Wacaco Exagrind - E-HORECA

Wacaco Exagrind

7.990 ден

Wacaco Exagrind е одличен за сите љубители на кафе кои бараат компактна рачна мелница која нуди одлична прецизност и квалитет на мелење.

Exagrind ви овозможува да мелете 20 грама кафе – повеќе од доволно за да подготвите дупло еспресо.

Exagrind се одликува со уникатен дизајн од не’рѓосувачки челик со прецизно сечење од 38 mm за непречено движење и врвен квалитет на мелење. Прилагодувањето со микро кликови (опсег од 60 кликања и прилагодување од 33 микрони по клик) ви овозможува брзо да ја пронајдете вистинската големина на мелење за сите методи на подготовка, вклучувајќи еспресо, cold-brew, итн…

На залиха