Costa Coffee Signature Blend Medium Roast 1kg - E-HORECA

Costa Coffee Signature Blend Medium Roast 1kg

1.500 ден

Бавно печено кафе, со благ вкус и богата арома на јаткасти плодови. Идеален за секојдневна употреба. Во комбинација со млеко, има неодолив нежен вкус кој потсетува на млечни бисквити. Доколку е подготвено како еспресото или други црни кафиња се карактеризира со ноти на карамела и јаткасти плодови. Успешна кафе мешавина на ланецот за кафе Costa Coffee од 1971 година. Бленд од зрна Арабика и Робуста, создаден уште при самите почетоци на компанијата. Браќата Costa барале совршен вкус на кафе и по 112 обиди, создаден е Signature Blend. Станува збор за кафе произведено од Costa, познат како еден од најголемите ланци за кафе во светот.

Нема на залиха

Costa Coffee Signature Blend Medium Roast 1kg
752013 , Бренд: