Lavazza Cremoso | Dolce Gusto - E-HORECA

Lavazza Cremoso | Dolce Gusto

299 ден

Мешавина од централно-јужноамериканска арабика и азиска Робуста, стручно измешана од Лаваца, создаваат еспресо со силен и полноправен вкус.
Процесот на печење му дава вкус на чоколадо и суво овошје. Вкусете ја целата кремавост на вистинско Еспресо.  Капсули компатибилни со машините NESCAFÉ® DOLCE GUSTO® *

Број на капсули:  16 
Интензитет:  7 

Нема на залиха

Lavazza Cremoso | Dolce Gusto