Starbucks Madagascar Vanilla Macchiato | Dolce Gusto - E-HORECA

Starbucks Madagascar Vanilla Macchiato | Dolce Gusto

Original price was: 480 ден.Current price is: 395 ден.

Инспириран од Starbucks® Vanilla Bean Macchiato, кадифената мешавина од млеко и природна арома на ванила од Мадагаскар со интензивен вкус што ја подобрува аромата на Starbucks® Blonde Espresso Roast кафето.

Се користат истите високо квалитетни зрна од 100% Арабика што се  користат во сите Starbucks кафулиња.

Број на капсули:  12

На залиха

Starbucks Madagascar Vanilla Macchiato | Dolce Gusto