Nescafe Cortado | Dolce Gusto - E-HORECA

Nescafe Cortado | Dolce Gusto

315 ден

Инспирирано од шпанската култура на кафе, слично на италијанското еспресо макијато, тоа е едноставно „исечено“ еспресо со додадено топло млеко. Вкусете ги моќните ароми на печено кафе со ноти на печени бадеми, направено со кремасто полномасно млеко и неверојатна крема со боја на орев.
Број на капсули:  16

Нема на залиха

Nescafe Cortado | Dolce Gusto
NeroNobile 3 во 1

Nespresso Essenza Mini

СУПЕР АКЦИЈА! Елегантна, мала и ултра компактната кафе машина за бескрајно уживање во светот на кафињата од Nespresso.