Starbucks Signature Chocolate Salted Caramel 220g - E-HORECA

Starbucks Signature Chocolate Salted Caramel 220g

210 ден

Новиот чоколаден пијалок Starbucks® Signature Chocolate Salted Caramel е инспириран од врвното Starbucks® топло чоколадо што сите го сакаме. Вкусната мешавина од зрна какао во комбинација со ноти на солена карамела дава кадифеен, мазен вкус на чоколадо и префинета карамела. Промешајте со млеко за врвно уживање. 10 пакувања во една кутија. 200 мл топло млеко + 1 стапче (22гр) Signiture Chocolate, промешајте и уживајте!

Нема на залиха

Starbucks Signature Chocolate Salted Caramel 220g
751484 Бренд: