Tchibo Barista Caffe Crema 1kg - E-HORECA

Tchibo Barista Caffe Crema 1kg

1.250 ден

Tchibo Barista Caffe Crema е средно печена мешавина од 100% Арабика, која е создадена за љубителите на кафе со кремаста текстура. Зрната кафе Tchibo се во пакување со затворач од плута, што му овозможува на кафето да ја задржи својата целосна арома и свежина. Tchibo Barista Caffe Crema е совршено за подготовка со методот под притисок со користење на автоматска машина за кафе, портафилтер или кафемат.

Нема на залиха

Tchibo Barista Caffe Crema 1kg
750493 Бренд: