10 капсули - E-HORECA

10 капсули

Филтри на Продуктите

Прикажува 1–40 од 104 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Vergnano Espresso Intenso | Nespresso

  149 ден

  Капсули Caffè Vergnano Espresso Intenso: мешавина од Арабика & Робуста. Најсилно кафе. За многу интензивно еспресо со ноти на темно чоколадо и добра крема.

  Број на капсули:  10 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Vergnano Espresso Decaffinato | Nespresso

  149 ден

  Кафе капсули без кофеин на Caffè Vergnano Espresso Decaf: мешавина од Арабика & Робуста од Централна и Јужна Америка. За благо, вкусно еспресо без содржина на кофеин.

  Број на капсули:  10 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Classico | Nespresso

  285 ден

  Класично печено кафе има сладост, со ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин.
  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  5 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Classico Lungo | Nespresso

  285 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  7 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Intenso | Nespresso

  285 ден

  Добро печено кафе со топли ноти на какао и суво овошје.
  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  7 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  ILLY Espresso Forte | Nespresso

  285 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  9 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Starbucks House Blend | Nespresso

  270 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет:   8 

   

  Мешавина на фино печено кафе од Латинска Америка, печено до блескава, темна боја на костен. Балансирачки вкусови на орев и какао. Ова кафе е наш почеток, првата мешавина што некогаш ја создадовме за вас уште во 1971 година. И оваа мешавина го постави патот за начинот на којшто работиме и го печеме кафето до ден денес. Вистински одраз на Starbucks и вкусно кафе. Се започнува од овде.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Starbucks Decaf Espresso Roast | Nespresso

  270 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет: 11

   

  Декофеинско еспресо.
  Секој пијалок од еспресо што ние го создадовме за вас започнав овде. Потрагата започна во 1975 година со потрага по совршено печено зрно кафе, завршувајќи по неколку месеци по интензивно експериментирање и подоцна резултат на целиот труд е кафето Espresso Roast. Со ноти на карамела.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Starbucks Sumatra | Nespresso

  270 ден

  Ова кафе е исто толку посебно како и волшебниот остров Индонезија. Богато тело со мек вкус и силни ароми на сушени билки, скоро без киселост. Кафето од Суматра е срцето на нашите омилени мешавини. Кафе што имаме чест да го споделуваме со вас четири децении.

  Број на капсули:  10 

  Интензитет: 10

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Starbucks Colombia | Nespresso

  270 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет:   7  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Starbucks Blonde Espresso | Nespresso

  270 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет:  6 

   

  Оваа е специјална мешавина на кафе од Латинска Америка, внимателно печена за да ги истакне слатките ноти. Меко и избалансирано, добро се комбинира со млеко, или за класичните еспресо пијалоци со екстра мек вкус.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Starbucks Pike Place | Nespresso

  270 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет:  7 

   

  Од нашата прва продавница во Pike Place на Seattle’ Market до нашите кафиња низ целиот свет, клиентите побараа свежо печено кафе што може да уживаат во текот на денот. Нежна, добро балансирана мешавина на кафе од Латинска Америка со богати вкусови на чоколадо и печени јатки.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Starbucks Espresso Roast | Nespresso

  270 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет: 11

   

  Потрагата по совршено печено зрно кафе започна во 1975 година, завршувајќи по неколку месеци со интензивно експериментирање и подоцна резултат на целиот труд е кафето Espresso Roast. Со ноти на карамела.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Starbucks Caffè Verona | Nespresso

  270 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет: 10

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Caffitaly Капсули

  DolceVita Risretto | Caffitaly

  129 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет: 12

  Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и централно-американски култури, карактеризирана со одлично тело засилено со бавно и темно печење.

  Печење
  Кафињата Робуста и Арабика кои ја сочинуваат смесата се печат одделно со различни степени на готвење за да се изнесат карактеристиките на одделните сорти.

  Арома
  Мешавина инспирирана од неаполската традиција. Препорачливо е да се пие во мала чаша за да дојде до израз неговата јачина и слаб вкус на дрво, придружено со ноти на чоколадо.
  10% Арабика – 90% Робуста

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Caffitaly Капсули

  DolceVita Intenso | Caffitaly

  129 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет: 10

  Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и средно-американски култури, карактеризирана со силен, но избалансиран вкус.

  Печење
  Кафето Робуста и Арабика што ја сочинуваат оваа мешавина се печат одделно на средна температура, а потоа се мешаат.

  Арома
  Густа и кремаста мешавина што најдобро доаѓа до израз кога се пие во мала чаша. Балансираната мешавина на Робуста и Арабика придонесува за интензивно слатката арома.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Caffitaly Капсули

  DolceVita Gran Crema | Caffitaly

  129 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет:   9  

  Премиум мешавина од најдобрите африкански и средно-американски култури, карактеризирано со совршена хармонија помеѓу телото и сладоста.

  Печење
  Избалансирана мешавина со висок процент на Арабика за кое е потребно бавно печење на ниска температура за да се воздигне во целост. Додека пак, Робуста, избрана од послатките сорти, е подложена на печење на повисока температура.

  Арома
  Aроматичен профил сличен на оној од 100% Арабика, но со повеќе тело. Оваа мешавина има слатки овошни ноти придружена со мала киселост.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Caffitaly Капсули

  DolceVita Gran Gusto | Caffitaly

  129 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет:   7  

  Прекрасна мешавина составена од 100% кафе Арабика внимателно избрана од најдобрите култури на Централна Америка. Многу ароматично и слатко.

