Illy Classico Tin 3kg - E-HORECA

Illy Classico Tin 3kg

Original price was: 7.500 ден.Current price is: 6.190 ден.

Оваа лименка од 3 кг illy Classico е за професионална употреба и треба да се стави директно на вашата мелница. illy Classico е избалансирана мешавина од 9 различни високо квалитетни Арабика зрна од целиот свет. Има поблаг вкус со карактеристични ноти на чоколадо и карамела, елегантни ноти на лешник и овошје. Помалата содржина на кофеин го прави ова кафе”stomach friendly”. Одлично кафе што може да се пие цел ден. Богата крема со кафеава боја. Целосна и долга завршница.

Нема на залиха

Illy Classico Tin 3kg
750984 Бренд: