Lavazza Qualita Oro Mountain Grown 1kg - E-HORECA

Lavazza Qualita Oro Mountain Grown 1kg

Original price was: 1.800 ден.Current price is: 1.450 ден.

Италијански темни печени зрна кафе. 100% Арабика, ароматична и интензивна. Може да очекувате ноти на чоколадо и суво овошје. Совршен почеток на секој ден!

Златнен квалитет (qualita oro на италијански јазик), кафе кое потекнува од одбрани зрна на Арабика кои растат на најдобрите плантажи на јужна и централна Америка и Африка, кои се наоѓаат на планински врвови 2000 метри надморска височина.

Нема на залиха

Lavazza Qualita Oro Mountain Grown 1kg
751064 Бренд: