Bristot Crema Oro 500g - E-HORECA

Bristot Crema Oro 500g

830 ден

Кафе во зрно, за оние кои сакаат да уживаат во вкусно кафе, во секој момент од денот. Со мешавина од внимателно одбрани 100% сорти Арабика, со мек и сладок вкус, зголемена киселост и содржи помалку кофеин за разлика од кафиња со мешавини на зрна кафе Робуста.
Складирање на кафе: Кафето треба да се чува во херметички сад на темно место без мирис, на собна температура. Избегнувајте да го чувате вашето кафе во фрижидер бидејќи е осетливо на мирис на храна и влага.

Нема на залиха

Bristot Crema Oro 500g
752005 Бренд: