Lavazza Gold Selection 1kg - E-HORECA

Lavazza Gold Selection 1kg

Original price was: 2.000 ден.Current price is: 1.500 ден.

Совршен баланс помеѓу горчливо и слатко: Lavazza Gold Selection е со полн вкус, богато тело благодарение на високиот квалитет на своите зрна. Зрното Арабика доаѓа од Бразил и Колумбија, додека зрната Робуста доаѓаат од Јава, Индонезија. Средно печење, за загарантирана прекрасна арома и вкус.

 

Состав: Арабика 70%, Робуста 30%.

Нема на залиха

Lavazza Gold Selection 1kg
750465