото и луксузно кафе во светот. Резултатот е прекрасна арома на кафе со вкус на чоколадо со цветен и нежен вкус.

  Состав: 100% Арабика.

 • Кафемати на Капсули

  NESCAFÉ Krups Dolce Gusto Mini Me

  4.999 ден
  • Моќност (Watt): 1.600 W
  • Притисок: 15 bar
  • Систем на капсули: Dolce Gusto
  • Сад за вода што се одвојува
 • Кафе во Зрно

  Passalacqua Cremador 1kg

  2.200 ден

  Passalacqua Cremador е типично кафе од јужна Италија. Мешавина од 70% Арабика и 30% Робуста која нуди добра рамнотежа, исполнето и вкусно тело, има пријатни слатки ноти и е со многу убава и густа крема. Многу пријатен и хармоничен вкус без да е толку јак.

 • Нема на залиха

  Кафе Аксесоари

  Wacaco Exagram

  2.290 ден

  Компактна и прецизна, вагата за кафе Wacaco Exagram е совршен додаток за вашето приготвување на кафе. Нејзиното прецизно мерење на тежината ви помага да го приготвите еспресото и да обезбедите совршена екстракција. Нејзината вградена функција “Timer” ви ја дава најдобрата алатка за целосна контрола во процесот на екстракција. Исто така, функцијата “tare” лесно ја прикажува нето-тежината на состојките со одземање на тежината на било кој филџан. Со џебна големина, вагата одговара на повеќето уреди за подготовка на кафе и еспресо машини. Опремена со силиконска подлога, горната површина од не’рѓосувачки челик и добро заштитена од пренос на топлина и истурање течност. Ако сакате сериозно да се занимавате со приготвување на врвно еспресо, време е да го користите Wacaco Exagram за да ја подобрите вашата игра.

 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.3 E+C White PROMO

  6.999 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm
 • Кафе Аксесоари

  Roller Coaster Ротирачки Држач за Капсули | Universal

  1.850 ден

  Вид на Капсули: Universal

  Број на Капсули: 40

  Димензии: 180 мм x 180 мм x 430 мм

  Тежина: 590 гр.

  Боја: Сива

 • Кафе Аксесоари

  Cactus Држач за Капсули | Nespresso

  1.790 ден

  Вид на Капсули: Nespresso

  Број на Капсули: 24

  Димензии: 190 мм x 100 мм x 420 мм

  Тежина: 450 гр.

  Боја: Црна

 • Кафе Аксесоари

  Eiffel Tower Држач за Капсули | Nespresso

  1.320 ден

  Вид на Капсули: Nespresso

  Број на Капсули: 40

  Димензии: 165 мм x 165 мм x 300 мм

  Тежина: 390 гр.

  Боја: Сива

 • Кафе Аксесоари

  Mount Држач за Капсули | Nespresso

  1.290 ден

  Вид на Капсули: Nespresso

  Број на Капсули: 40

  Димензии: 175 мм x 175 мм x 375 мм

  Тежина: 580 гр.

  Боја: Сива

 • Кафе Аксесоари

  Carousell Ротирачки Држач за Капсули | Dolce Gusto

  1.320 ден

  Вид на Капсули: Dolce Gusto

  Број на Капсули: 36

  Димензии: 197 мм x 348 мм

  Тежина: 745 гр.

  Боја: Црна

 • Нема на залиха

  Кафе Аксесоари

  Smooth Ротирачки Држач за Капсули | Dolce Gusto

  1.290 ден

  Вид на Капсули: Dolce Gusto

  Број на Капсули: 24

  Димензии: 140 мм x 330 мм

  Тежина: 820 гр.

  Боја: Сива

 • Кафе Аксесоари

  Capsule Drawer | Nespresso

  1.580 ден

  Вид на Капсули: Nespresso

  Број на Капсули: 40

  Димензии: 375 мм x 185 мм x 62 мм

  Тежина: 1.5 kg

  Боја: Црна

 • Кафе Аксесоари

  Capsule Drawer | Dolce Gusto

  1.990 ден

  Вид на Капсули: Dolce Gusto

  Број на Капсули: 36

  Димензии: 310 мм x 285 мм x 60 мм

  Тежина: 1.5 kg

  Боја: Црна

 • Нема на залиха

  Кафе во Зрно

  Passalacqua Harem 1kg

  3.100 ден

  100% кафе Арабика вклучувајќи оригинална Jamaica Blue Mountain – најдобрата сорта и најскапото кафе на светот, тоа го прави Passalacqua едно од најдобрите еспреса. Препорачуваме да го пиете без шеќер, бидејќи е многу слатко. Многу пријатно за вашето непце, со уникатна арома која дава долги и пријатни сензации.

