Perugina Cioccolata Completa 1kg - E-HORECA

Perugina Cioccolata Completa 1kg

Original price was: 1.500 ден.Current price is: 1.200 ден.

Perugina Cioccolata Completa е идеална за оние кои бараат какао пијалок со малку маснотии и избалансиран вкус. Благодарение на неговата густина, овој пијалок е меѓу најпопуларните топли чоколади во Италија.

Идеален и за во рецепти, при подготовка на вкусни десерти. Производ без глутен и со какао 100% сертифицирано од Rainforest Alliance (RA).

Брендот Perugina е синоним за квалитет повеќе од еден век.

На залиха

Perugina Cioccolata Completa 1kg
752299 ,