Lavazza ¡Tierra! Brasile Extra Intense 1kg - E-HORECA

Lavazza ¡Tierra! Brasile Extra Intense 1kg

1.990 ден

Исклучително интензивна мешавина што произлегува од додавање на високо ценетата сорта Робуста “Conillon”, збогатена со ароми на темно какао сплотена со ноти на житарици и путер. Печењето е долго и нежно. Благодарение на употребата на традиционалниот метод ги зачувува аромите и гарантира траен вкус.

Нема на залиха

Lavazza ¡Tierra! Brasile Extra Intense 1kg
751029 Бренд: