New York Extra Original Jamaica Blue Mountain 1kg - E-HORECA

New York Extra Original Jamaica Blue Mountain 1kg

2.850 ден

Со неколку награди, ова е едно од најкарактеристичните кафиња по вкус. Извонредна мешавина од 100% зрна Арабика, 5% од нив се автентични Jamaica Blue Mountain, најскапото и луксузно кафе во светот. Резултатот е прекрасна арома на кафе со вкус на чоколадо со цветен и нежен вкус.

Состав: 100% Арабика.

Нема на залиха

New York Extra Original Jamaica Blue Mountain 1kg
751112 Бренд: