Francis Francis X7.1 - E-HORECA

Francis Francis X7.1

Original price was: 12.300 ден.Current price is: 8.999 ден.

+ 14 illy Iperespresso капсули подарок 🎁

 

Бидете сами свој бариста. Уживајте во незаборавно кафе направено со професионалната машина X7.1. Може да создадете совршено еспресо со крема, за прекрасно капучино, лате или макијато. Пробајте автентично италијанско кафе и доживејте го како највисок израз на креативност, со illy Francis Francis X7.1, во вашата омилена црвена боја.

Технички карактеристики:

Дизајн на познатиот италијански архитект Лука Траци, инспириран од ретро апарати за еспресо. Елегантна црвена боја што идеално го истакнува неговиот ретромодерен дизајн.

 • Млазница за млеко со пена
 • Простор за греење на чаши
 • Притисок на пумпата 15 бари
 • Иновативна 2-фазна технологија Iperespresso: „дифузија – дестилација
 • Контрола на нивото на водата
 • Индикаторско светло за десалинизација
 • Читања на температурата
 • Алуминиумски термоблок
 • Капацитет на резервоарот за вода: 1,2 литар
 • Индикација за празнење на резервоарот за одвод
 • Звучни сигнали
 • Напон: 230V, 50HZ
 • Моќност: 1200W
 • Тежина: 6 кг
 • Димензии 28cm (ширина) x 28cm (должина) x 31 (висина)

На залиха

Francis Francis X7.1