illy - E-HORECA - Кафе Зрно, Мелено Кафе, Iperespresso, Кафемати, Митака

Филтри на Продуктите

Ги прикажува сите 26 резултати

View :
 • ESE Хартиени Патрони

  illy ESE Coffee Machine White

  Original price was: 10.000 ден.Current price is: 8.990 ден.

  illy ESE машина за кафе создадена за употреба на E.S.E. хартиени патрони. Користењето на кафематот е лесно и интуитивно. Со компактна големина и практичен за користење.

  Карактеристики

  • Резервоар за вода со капацитет од 1 литар
  • Гаранција 1 година
  • E.S.E хартиени патрони
  • Должина на кабел: 1 метар
  • 220 Volt.
  • Боја: Бела
  • Ширина: 11 см
  • Должина: 32 см
  • Висина: 26 см
  • Тежина: 3,4 кг
 • ESE Хартиени Патрони

  illy ESE Coffee Machine Black

  Original price was: 10.000 ден.Current price is: 8.990 ден.

  illy ESE машина за кафе создадена за употреба на E.S.E. хартиени патрони. Користењето на кафематот е лесно и интуитивно. Со компактна големина и практичен за користење.

  Карактеристики

  • Резервоар за вода со капацитет од 1 литар
  • Гаранција 1 година
  • E.S.E хартиени патрони
  • Должина на кабел: 1 метар
  • 220 Volt.
  • Боја: Црна
  • Ширина: 11 см
  • Должина: 32 см
  • Висина: 26 см
  • Тежина: 3,4 кг
 • ESE Хартиени Патрони

  illy ESE Coffee Machine Red

  Original price was: 10.000 ден.Current price is: 8.990 ден.

  illy ESE машина за кафе создадена за употреба на E.S.E. хартиени патрони. Користењето на кафематот е лесно и интуитивно. Со компактна големина и практичен за користење.

  Карактеристики

  • Резервоар за вода со капацитет од 1 литар
  • Гаранција 1 година
  • E.S.E хартиени патрони
  • Должина на кабел: 1 метар
  • 220 Volt.
  • Боја: Црвена
  • Ширина: 11 см
  • Должина: 32 см
  • Висина: 26 см
  • Тежина: 3,4 кг
 • Кафе во Зрно

  illy Guatemala Tin 1.5kg

  Original price was: 5.000 ден.Current price is: 3.200 ден.
 • illy Iperespresso Капсули

  illy Iperespresso Y3.3 Yellow

  Original price was: 7.950 ден.Current price is: 5.900 ден.

  Минимален дизајн, компактна големина и едноставност при употреба. Со едно притискање на копче можете да подготвите еспресо или американо. Дизајнирано од архитект Пјеро Лисони.

  IPERESPRESSO
  Иновативна дестилација во две фази и патентиран дизајн на Iperespresso капсули – еспресо со полно тело, интензивна арома и густа крема што трае.

  Технички карактеристики:

  • Подготовка на кафе еспресо и филтер
  • Пумпа од 19 бара
  • Функција за заштеда на енергија (автоматско исклучување на машината по 15 минути неактивност)
  • Капацитет на резервоарот за вода: 0,75lt
  • Послужавник за чаши за прилагодување
  • Отстранување на атоматска капсула – Склад за 7 искористени капсули
  • Тежина: 3,40 кг
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1000W
  • Димензии: 10cm x 29cm x 25cm
 • illy Iperespresso Капсули

  Francis Francis X7.1 Black

  Original price was: 12.300 ден.Current price is: 8.999 ден.

  + 14 illy Iperespresso капсули подарок 🎁

   

  Бидете сами свој бариста. Уживајте во незаборавно кафе направено со професионалната машина X7.1. Може да создадете совршено еспресо со крема, за прекрасно капучино, лате или макијато. Пробајте автентично италијанско кафе и доживејте го како највисок израз на креативност, со illy Francis Francis X7.1, во вашата омилена црна боја.

  Технички карактеристики:

  Дизајн на познатиот италијански архитект Лука Траци, инспириран од ретро апарати за еспресо.

  • Млазница за млеко со пена
  • Простор за греење на чаши
  • Притисок на пумпата 15 бари
  • Иновативна 2-фазна технологија Iperespresso: „дифузија – дестилација
  • Контрола на нивото на водата
  • Индикаторско светло за десалинизација
  • Читања на температурата
  • Алуминиумски термоблок
  • Капацитет на резервоарот за вода: 1,2 литар
  • Индикација за празнење на резервоарот за одвод
  • Звучни сигнали
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1200W
  • Тежина: 6 кг
  • Димензии 28cm (ширина) x 28cm (должина) x 31 (висина)
 • illy Iperespresso Капсули

  Francis Francis X7.1

  Original price was: 12.300 ден.Current price is: 8.999 ден.

  + 14 illy Iperespresso капсули подарок 🎁

   

  Бидете сами свој бариста. Уживајте во незаборавно кафе направено со професионалната машина X7.1. Може да создадете совршено еспресо со крема, за прекрасно капучино, лате или макијато. Пробајте автентично италијанско кафе и доживејте го како највисок израз на креативност, со illy Francis Francis X7.1, во вашата омилена црвена боја.