  Печење
  Избраните сорти Арабика бараат многу деликатно печење што ги подобрува нотите и аромата.

  Арома
  Гран Густо се одликува со добро тело и типичен ароматичен профил со овошни и цветни ноти на избраните сорти Арабика. Многу избалансирана мешавина со постојан крем во чашата.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Caffitaly Капсули

  DolceVita Decaffeinato | Caffitaly

  129 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет:   6  

  Прекрасна мешавина составена од само кафе Арабика внимателно избрано од најдобрите култури во Централна Америка. Многу ароматично и слатко кафе.

  Печење
  Посебното печење со различните температури на Арабика и Робуста обезбедува рамнотежа на овие различни сорти.

  Арома
  Средна екстракција (околу 40 мл.) Мешавина на кафе без кофеин. Совршената рамнотежа помеѓу сортите кафе обезбедува добра крема и сладост со овошната арома.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  L’OR Ristretto | Nespresso

  220 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет: 11

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  L’OR Colombia | Nespresso

  220 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  8 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Jacobs Decaf Lungo | Nespresso

  210 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  6 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Jacobs Classico Lungo | Nespresso

  210 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  6 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Jacobs Classico | Nespresso

  210 ден

  Број на капсули:  10 
  Интензитет:  7 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Jacobs Café Selection | Nespresso

  210 ден

  Број на капсули:  10 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Ispirazione Roma

  400 ден

  Различните зрна што ја сочинуваат мешавината се печат одделно. Ситното мелење ја зачувува ароматичната финост на кафето и го одржува Ispirazione Roma интензивно, но истовремено и благо.
  Број на капсули:  10  
  Интензитет:  8

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Volluto

  400 ден

  Арабика од Јужна Америка, со слатки ноти на колачиња, со минимална киселост и со овошни ноти.
  Број на капсули:  10  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Cocoa Truffle

  400 ден

  Мешавина од бразилско и колумбиско кафе. Бразилското кафе е лесно печено за да остане нежно, со сите свои сладки житни белешки непроменети, додека поголемиот дел од колумбиските зрна на кафе се добиваат со кратко печење за да ги ослободат сите пофини ароми. Ситното мелење го зголемува интензитет на ова хармонично кафе.

  Број на капсули:  10  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Vanilla Éclair

  400 ден

  Префинетa Арабика од Латинска Америка. Мешавина позната по својот мазен вкус, со ноти на житарици и вистинска класична арома на печено кафе. Со вкус на ванила. Ако се осмелите, испробајте го ова кафе како капучино и вкусете ги нотите на сладок бадем и нежен кремаст вкус.

  Број на капсули:  10  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Caramel Crème Brulee

  400 ден

  Лесно печено, бразилското кафе со мазни, слатки ноти на карамела, кокос и ванила. Ситното мелење го дава интензитет на ова хармонично кафе.

  Број на капсули:  10  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Ispirazione Ristretto Italiano

  400 ден

  Долгото печење на кафето Робуста му дава на Ispirazione Ristretto Italiano полно тело и ноти на какао. Додека пак, кафето Арабика со неговото кратко и брзо печење ги одржува овошните ноти и му дава на Ispirazione Ristretto Italiano незаборавен вкус.
  Број на капсули:  10  
  Интензитет: 10

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Ispirazione Firenze Arpeggio

  400 ден

  Интензивното печење на зрната кафе дава уникатни карактеристики на Ispirazione Firenze Arpeggio. Ова еспресо е со миризливата арома и со ноти на какао.
  Број на капсули:  10  
  Интензитет:  9

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Ispirazione Venezia

  400 ден

  Кафето Ispirazione Venezia е со средно печење, полно тело и со мала горчина.
  Број на капсули:  10  
  Интензитет:  8

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Ispirazione Napoli

  400 ден

  Мешавина од зрна Робуста кои се особено сочни. Со екстремно густо тело и вкусни горчливи ноти.
  Број на капсули:  10  
  Интензитет: 13

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Envivo Lungo

  400 ден

  Envivo Lungo е мешавина од индиска Арабика и мексиканска Робуста. Се карактеризира со полно тело и висок процент на кофеин.
  Број на капсули:  10  
  Интензитет:  9

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Ispirazione Palermo Kazaar

  400 ден

  Мешавина од зрна Арабика и Робуста со интензивно печење и полно тело.
  Број на капсули:  10  
  Интензитет: 12

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Cosi

  400 ден

  Мешавина од Арабика зрна од Источна Азија и Централна Америка. Со деликатни ноти на црвено овошје и корнфлекс.
  Број на капсули:  10  

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Chiaro

  400 ден

  Мешавина од зрна Арабика од Кенија и Индонезија. Со слатки ноти на карамела и бисквити. Одлично во комбинација со млеко.
  Број на капсули:  10 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso Corto

  400 ден

  Мешавина од африканска и арапска Робуста. Долго печење со полно и густо тело. Одлично во комбинација со млеко.
  Број на капсули:  10 

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.

 • Нема на залиха

  Nespresso Компатибилни Капсули

  Nespresso India

  400 ден

  Мешавина на Арабика и Робуста со потекло од Индија. Многу интензивно, со истакнат вкус и арома.

  Број на капсули:  10  
  Интензитет: 11

  За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 x 250ml стаклени чаши.