Hausbrandt Nonnetti Espresso 1kg - E-HORECA

Hausbrandt Nonnetti Espresso 1kg

1.500 ден

Ова е една од најпрепознатливите мешавини на Хаусбрант. Кафе со карактеристична арома. Мешавина од најдобрите Арабика и Робуста зрна, со процес на бавно печање. Има зачинети ноти и одлична крема.

Состав: Арабика 80%, Робуста 20%.

Нема на залиха

Hausbrandt Nonnetti Espresso 1kg
750821 Бренд: