Nespresso Infiniment Fruité Limited Edition - E-HORECA

Nespresso Infiniment Fruité Limited Edition

400 ден

Infiniment Fruité е инспирирано од пријатниот вкус на свежите малини. Инспирирани од финесата и уметноста на maître pâtissier, експертите на Nespresso создадоа ароматичен спој помеѓу зрна Арабика со ноти на јужноамерикански житарки и заводлив вкус на малина. Додадете малку млеко и уживајте во ова празнично неодоливо кафе.

Број на капсули:  10  

Нема на залиха

Nespresso Infiniment Fruité Limited Edition