Кафе - E-HORECA

Кафе

Филтри на Продуктите

Showing all 8 results

View :
 • Кафе во Зрно

  Lavazza Crema e Aroma Blue 1kg

  1.200,00 ден 900,00 ден

  Благодарение на богата крема и избалансирана арома, мешавината Crema e Aroma нуди богата текстура со вкус на кикиритки и морско оревче.

  Состав: Арабика 40%, Робуста 60%.

  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакувавање: 6/1kg

  Во залиха

 • Кафе во Зрно

  Lavazza Super Crema 1kg

  1.350,00 ден 1.050,00 ден

  Благодарение на богатата крема и ароматичниот состав, блендот на Супер Крема нуди одлично уживање. Исто така, како специјална одлика се неодоливите вкусови на печен лешник и кафеав шеќер.

  Состав: Арабика 60%, Робуста 40%.

  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакувавање: 6/1kg

  Во залиха

 • Кафе во Зрно

  Lavazza Top Class 1kg

  1.300,00 ден 1.030,00 ден

  Со вкус на темно чоколадо и цимет, Top Class содржи деликатен избор на рачно одбрани Арабика зрна кафе од висорамнините на Централна и Јужна Америка и внимателно помешана со Робуста – како Kaapi Royale (Индија), Java и природна Арабика.

  Состав: Арабика 50%, Робуста 50%.

  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакувавање: 6/1kg

  Во залиха

 • Кафе во Зрно

  Lavazza ¡Tierra! Colombia 100% Arabica 1kg

  2.280,00 ден 1.990,00 ден

  Многу ароматично со ноти на тропско овошје, кора од лимон и јасмин. Супериорна мешавина, со рафиниран вкус.
  ESPRESSO PREMIUM BLEND.

  Во залиха

 • Кафе во Зрно

  Lavazza !Tierra! Brasile 100% Arabica 1kg

  2.200,00 ден 1.950,00 ден

  Интензивно со ноти на темно чоколадо, лешници и карамела.

  Во залиха

 • Кафе во Зрно

  Lavazza Qualità Rossa 1kg

  1.050,00 ден 819,00 ден

  Qualità Rossa е мешавина со уникатна арома, богата и исклучително добра текстура, составена главно од бразилските Арабика и Робуста зрна на кафе.
  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакување: 6/1kg

  Не е на залиха

 • Кафе во Зрно

  Segafredo Intermezzo 1kg

  1.000,00 ден 800,00 ден

  Мешавина на кафе робуста со силен карактер избалансиран со арабика од Јужна Америка. Се одликува со интензивен вкус и ноти на бадем.

  Во залиха

 • Кафе во Зрно

  Lavazza Crema & Aroma 1kg

  1.019,00 ден

  Crema & Aroma е хармоничен спој на внимателно одбрани зрна кафе од Арабика и Робуста. Нејзината долготрајна, кремаста текстура го прави идеалено кафе за уживање.
  (цената е изразена во единица килограм)
  Пакувавање: 6/1kg

  Не е на залиха