Nespresso Lattissima One Mocha Black - E-HORECA

Nespresso Lattissima One Mocha Black

15.000 ден

Lattissima One ви овозможува да уживате во врвно капучино и лате макијато во удобноста на вашиот дом.

Lattissima One е опремен со нов и иновативен систем за млеко што е многу едноставен при подготвување на омилените кафе и млечни пијалоци. Само наполнете го бокалот со количината на млеко што ја сакате во вашиот пијалок. Машината ќе направи млечна пена директно во вашата чаша и ќе го свари кафето за совршен пијалок.

Процесот на чистење е исто така многу едноставен, бидејќи бокалот со млеко може слободно да се мие како и останатите садови.

Поприфатлив и компактен од неговите претходници, оваа пригодна машина совршено се вклопува во секоја кујна. Lattissima One исто така се одликува со врвен дизајн и квалитативна завршна обработка.

Технички карактеристики:

  • Брзо загревање за 25 секунди
  • Систем за заштеда на енергија (исклучување по 9 минути неактивност)
  • Компактен и лесен
  • Систем за автоматско чистење
  • Пумпа од 19 bar

14 Nespresso оригинал капсули гратис.

Нема на залиха

Nespresso Lattissima One Mocha Black