Francis Francis X7.1 Black - E-HORECA

Francis Francis X7.1 Black

Original price was: 12.300 ден.Current price is: 9.800 ден.

Бидете сами свој бариста. Уживајте во незаборавно кафе направено со професионалната машинаа X7.1. Може да создадете совршено еспресо со крема, за прекрасно капучино, лате или макијато. Пробајте автентично италијанско кафе и доживејте го како највисок израз на креативност, со illy Francis Francis X7.1, во вашата омилена црна боја.

Технички карактеристики:

Дизајн на познатиот италијански архитект Лука Траци, инспириран од ретро апарати за еспресо. Елегантна црвена боја што идеално го истакнува неговиот ретромодерен дизајн.

 • Млазница за млеко со пена
 • Простор за греење на чаши
 • Притисок на пумпата 15 бари
 • Иновативна 2-фазна технологија Iperespresso: „дифузија – дестилација
 • Контрола на нивото на водата
 • Индикаторско светло за десалинизација
 • Читања на температурата
 • Алуминиумски термоблок
 • Капацитет на резервоарот за вода: 1,2 литар
 • Индикација за празнење на резервоарот за одвод
 • Звучни сигнали
 • Напон: 230V, 50HZ
 • Моќност: 1200W
 • Тежина: 6 кг
 • Димензии 28cm (ширина) x 28cm (должина) x 31 (висина)

На залиха

Francis Francis X7.1 Black