Lavazza Ristretto | Nespresso - E-HORECA

Lavazza Ristretto | Nespresso

Original price was: 220 ден.Current price is: 199 ден.

Арабика од Централна и Јужна Америка во комбинација со Робуста од Југоисточна Азија ја прават оваа мешавина да има содржајна текстура.  Особено темно печење со кратко време за приготвување, типично за италијанската ристрето традиција, ја истакнува неговата рамнотежа и вкусови, извлекувајќи ги само најдобрите ното за време на процесот на подготовка.

Број на капсули:  10 
Интензитет: 11

За нарачки над 4000 ден. добивате подарок сет од 6 порцелански филџани.

Нема на залиха

Lavazza Ristretto | Nespresso