Starbucks - E-HORECA

Филтри на Продуктите

Ги прикажува сите 3 резултати

Прикажи 9 12 15
View :
 • Топло Чоколадо

  Starbucks Signature Chocolate 42% 330g

  295 ден

  Новиот чоколаден пијалок Starbucks® Signature Chocolate 42% е инспириран од врвното Starbucks® топло чоколадо што сите го сакаме. Вкусната мешавина од зрна какао дава кадифеен и мазен вкус на чоколадо. Промешајте со млеко за врвно уживање. 200 ml топло млеко + 5 лажички (18 g) Signature Chocolate, промешајте и уживајте!

 • Nespresso Компатибилни Капсули

  Starbucks Blonde Espresso | Nespresso

  330 ден

  Број на капсули:  10 

  Интензитет:  6 

   

  Оваа е специјална мешавина на кафе од Латинска Америка, внимателно печена за да ги истакне слатките ноти. Меко и избалансирано, добро се комбинира со млеко, или за класичните еспресо пијалоци со екстра мек вкус.