Lavazza ¡Tierra! Peru - Andes 180gr | Мелено - E-HORECA

Lavazza ¡Tierra! Peru – Andes 180gr | Мелено

Original price was: 350 ден.Current price is: 229 ден.

Нежно кафе, 100% Арабика, одгледано на Андите Кордилера во Перу на 1.800 метри надморска височина. Се бере помеѓу април и јули.

За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

Нема на залиха

Lavazza ¡Tierra! Peru – Andes 180gr | Мелено
751036 Бренд: