Nespresso VIEW Cappuccino - E-HORECA

Nespresso VIEW Cappuccino

1.750 ден

Сет од 2 шолји за капучино (~ 180 ml) со калено стакло и 2 тацни од не’рѓосувачки челик (18/10) со сјајна и брусена завршница.
И чашите и тацните се безбедни за миење.
VIEW Collection e направенa од нерѓосувачки челик 18/10, со многу издржлив материјал, но сепак чувствителен на гребење. Садовите можат да се мијат во машина за садови, но не се погодни за употреба во микробранова печка и рерна. Кога ги миете чиниите рачно, не користете абразивен сунѓер и целосно избришете ја површината со сува крпа за да избегнете дамки од вода.

Нема на залиха

Nespresso VIEW Cappuccino