  Технички карактеристики:

  Дизајн на познатиот италијански архитект Лука Траци, инспириран од ретро апарати за еспресо. Елегантна црвена боја што идеално го истакнува неговиот ретромодерен дизајн.

  • Млазница за млеко со пена
  • Простор за греење на чаши
  • Притисок на пумпата 15 бари
  • Иновативна 2-фазна технологија Iperespresso: „дифузија – дестилација
  • Контрола на нивото на водата
  • Индикаторско светло за десалинизација
  • Читања на температурата
  • Алуминиумски термоблок
  • Капацитет на резервоарот за вода: 1,2 литар
  • Индикација за празнење на резервоарот за одвод
  • Звучни сигнали
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1200W
  • Тежина: 6 кг
  • Димензии 28cm (ширина) x 28cm (должина) x 31 (висина)
 • illy Iperespresso Капсули

  Francis Francis X7.1 White

  Original price was: 12.300 ден.Current price is: 8.999 ден.

  + 14 illy Iperespresso капсули подарок 🎁

   

  Бидете сами свој бариста. Уживајте во незаборавно кафе направено со професионалната машина X7.1. Може да создадете совршено еспресо со крема, за прекрасно капучино, лате или макијато. Пробајте автентично италијанско кафе и доживејте го како највисок израз на креативност, со illy Francis Francis X7.1, во вашата омилена бела боја.

  Технички карактеристики:

  Дизајн на познатиот италијански архитект Лука Траци, инспириран од ретро апарати за еспресо.

  • Млазница за млеко со пена
  • Простор за греење на чаши
  • Притисок на пумпата 15 бари
  • Иновативна 2-фазна технологија Iperespresso: „дифузија – дестилација
  • Контрола на нивото на водата
  • Индикаторско светло за десалинизација
  • Читања на температурата
  • Алуминиумски термоблок
  • Капацитет на резервоарот за вода: 1,2 литар
  • Индикација за празнење на резервоарот за одвод
  • Звучни сигнали
  • Напон: 230V, 50HZ
  • Моќност: 1200W
  • Тежина: 6 кг
  • Димензии 28cm (ширина) x 28cm (должина) x 31 (висина)
 • Кафе во Зрно

  ILLY Intenso 250gr

  Original price was: 650 ден.Current price is: 520 ден.

  Интензивното печено кафе со пријатнен вкус и нежни ноти на какао и суво овошје.

 • Кафе во Зрно

  ILLY Brasile 250gr

  Original price was: 700 ден.Current price is: 550 ден.

  Интензивено, со полн со вкус и ноти на карамела.

 • Кафе во Зрно

  ILLY Guatemala 250gr

  Original price was: 700 ден.Current price is: 550 ден.

  Уникатен и избалансиран вкус, со ноти на чоколадо.

 • Кафе во Зрно

  ILLY Nicaragua 250gr

  Original price was: 700 ден.Current price is: 550 ден.
 • Кафе во Зрно

  ILLY Colombia 250gr

  Original price was: 700 ден.Current price is: 550 ден.
 • Кафе во Зрно

  ILLY Etiopia 250gr

  Original price was: 700 ден.Current price is: 550 ден.

  Деликатно и ароматично со нежни ноти на јасмин.

 • Кафе во Зрно

  ILLY Decaf 250gr

  Original price was: 650 ден.Current price is: 520 ден.

  Печено кафе без кофеин има благ вкус, со помалку од 0,1% кофеин. Со деликатни ноти на карамела, чоколадо, тостиран леб и со сладок вкус.

 • Мелено Кафе

  ILLY Forte 250gr | Мелено

  Original price was: 650 ден.Current price is: 520 ден.
 • Мелено Кафе

  ILLY Moka 250gr | Мелено

  Original price was: 650 ден.Current price is: 520 ден.
 • Мелено Кафе

  Illy Decaf 250gr | Мелено

  Original price was: 620 ден.Current price is: 520 ден.

  Класичното печено кафе, без кофеин, има долготрајна сладост и нежни ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Classico Lungo | Nespresso

  Original price was: 350 ден.Current price is: 310 ден.

  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  7 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Classico | Nespresso

  Original price was: 350 ден.Current price is: 310 ден.

  Класично печено кафе има сладост, со ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин.
  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  5 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Espresso Forte | Nespresso

  Original price was: 350 ден.Current price is: 310 ден.

  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  9 

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Intenso | Nespresso

  Original price was: 350 ден.Current price is: 310 ден.

  Добро печено кафе со топли ноти на какао и суво овошје.
  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  7 

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Decaffeinato | Nespresso

  Original price was: 350 ден.Current price is: 310 ден.

  Класична мешавина на illy, која се состои од 100% избрани зрна Арабика, се пече подолго и резултира во вкусно еспресо со силно тело и избалансиран волумен.
  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  5 

 • ESE Хартиени Патрони

  ILLY Intenso | ESE

  Original price was: 499 ден.Current price is: 379 ден.

  Број на хартиени патрони:  18

 • ESE Хартиени Патрони

  illy Classico | ESE

  Original price was: 499 ден.Current price is: 379 ден.

  Број на хартиени патрони:  18

 • ESE Хартиени Патрони

  illy Forte | ESE

  Original price was: 499 ден.Current price is: 379 ден.

  Број на хартиени патрони:  18