 • Кафе во Зрно

  Danesi Gold 1kg

  2.500 ден

  Danesi Gold, мешавина од зрна кафе, кои се карактеризираат со совршена и хармонична комбинација на 100% кафе Арабика од Централна и Јужна Америка, специјално проучена и испитувана за да му даде на производот огромна сладост, фина арома и интензивен вкус, со деликатни ноти на лимон и чоколадо.

 • Кафе во Зрно

  Starbucks Holiday Blend Limited Edition 190gr

  399 ден

  За да ја прославиме празничната сезона, создадовме посебна мешавина. Нашето средно печено Starbucks® Holiday Blend ограничено издание е со балансиран и сладок вкус со билки и јаворни ноти. Користејќи висококвалитетни зрна кафе од 100% Арабика, комбиниравме светли, живи зрна кафе од Латинска Америка со мазни, зелени индонезиски зрна кафе и ги печевме за да ги извадиме нивните целосни вкусови.

 • Кафе во Зрно

  Illy Classico Tin 3kg

  5.950 ден

  Оваа лименка од 3 кг illy Classico е за професионална употреба и треба да се стави директно на вашата мелница. illy Classico е избалансирана мешавина од 9 различни високо квалитетни Арабика зрна од целиот свет. Има поблаг вкус со карактеристични ноти на чоколадо и карамела, елегантни ноти на лешник и овошје. Помалата содржина на кофеин го прави ова кафе”stomach friendly”. Одлично кафе што може да се пие цел ден. Богата крема со кафеава боја. Целосна и долга завршница.

 • Кафе во Зрно

  ILLY Classico 250gr

  510 ден

  Illy Classico – класичното печено кафе, со сладок вкус, деликатни ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин.

 • Кафе во Зрно

  ILLY Intenso 250gr

  510 ден

  Интензивното печено кафе со пријатнен вкус и нежни ноти на какао и суво овошје.

 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.3 E+C Red PROMO

  6.999 ден

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm
 • Кафе Аксесоари

  illy Freddo Cappuccino 330ml

  200 ден

  Новите чаши ILLY FREDDO CAPPUCINO се дизајнирани со логото illy од двете страни, како и цветот на растението кафе.

  Капацитет: 330 ml.

 • Кафе Аксесоари

  illy Freddo Espresso 270ml

  180 ден

  Новите чаши ILLY FREDDO ESPRESSO се дизајнирани со логото illy од двете страни, како и цветот на растението кафе.

  Капацитет: 270 ml.

 • Кафе во Зрно

  ILLY Decaf 250gr

  510 ден

  Печено кафе без кофеин има благ вкус, со помалку од 0,1% кофеин. Со деликатни ноти на карамела, чоколадо, тостиран леб и со сладок вкус.

 • Мелено Кафе

  Kimbo Aroma Classico 250gr | Мелено

  210 ден

  Мешавината на печено мелено кафе KIMBO Aroma Classico е направена од внимателно одбрани и печени премиум зрна Арабика. Шолја KIMBO кафе за чисто задоволство во кое било време од денот!

 • Мелено Кафе

  DolceVita Intenso 250gr

  160 ден

  Мешавина на кафе составена од 50% зрна Арабика и 50% зрна Робуста, се карактеризира со интензивен вкус и одлична крема. Напредното печење и употребата на јаки и полни сорти на кафе ја прават мешавината Intenso особено рафинирана за љубителите на силното еспресо.

 • Lavazza Espresso Point

  DolceVita Ristreto | Lavazza Espresso Point

  1.350 ден

  Број на капсули:  100 

  Интензитет: 12

  Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и централно-американски култури, карактеризирана со одлично тело засилено со бавно и темно печење.

  Печење
  Кафињата Робуста и Арабика кои ја сочинуваат смесата се печат одделно со различни степени на готвење за да се изнесат карактеристиките на одделните сорти.

  Арома
  Мешавина инспирирана од неаполската традиција. Препорачливо е да се пие во мала чаша за да дојде до израз неговата јачина и слаб вкус на дрво, придружено со ноти на чоколадо.
  10% Арабика – 90% Робуста

 • Нема на залиха

  Lavazza Espresso Point

  Dolcevita Intenso | Espresso Point

  1.350 ден

  Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и средно-американски култури, карактеризирана со силен, но избалансиран вкус.

  Печење
  Кафето Робуста и Арабика што ја сочинуваат оваа мешавина се печат одделно на средна температура, а потоа се мешаат.

  Арома
  Густа и кремаста мешавина што најдобро доаѓа до израз кога се пие во мала чаша. Балансираната мешавина на Робуста и Арабика придонесува за интензивно слатката арома.

  Број на капсули:  100  
  Интензитет:   10