Nespresso Krups Pop Spicy Red - E-HORECA

Nespresso Krups Pop Spicy Red

Original price was: 7.500 ден.Current price is: 4.800 ден.

Nespresso Vertuo Pop, кафемат со елегантен и компактен дизајн кој со сигурност ќе се вклопи во секое опкружување, без разлика дали е кујна или дневна соба. Со четири големини на пијалоци од 40мл до 350мл, едноставно изберете ја вашата Nespresso Vertuo капсула, вметнете ја и притиснете на копчето.

За да ги одржувате вашите авантури со кафе, Vertuo Pop ја користи патентираната технологија Centrifusion. Читање на бар-кодот на секоја капсула Vertuo и прилагодување на најмалите опции и функционалности на машината за да се извлечат скриените богатства на вашето кафе. За да уживате во кафе моментите, одново и одново.

Vertuo Pop никогаш нема да ве успори благодарение на неговите најсовремени карактеристики за поврзување. Откако ќе се поврзете, вашата машина ќе остане ажурирана, обезбедувајќи непречено и постојано искуство со кафе. Како бонус, сигурно ќе го цените лесното одржување на вашата машина, од вашиот мобилен телефон.
И за да се намали неговото влијание врз планетата, вашата машина е направена од 35% рециклирана пластика.

Тежина: 3,5 кг
Отстранлив резервоар за вода: 0,6 Lt
Капацитет на контејнер за искористени капсули: 8
Димензии (ШxДxВ): 13,6 x 42,6 x 25
Должина на кабелот: 75 cm
Време на загревање: 30 секунди
Автоматско исклучување по 2 минути
Гаранција: 1 година

Нема на залиха

Nespresso Krups Pop Spicy Red