Nespresso CitiZ&milk Cherry Red - E-HORECA

Nespresso CitiZ&milk Cherry Red

16.000 ден

Ретро-модерен дизајн, со интегриран milk frother. Со својот нов дизајн, CitiZ&milk продолжува да ги воодушевува љубителите на Nespresso и љубителите на префинет дизајн.

‘User-friendly’ карактеристики, кои вклучуваат две копчиња со автоматско запирање на протокот при подготовки на кафе Еспресо и Лунго, како и послужавник кој може да се отстрани при користење на повисоки чаши. Опремен со Aeroccino, кој автоматски подготвува совршена млечна пена и топло млеко. CitiZ&milk ви овозможува да создадете бесконечен број рецепти за кафе на база на млеко со притискање на едно копче. Пумпата со високи перформанси од 19 bar нуди кафе во стил на бариста, со совршен нежен вкус и со врвни ароми на секоја кафе капсула и создава неверојатно густа крема. Системот за брзо загревање достигнува идеална температура за само 25 секунди, додека функцијата за автоматска заштеда на енергија ја исклучува машината по 9 минути неактивност.  Интуитивен и леснен за употреба, CitiZ&milk машината ја отелотворува експертизата на Nespresso за да одговари на сите ваши преференци за пиење кафе.

Нема на залиха

Nespresso CitiZ&milk Cherry Red