Segafredo Organica 1kg - E-HORECA

Segafredo Organica 1kg

1.200 ден

Оваа мешавина од Segafredo е идеално прилагодена за еспресо и за лунго кафе. Мешавината на Арабика и Робуста даваат мек, но моќен вкус. Има арома на чоколадо и какао во комбинација со ноти од јаткасти плодови и карамела. Тајната на оригиналното италијанско еспресо е во внимателно избраната мешавина, печењето и подготовката, кои заедно го создаваат неговиот уникатен вкус. Со Rainforest и европски органски етикети. Органски одгледано. Средно печено кафе.

  • Арома: 5/5
  • Тело: 4/5
  • Интензитет: 4/5

Нема на залиха

Segafredo Organica 1kg
751983 Бренд: