Nespresso Inissia Red - E-HORECA

Nespresso Inissia Red

Original price was: 7.500 ден.Current price is: 5.499 ден.

Krups Nespresso Inissia Red машина со пумпа за висок притисок од 19 бари, со систем за греење на вода со термоблок и автоматско исклучување по 9 секунди.

 

Дизајн
Елегантна и компактна, машината Nespresso Inissia одговара на вашата кујна, без оглед на остатокот од декорацијата. Мала тежина и ергономска рачка за лесно пренесување во друга просторија.

 

Espresso & Lungo
За само 25 секунди се загрева. Со еден допир, ќе може да уживате во омиленото кафе, но и да направите уште 8 за вашите пријатели, благодарение на резервоарот за вода 0,7L, додека со двете програмирани копчиња Espresso & Lungo ќе можете да ја прилагодите големината на дозата.

 

Пумпа
Лесено за употреба со функција со еден допир за да се подготви кафе без напор и пумпа за висок притисок од 19 бари, за да се вкуси вистинската арома на кафе.

 

Заштеда на енергија
Откако ќе го подготвите вашето омилено кафе, машината Nespresso Inissia се исклучува автоматски, по 9 минути неактивност, за да заштедите енергија.

Нема на залиха

Nespresso Inissia Red